Ignas Navakauskas | LBKIF nuotr.

Ignas Navakauskas | LBKIF nuotr.

Sekmadienį Milane (Italija) baigėsi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame pagrindinį sezono tikslą įgyvendino lietuvis Ignas Navakauskas, iškovojęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Europos čempionato bronzos medalininkas I.Navakauskas vienviečių baidarių 200 m rungties A finale užfiksavo 35.410 sek. laiką ir užėmė ketvirtą vietą, o į olimpiadą pateko 1-8 pozicijas užėmę baidarininkai.Baidarininkas I.Navakauskas keliauja į olimpines žaidynes! :)Plačiau: http://www.sportas.lt/straipsnis/baidarininkas-i-navakauskas-kovoja-del-pasaulio-cempionato-medalio-tiesiogine-vaizdo-transliacija-105451

Posted by Sportas.lt on 2015 m. rugpjūčio 23 d.

„Džiaugiuosi iškovota ketvirta vieta pasaulio čempionate, ji garantuoja Lietuvai vietą olimpinėse žaidynėse. Tai buvo pagrindinis mano šio sezono tikslas ir smagu, kad jį pavyko įgyvendinti. Aišku, labai apmaudu, kad nepavyko iškovoti medalio, dar apmaudžiau, kad likau vos per žingsnį nuo apdovanojimo. Su treneriu analizuosime klaidas, jas taisysime ir sieksiu pakilti aukščiau kitais metais vyksiančioje olimpiadoje“, - teigė I.Navakauskas.

Baidarininko treneris Romas Petrukanecas džiaugėsi auklėtinio pasirodymu: „Džiugina tai, kad Ignas geriausią sportinę formą pasiekia per svarbiausias sezono varžybas ir jose demonstruoja stabilius rezultatus - jau keletą metų iš eilės pasaulio ir Europos čempionatuose jis pakliūna tarp geriausių. Ketvirta vieta esame patenkinti, nors visada norisi medalių. Šiame lygyje į viršų kylama palengva, žingsnis po žingsnio, nes pasaulyje labai daug pajėgių varžovų ir konkurencija tik didėja. Todėl džiaugiamės iškovota vieta ir kelialapiu, o viltis laimėti medalį atidedame iki kitų metų olimpiados.“

Mindaugas Maldonis vyrų vienviečių baidarių 500 m rungties C finale finišavo per 1 min. 45.294 sek. ir aplenkė visus varžovus.

„Man tai debiutas suaugusiųjų pasaulio čempionate. Tai didžiulė patirtis, nes varžytis su geriausiais pasaulio irkluotojais viename kanale yra visai kas kita negu juos matyti per televizijos ekranus ar internete. Kai varžaisi su geriausiais pasaulyje, pamatai jų stiprias vietas ir savo silpnas vietas, kurias reikia taisyti. Tai neįkainojama patirtis, kuri pravers ateityje. Debiutiniame pasaulio čempionate tikėjausi šiek tiek geresnių rezultatų. 500 m distancijoje norėjau patekti į penkioliktuką, bet galutinėje įskaitoje likau devynioliktas. Kitais metais nebūsiu naujokas, sieksiu aukštesnių vietų“, - kalbėjo M.Maldonis.

Moterų vienviečių kanojų 200 m rungties C finale Rūta Dagytė užfiksavo 54.156 sek. laiką ir atplaukė antra.

„Man tai jau antras pasaulio čempionatas ir jis buvo daug sėkmingesnis negu pernai. Šiemet viskas pavyko geriau, įgyvendinau numatytus planus ir džiaugiuosi, kad aplenkiau daugiau negu pusę varžovių. Rezultatai po truputį gerėja, bet aišku, dar reikia daug tobulėti. Artimiausiu metu dalyvausiu Europos jaunimo čempionate Rumunijoje, ten sieksiu patekti į A finalą. Papildomos motyvacijos suteikia tai, kad galbūt mano rungtis bus įtraukta į 2020 m Tokijo olimpinių žaidynių programą. Kodėl nepasvajojus apie olimpiadą“, - sakė 20-ą vietą užėmusi R.Dagytė.

Sportas.lt primena, kad šeštadienį kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo Henrikas Žustautas, kuris vienviečių kanojų 200 m rungtyje buvo penktas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.