Milesas Organizatorių nuotr.

Milesas Organizatorių nuotr.


Didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net tęsia didelio skaitytojų dėmesio susilaukusią straipsnių rubriką „Ar žinote, kad“, pristatančią įdomias viso pasaulio krepšininkų, komandų bei su krepšiniu susijusių žmonių istorijas. Šį kartą siūlome susipažinti su Dariusu Milesu – žaidėju, kuriam buvo prognozuojamas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės statusas. Įspūdingomis fizinėmis savybėmis pasižymėjusio atleto karjerą sustabdė ne tik sunki trauma, bet ir jis pats.

Buvo prognozuojama stulbinama karjera


D.Milesas buvo laikomas bene perspektyviausiu savo kartos krepšininku – atletas vidurinės mokyklos laikais tarp bendraamžių dominavo ir išsiskyrė įspūdingomis fizinėmis savybėmis. Nepaisant to, jog krepšininkui buvo vos 19 metų, talentingas amerikietis turėjo itin ilgas rankas, galingą prasiveržimą bei kovotojo charakterį.


Niekas neabejojo, kad šis atletas, vos tik baigęs vidurinę mokyklą, taps itin gardžiu kąsneliu NBA klubams. Dar iki šių dienų D.Mileso pasirodymai besivaržant tarp moksleivių yra puikiai prisimenami – tokius efektingus epizodus galėdavo kurti toli gražu ne kiekvienas.


Nors puolėjas negalėjo pasigirti stabiliu metimu iš vidutinio nuotolio bei patirtimi kovojant su profesionalais, NBA skautai neabejojo, jog patekęs į tinkamą komandą krepšininkas taps lygos žvaigžde.


D.Milesas 2000 metų naujokų biržoje Los Andželo „Clippers“ klubo buvo pasirinktas trečiuoju šaukimu. Būtent tų metų laida yra laikoma pati prasčiausia per visą lygos istoriją. Pirmasis savo pavardę išgirdo Kenyonas Martinas, o antruoju buvo pašauktas įspūdingus dėjimus atlikdavęs Stromile‘as Swiftas. Į dešimtuką pateko tokie žaidėjai kaip: Chrisas Mihmas, Marcusas Fizeris, Joelis Przybilla ar DerMarras Johnsonas – visi šie krepšininkai nepateisino į juos dėtų vilčių.


„Clippers“ ekipa siekė atjauninti komandą, tad pasipildė Quentinu Richardsonu, Keyonu Doolingu ir D.Milesu, kuris turėjo būti klubo ateities veidas.  


Su L.Jamesu „Cavaliers“ į pergales nevedė


Los Andželo „Lakers“ šešėlyje tuo metu buvusi „Clippers“ galėjo pasigirti efektingu žaidimu. Prie to itin prisidėdavo trečiasis 2000 metų naujokų biržos šaukimas bei kiti komandos draugai – K.Doolingas, Q.Richardsonas ar Lamaras Odomas.Clippers Clippers


Visgi D.Milesui per pirmuosius du NBA sezonus nepavyko priartinti komandos prie atkrintamųjų varžybų. 2000–2001 metais „Clippers“ pasirodė labai nesėkmingai, o kitame sezone užėmė devintą Vakarų konferencijos vietą. Atletas vidutiniškai rinko po 9,5 taško per rungtynes, neblogai darbavosi gynyboje, bet tiesiog tragiškai atakavo iš toli.


Los Andželo klubo vadovybė po nesėkmingų sezonų ėmėsi permainų, o jos palietė ir D.Milesą. Krepšininkas mainų būdu iškeliavo į Klivlando „Cavaliers“ ekipą, savo ruožtu, į Kaliforniją persikėlė gynėjas Andre Milleris. „Kavalierių“ vadovybė buvo patenkinta tokiu savo žingsniu ir dėjo į naujoką labai daug vilčių. Vis dėlto Klivlando komandos vadovai ir sirgaliai skaudžiai nudegė – prasidėjo D.Milesą kamavusios problemos, kurios pradėjo griauti šio žaidėjo karjerą.


2002–2003 metų sezonas „Cavaliers“ klubui buvo tragiškas: ekipa iškovojo vos 17 pergalių per reguliarųjį sezoną ir įsitaisė NBA dugne. Prie tokių rezultatų „prisidėjo“ ir „kavalierių“ naujokas, rungtyniavęs nestabiliai ir pasižymėjęs atsainiu požiūriu. Vis dėlto D.Mileso ir jo ekipos draugų itin prastas pasirodymas leido Klivlando klubui pirmuoju šaukimu pasirinkti LeBroną Jamesą.


„Cavaliers“ papildęs L.Jamesas rado bendrą kalbą bei susibičiuliavo su kiek vyresniu kolega, tačiau ekipos vadovybė turėjo savo nuomonę, ar šie krepšininkai gali kartu rungtyniauti. Per pusantro sezono po 9 taškus Klivlande pelnydavęs D.Milesas buvo iškeistas į Portlando „Trail Blazers“. Tapo akivaizdu, jog potenciali NBA žvaigždė gęsta dar nesužibėjusi.


