Rūta Meilutytė | AP/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | AP/Scanpix nuotr.

Kazanėje (Rusija) sekmadienį baigiasi aštuonias dienas trukęs pasaulio plaukimo čempionatas. Paskutinę varžybų dieną netikėtai be medalio liko 18-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė lietuvė Rūta Meilutytė.

Lietuvos plaukimo žvaigždė moterų 50 m plaukimo krūtine finale užtruko 30.14 sek. ir užėmė tik 4-ą vietą. R.Meilutyte finale plaukė lečiau nei atrankoje (29.74 sek.) ir lėčiau nei pusfinalyje (29.98). Sensacingai aukso medalį iškovojo švedė Jennie Johansson (30.05), kuri nebuvo priskiriama prie favoričių. Sidabras atiteko galingai startavusiai Jamaikos sprinterei Aliai Atkinson (30.10), o rusė Julija Jefimova (30.13) tenkinosi bronza.

„Kaip ir sakiau, finalai yra neprognozuojami. Vėlgi esu šiek tiek nusivylusi, dabar tiesiog noriu grįžti į treniruotes ir ruoštis kitam sezonui. Prieš finalą jaučiausi pasiruošusi, buvau kupina jėgų, tačiau nepavyko padaryti to, ką norėjau. Džiaugiuosi dėl švedės pergalės. Ji nusipelnė šio medalio, smagu matyti ją laimingą. Kaip ir minėjau, laukiu kito sezono. Dirbsiu dar daugiau“, - LRT televizijai sakė R.Meilutytė.

18-metė plaukikė netrukus sugrįš į Lietuvą, tačiau daug laiko tėvynėje nepraleis ir išvažiuos atgal į Didžiąją Britaniją.

„Noriu labai padėkoti visiems už nepaprastą palaikymą. Tai man labai daug reiškia. Gavau daug žinučių su sveikinimais, ačiū visiems“, - pridėjo R.Meilutytė.

R.Meilutytei nuo 2013 m. priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 29.48 sek., o atrankoje Kazanėje ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 29.74 sek.

Kiek anksčiau Kazanėje vykusiame 100 m plaukimo krūtine finale didžiąją distancijos dalį pirmavo, tačiau galiausiai nusileido auksą iškovojusiai J.Jefimovai ir liko antra.

Sportas.lt primena, kad prieš dvejus metus pasaulio čempionate lietuvė triumfavo 100 m plaukime krūtine, o perpus trumpesniame nuotolyje R.Meilutytė finišavo antra, į priekį praleidusi J.Jefimovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.