Rūta Meilutytė | AP/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | AP/Scanpix nuotr.

Kazanėje (Rusija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame žygį antrojo medalio link sėkmingai tęsia olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė 18-metė lietuvė Rūta Meilutytė.

Šeštadienį lietuvė buvo neprilygstama moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje. R.Meilutytė distanciją įveikė per 29.98 sek. ir su geriausiu laiku pateko į finalą. Šį kartą, skirtingai nei atrankoje. R.Meilutytei rimčiau pasipriešino princpinė varžovė 23-ejų metų rusė Julija Jefimova, kuri užfiksavo 30.14 sek. laiką ir buvo antra.

„Esu patenkinta užfiksuotu laiku. Galbūt ir norėjosi plaukti pusfinalyje greičiau nei atrankoje, bet vis tiek finišavau greičiau nei per 30 sekundžių. Tai yra labai geras rezultatas bet kuriame etape. Tiek rytinis, tiek pusfinalio plaukimai buvo gana panašūs. 50 metrų – toks nuotolis, kuriame nėra strategijos, tiesiog šoki į baseiną ir atiduodi visas jėgas. Tai ir stengiausi padaryti.“, - LRT televizijai sakė R.Meilutytė.

Moterų 50 m plaukimo krūtine finalas vyks sekmadienį 17.39 val. R.Meilutytei nuo 2013 m. priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 29.48 sek.

„Tikiuosi geriausio, o kaip bus – pažiūrėsim. Turėsiu atiduoti visas jėgas, pasistengti, kad kiekviena „detalė“ plaukime būtų atlikta kaip įmanoma geriau. 50 metrų yra labai greita distancija, todėl visko gali būti“, - pridėjo R.Meilutytė.

Kiek anksčiau Kazanėje vykusiame 100 m plaukimo krūtine finale didžiąją distancijos dalį pirmavo, tačiau galiausiai nusileido auksą iškovojusiai J.Jefimovai ir liko antra.

Sportas.lt primena, kad prieš dvejus metus pasaulio čempionate lietuvė triumfavo 100 m plaukime krūtine, o perpus trumpesniame nuotolyje R.Meilutytė finišavo antra, į priekį praleidusi J.Jefimovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.