Karjerą galutinai palaidojo kelio trauma


Kai krepšininkas vėl persikėlė į Vakarų konferenciją, jam vis dar buvo vos 22-eji. Portlando ekipos vadovai tikėjosi, jog D.Milesas atskleis savo potencialą ir to bent jau iš dalies sulaukė. Jau pirmasis sezonas „Trail Blazers“ klube puolėjui buvo sėkmingiausias per visą iki tol sužaistą karjerą, tad žaidėjas netrukus sulaukė šešerių metų 48 mln. JAV dolerių vertės kontrakto. Zacho Randolpho ir D.Mileso duetas turėjo traukti komandą į priekį, tačiau taip neatsitiko.


„Trail Blazers“ nukrito į Vakarų konferencijos dugną, o vilčių teikęs krepšininkas vėl tapo pasyvus ir rungtyniavo tik dėl statistikos. Kartais puolėjui pavykdavo sužibėti, bet dažniausiai po to sekdavo nenaudingi komandai pasirodymai ir pralaimėjimai.


Su komandos treneriu Maurice‘u Cheeksu D.Milesas sunkiai rado bendrą kalbą. Kartą krepšininkas rasiniais motyvais užgauliojo trenerį, o ir vėliau jį ne sykį įžeidinėjo. 2005–2006 metų sezone atletas patyrė sunkią kelio traumą, kuri beveik padėjo tašką žaidėjo karjerai. Aukštaūgiui teko ne kartą iškęsti sunkias operacijas, tad dėl jų krepšininkas nerungtyniavo net du sezonus.


 Gulbės giesmė sugiedota Memfyje


„Trail Blazers“ norėjo atsisakyti sunkią traumą patyrusio žaidėjo paslaugų, kadangi jam būtų tekę sumokėti likusius 18 mln. JAV dolerių. Nors D.Mileso sužeidimas buvo itin rimtas, tačiau jis išsilaižęs visas žaizdas galėjo pretenduoti į šiuos pinigus, jei būtų sužaidęs bent dešimt reguliaraus kito sezono rungtynių.


Portlando klubo vadovybė tuo nebuvo sužavėta ir pradėjo kišti pagalius į ratus ne tik krepšininkui, bet ir jį norinčioms išbandyti komandoms. Pirmoji puolėjui šansą suteikė Bostono „Celtics“ ekipa, o „Trail Blazers“ netgi grasino teismu, jei ši priims į savo gretas D.Milesą.


Vis dėlto NBA įsikišo į šią situaciją ir leido komandoms įsigyti krepšininką. Tą padarė Memfio „Grizzlies“ klubas, kuriame atletas sužaidė 34 rungtynes. „Trail Blazers“ buvo priversta sumokėti žaidėjui algą ir negalėjo tarpsezonyje įsigyti pajėgių laisvųjų agentų.

Milesas Milesas


Įspūdingi D.Mileso blokai bei dėjimai vidurinės mokyklos laikais dar iki šiol išlieka ryškūs NBA gerbėjų atmintyje. Visgi krepšininkui viso savo neeilinio potencialo stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje pademonstruoti nepavyko. Puolėjas taip pat neturėjo progos ilgiau pažaisti kartu su L.Jamesu – gal tada atleto karjera būtų susiklosčiusi kiek kitaip?


D.Milesas tapo ne pirmu NBA krepšininku vėjais paleidusiu puikias galimybes tapti lygos žvaigžde. Prie to daug prisidėjo ne tik skaudi trauma, bet ir pats žaidėjas, nesugebėjęs susitvarkyti su savo psichologija.


Ar žinote, kad?:


– 2000 metų naujokų birža, kurioje trečiuoju šaukimu buvo pasirinktas D.Milesas, buvo bene prasčiausia per visą NBA istoriją. Vos trys šios kartos žaidėjai buvo pasirodę „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Tai buvo Kenyonas Martinas, Jamaalas Magloire‘as ir Michaelas Reddas.


– D.Milesas su pertraukomis NBA rungtyniavo 2000–2009 metais ir vidutiniškai pelnydavo 10,1 taško, atkovodavo 4,9 kamuolio ir blokuodavo 1,1 metimo.


– Tritaškius puolėjas mesdavo tragiškai – vos 17 proc. taiklumu. Baudų metimų pataikymas taip pat buvo prastas – 59 proc.


– D.Milesas vaidino trijuose filmuose: „The Perfect Score“, „National Lampoon‘s Van Wilder“ bei „The Youngest Guns“. Pastarosiose dviejose juostose su puolėju roles atliko ir kiti buvę „Clippers" krepšininkai.


– D.Mileso 47 taškai pelnyti prieš Denverio „Nuggets“ – žaidėjo karjeros rekordas. 


– 2011 metais karjerą baigęs sportininkas oro uoste buvo pagautas su užtaisytu ginklu.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų