LBKIF nuotr.

LBKIF nuotr.

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai pasaulio čempionate iškovojo du kelialapius į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir pratęsė tradiciją - nuo Nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalies baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose šešiose olimpiadose. Sėkmingiausia buvo paskutinė 2012 metų Londono olimpiada, kurioje kanojininkas Jevgenijus Šuklinas iškovojo sidabro medalį.

Olimpinius kelialapius į Rio lėmė pasaulio čempionate Milane (Italija) baidarių vienviečių 200 m distancijoje Igno Navakausko užimta ketvirta vieta ir vienviečių kanojų 200 m varžybose penktas finišavęs Henrikas Žustautas.

„Pasaulio čempionate pagrindinė užduotis buvo olimpiniai kelialapiai, todėl džiaugsmo yra daugiau negu nusivylimo dėl to, kad nepavyko iškovoti medalių. Paskutinėse trejose olimpiadose dalyvaudavo po dvi Lietuvos įgulas, jau po pirmų atrankos varžybų į Rio de Žaneirą, pasiekėme tokį pat rezultatą. Pasaulio čempionate I. Navakauskas ir H. Žustautas turėjo realias galimybes iškovoti medalius, tačiau sportas yra sportas ir kartais pritrūksta tik vieno dalyko – sėkmės“, - sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis. – „Sportininkai padarė viską, buvo pasirengę puikiai ir atidavė visas jėgas, bet pritrūko sportinės laimės. Henrikui galbūt pritrūko ir patirties, jis tik šiais metais perėjo iš jaunimo į suaugusiųjų sportą - iškart pradėjo skinti pergales ir pripratino visus prie aukso medalių Europos žaidynėse, pasaulio taurės varžybų etape ir pasaulio jaunimo čempionate, todėl aukšta penkta vieta gali atrodyti ne tokia, kokios tikimasi. Bet ketvirta ir penkta vietos pasaulio čempionate, į kurį savo geriausius sportininkus atsiunčia 105 šalys, Lietuvai yra puikus rezultatas. Kitų šalių delegacijų vadovai stebisi, kaip mes, nedidelė šalis sugebame nuolat būti tarp lyderių.“

Olimpinių kelialapių buvo tikimasi daugiau, tačiau pasaulio čempionate nepasisekė dviviečių baidarių irkluotojams. 200 m irklavę Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei 1000 m distancijoje varžęsi Ričardas Nekriošius ir Andrius Olijnikas liko vos per žingsnį nuo olimpinių kelialapių - septintoje vietoje.

„Labai apmaudu, kad abi baidarių dviviečių įgulos liko vos per žingsnį nuo užsibrėžto tikslo. Tačiau patekti į finalą tarp tokių gigantų kaip Vokietija, Rusija, Baltarusija, Vengrija, Kanada, Brazilija ir kt., Lietuvai yra didžiulė sėkmė. Tai rodo mūsų irkluotojų potencialą ir tikiu, kad dvivietės startuos olimpiadoje. Dar iki Kalėdų gali paaiškėti, kad Lietuvai atiteks olimpinis kelialapis 1000 m distancijoje. Atsižvelgiant į pasaulinį reitingą ir kitų žemynų irkluotojų rezultatus, R.Nekriošiaus ir A.Olijniko dvivietė turi tikrai geras galimybes patekti į olimpiadą. 200 m distancijoje A.Lankas ir E.Ramanauskas dėl olimpinio kelialapio kovos kitų metų gegužę Duisburge (Vokietija) vyksiančiose paskutinėse olimpinėse atrankos varžybose. Bus labai sunku, nes kelialapį iškovos tik atrankos varžybų nugalėtojai, bet lietuviai tikrai pajėgūs laimėti atranką“, - tikisi A.Alekrinskis.

Baidarių ir kanojų irklavime iškovoti olimpiniai kelialapiai skiriami ne juos iškovojusiems sportininkams, o šaliai, todėl dėl jų atkakli kova kitais metais laukia ir Lietuvoje. Šiais metais labiausiai intriguojanti dvikova buvo 200 m kanojų irklavime. Lietuvos taurės varžybose H.Žustautas pirmą kartą karjeroje aplenkė olimpinį vicečempioną J.Šukliną ir iškovojo kelialapį į Europos žaidynes Baku, kurios H.Žustautui tapo pergalingomis. Laimėtas Lietuvos čempiono titulas H.Žustautui lėmė kelialapį į pasaulio čempionatą, tuo pačiu nulemdamas J.Šuklinui sezono pabaigą, nes vienoje distancijoje pasaulio ar Europos čempionatuose gali startuoti tik vienas tos pačios šalies atstovas.

„Kitais metais vėl lauks labai intriguojanti dvikova dėl olimpinio kelialapio tarp H.Žustauto ir J.Šuklino. Tokios yra taisyklės, kad vienoje distancijoje gali startuoti tik vienas šalies atstovas, o mes turime du labai pajėgius kanojininkus sprinterius. J.Šuklinas jau ne vienerius metus įrodo, kad yra vienas geriausių kanojininkų pasaulyje, bet šiais metais nepralenkiamas buvo H.Žustautas. Kitais metais jų kova dėl vietos olimpiadoje prasidės iš naujo. Ramus dėl vietos olimpiadoje negali būti ir kelialapį iškovojęs I. Navakauskas. Olimpiadų dalyviai bus atrinkti kitų metų pavasarį, pagal Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos patvirtintą atrankos sistemą ir į olimpiadą vyks tuo metu patys stipriausi irkluotojai“, - tvirtina federacijos prezidentas.

Po pasaulio čempionato Milane baidarininkai ir kanojininkai pasuko skirtingomis kryptimis - H.Žustautas išvyko į Portugalijoje vyksiančias varžybas,  I.Navakauskas ir  dvivietę irkluojantys A.Lankas ir E.Ramanauskas dalyvaus varžybose Rusijoje. Rugsėjo pradžioje šeši Lietuvos irkluotojai - H.Žustautas, I.Navakauskas, A.Lankas ir E.Ramanauskas, R.Nekriošius ir A.Olijnikas vyks į Braziliją, kur išbandys olimpinį kanalą Rio de Žaneire. Po šių varžybų baigsis šių metų  baidarių ir kanojų irklavimo sezonas, tačiau sportininkai daug poilsio neturės ir jau spalio mėnesio pabaigoje pradės pasirengimą kitų metų olimpiniam sezonui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.