Ignas Navakauskas | Ria Novosti/Scanpix nuotr.

Ignas Navakauskas | Ria Novosti/Scanpix nuotr.

Savaitgalį Rio de Žaneire (Brazilija) baigėsi priešolimpinė baidarių ir kanojų irklavimo regata, kurioje fantastiškai pasirodė Europos čempionato bronzos medalininkas lietuvis Ignas Navakauskas.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m rungtyje I.Navakauskas laimėjo atrankos plaukimą ir su geriausiu rezultatu žengė į finalą. Kovoje dėl čempiono titulo lietuviui teko išmėginti jėgas prieš beveik visus pajėgiausius šios rungties sportininkus, tarp kurių ir buvo ir neseniai pasaulio čempionu tapęs kanadietis Markas de Jonge‘as.

Dramatiškame finale I.Navakauskas distanciją įveikė per 35.547 sek. ir vos 0.022 sek. aplenkė jau minėtą M.de Jonge‘ą. Toliau išsirikiavo šių metų pasaulio vicečempionas prancūzas Maxime‘as Beaumontas (35.603) bei bronzos medalininkas švedas Petteris Menningas (35.722).

Medaliais džiaugėsi ir Aurimas Lankas su Edvinu Ramanausku. Lietuviai dviviečių baidarių 200 m rungties finale užfiksavo 31.750 sek. laiką bei iškovojo bronzą. Greitesni už lietuvius buvo vokiečiai Ronaldas Rauhe ir Tomas Liebscheris (31.585) bei pasaulio čempionai vengrai Sandoras Totka ir Peteris Molnaras (31.716).

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (dvivietė baidarė, 1000 m) bei Jevgenijus Šuklinas (vienvietė kanoja, 1000 m) nepateko į finalą, o Henrikas Žustautas (vienvietė kanoja, 200 m) dėl pernelyg ankstyvo starto buvo diskvalifikuotas atrankos plaukime.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.