Henrikas Žustautas | LBKIF nuotr.

Henrikas Žustautas | LBKIF nuotr.

Milane (Italija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šeštadienį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą iškovojo vienas iš penkių startavusių Lietuvos atletų.

Kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą iškovojo Europos žaidynių ir pasaulio jaunimo čempionas Henrikas Žustautas. Dramatiškame vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties A finale lietuvis finišavo per 39.105 sek. ir užėmė 5-ą vietą.H.Žustautas iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą! :)Plačiau: http://www.sportas.lt/straipsnis/penki-lietuvos-baidarininkai-ir-kanojininkai-kovoja-del-pasaulio-cempionato-medaliu-tiesiogine-vaizdo-transliacija-105379

Posted by Sportas.lt on 2015 m. rugpjūčio 22 d.

„Iškovojau šaliai kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą. Penkta vieta nesu labai patenkintas, nes starte negalėjau irkluoti visa jėga. Po 70 metrų pajaučiau, kad galiu greičiau irkluoti. Pradėjau vytis varžovus, bet jau nebuvo kada pasivyti. Finišavau penktas, net nežinau laiko, kiek iki medalio trūko. Antroje distancijos pusėje gerai irklavau, bet pradžioje negalėjau susikaupti nuo pirmo yrio. Bijojau startą daryti, nes atrankos plaukime atsitrenkiau į starto boksą, net valties dalį nuskėliau, tai dar didesnė baimė startuojant buvo. Nesidžiaugiu rezultatu, aišku, gerai, kad olimpinis kelialapis iškovotas“, - kalbėjo H.Žustautas.

„Visada norisi geriau, bet programa minimum įvykdyta - iškovotas olimpinis kelialapis. Dar prieš metus apie olimpiadą net nesvajojom. Aišku, norėjosi medalio, nes Henrikas sirgalius pripratino prie pergalių ir visos kitos vietos jų netenkina, bet penkta vieta pasaulio čempionate ir kelialapis į olimpiadą - labai geras pasiekimas“, - pažymėjo H.Žustauto treneris Kazimieras Rėksnys.

Per žingsnį nuo kelialapio į olimpiadą buvo Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, kurie vyrų dviviečių baidarių 200 m rungties A finale finišavo septinti (31.489).

„Pritrūko labai nedaug, tik vienos vietos. Labai gaila, kad šis kanalas Italijoje nebuvo sėkmingas. Turėsime nuraminti emocijas, susikaupti ir pradėsime rengtis kitų metų olimpiniam atrankos etapui. Tikimės, kad ten pavyks“, - pažymėjo A.Lankas.

E.Ramanauskas atskleidė, kad geresnį rezultatą pasiekti sutrukdė ir traumos: „Pritrūko ir sėkmės, o gal varžovai buvo šiek tiek stipresni. Šis sezonas buvo gan sunkus, persekiojo traumos. Jos paveikė ne kiek fiziškai, o daugiau emociškai ir galutiniam rezultatui tai turėjo įtakos. Likome pirmi „po brūkšnio“. Reikia išanalizuoti kokias padarėme klaidas ir rengtis kitam sezonui, kur vyks paskutinė atranka į olimpines žaidynes.“

Tokia pati lemtis ištiko ir Ričardą Nekriošių su Andrejumi Olijniku. Jie vyrų dviviečių baidarių 1000 m rungtyje užėmė septintą vietą (3:13.599) ir taip pat liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio.

„Kovėmės, stengėmės iš paskutiniųjų, bet buvo stipresnių varžovų. Likome per žingsnelį nuo olimpinių kelialapių. Kitais metais stengsimės dar labiau, dirbsim sunkiau ir sieksim iškovoti Lietuvai kelialapį į olimpines žaidynes“, - teigė R.Nekriošius.

Tuo tarpu A.Olijnikas po finišo neslėpė nusivylimo: „Apmaudu, kai atiduodi visas jėgas ir lieki vos per žingsnį nuo svajonės - olimpinio kelialapio. Dar buvo vilties, kad būsime šešti, nes varžovus skyrė keletas centimetrų. Esame nusivylę, bet nenuleidžiam rankų ir kovosim kitais metais.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.