Henrikas Žustautas | LBKIF nuotr.

Henrikas Žustautas | LBKIF nuotr.

Milane (Italija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šeštadienį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą iškovojo vienas iš penkių startavusių Lietuvos atletų.

Kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą iškovojo Europos žaidynių ir pasaulio jaunimo čempionas Henrikas Žustautas. Dramatiškame vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties A finale lietuvis finišavo per 39.105 sek. ir užėmė 5-ą vietą. Pasaulio čempionu tapo baltarusis Artiomas Kozyras (38.605 sek.). Dramatiškoje kovoje dėl sidabro triumfavo kinas Qiangas Li (38.815), aplenkęs brazilą Isaquiasą Queirozą (38.915) ir rusą Aleksejų Korovaškovą (39.089).H.Žustautas iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą! :)Plačiau: http://www.sportas.lt/straipsnis/penki-lietuvos-baidarininkai-ir-kanojininkai-kovoja-del-pasaulio-cempionato-medaliu-tiesiogine-vaizdo-transliacija-105379

Posted by Sportas.lt on 2015 m. rugpjūčio 22 d.

Per plauką nuo kelialapio į Rio de Žaneiro olimpiadą liko Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Lietuviai vyrų dviviečių baidarių 1000 m rungties A finale užfiksavo 3 min. 13.599 sek. laiką ir finišavo septinti. Iki šeštos vietos, garantavusios kelialapį į olimpines žaidynes, lietuviams pritrūko 0.5 sek. R.Nekriošius ir A.Olijnikas įpusėjus distancijai dar buvo penkti, bet vėliau prarado turėtą poziciją.

Pasaulio čempionų titulą iškovojo vokiečiai Maxas Rendschmidtas ir Marcusas Grossas (3:10.175), sidabras atiteko australams Kenny Wallace‘ui ir Lachlanui Tame‘ui (3:11.132), o bronza – serbams Marko Tomičevičiui ir Milenko Zoričiui (3:11.502).

Aurimas Lankas su Edvinu Ramanausku vyrų dviviečių baidarių 200 m rungties A finale turėjo plaukti net du kartus. Pirmuoju bandymu sugedo starto sistema, todėl dvi baidarininkų įgulos prarado galimybę kovoti dėl aukštų vietų. Lietuviai tąkart finišavo septinti, bet dar turėjo galimybę pagerinti savo poziciją.

Deja, toks pat likimas lietuvius ištiko ir A finalo perplaukime. Lietuviai finišavo per 31.489 sek. ir finišavo septinti. Iki vietos Rio de Žaneiro olimpiadoje lietuviams pritrūko vos 0.106 sek. Auksą iškovojo vengrai Sandoras Totka ir Peteris Molnaras (30.935 sek.), nežymiai aplenkę rusus Jurijų Postrygajų ir Aleksandrą Diačenką (30.966) bei serbus Nebojsą Grujičių ir Marko Novakovičių (31.046).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.