Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus nuotr.

Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus nuotr.

Mantas Kalnietis yra pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas. Niekas tuo neabejoja. Jis ko gero bus ir pirmas arba antras rezultatyviausias rinktinės žaidėjas Europos čempionate.

Tačiau klausimas, kas bus Kalniečio dubleris ir vyks į žemyno pirmenybes kaip antrasis įžaidėjas – visiškai atviras.

Ado Juškevičiaus šansai mažesni nei daug kas galvoja

Kadangi ne naujokas, formaliai Adą Juškevičių turėtume laikyti tvirtu kandidatu. Ir laikomas. Bet.

Nereikia pamiršti, kad šiais metais Jonas Kazlauskas įžaidėjo pozicijoje ieško visai kitokių sprendimų nei praėjusiais.

Praėjusiais metais nebuvo Manto Kalniečio, tad reikėjo „rasti“ startinį atakų organizatorių, kuris užimtų Kalniečio vietą.

Juškevičius ją užėmė. Buvo kritikuojamas dėl nesugebėjimo kurti kitiems progas, tačiau pats žaidė rezultatyviai.

Iš esmės Kalnietis irgi toks yra: taškus renkantis įžaidėjas. Juškevičius pasaulio čempionate šią rolę gan sėkmingai atliko, tačiau klausimas svarbus – ar šiemet, kai yra Kalnietis, antro įžaidėjo reikia būtent tokio? 

Prastas Žygimanto Janavičiaus pataikymas: susitaikyti?

Todėl Kalniečio atokvėpio minutėmis Kazlauskas aikštėje galbūt mieliau matytų geriau kamuolius skirstantį ir žymiai geriau besiginantį Žygimantą Janavičių.

Epizodiniam vaidmeniui Janavičius gali būti labiau tinkamas, tačiau net ir toks įžaidėjas negali nežiūrėti į krepšį, o pataikymas iš distancijos yra Janavičiaus Achilo kulnas.

Tai milžiniškas minusas perimetro grandies žaidėjui, ir turėti tokį žaidėją Europos čempionate, kai jau netekai „taškus darančių“ Motiejūno, Kleizos, Pociaus, Lavrinovičiaus – būtų gan didelė prabanga.

Praėjusį sezoną buvo periodas, kai Janavičius šešias LKL rungtynes iš eilės nesugebėjo pelnyti tritaškio, pramesdamas 14 iš eilės.

Dvitaškius LKL lygoje jis metė 49,5 proc. taiklumu (Juškevičius 60,4), tritaškius – 26,7 (Juškevičius 45,9), tačiau epizodinio įžaidėjo rolei Kazlausko schemose Janavičius atrodo labiausiai tinkamas iš visų kandidatų.

Juškevičiaus ir Janavičiaus žaidimo palyginimas 2014-15 m. LKL sezone:ŽaidėjasMinutėsRez. perdavimaiDvitaškių %Tritaškių %Juškevičius21,53,160,445,9Janavičius20,53,949,526,7


Marius Runkauskas turi nustebinti

Marius Runkauskas visą savo karjerą žaidė atakuojančiu gynėju, ir tik praėjusį sezoną Ploješčio „CSU Asesoft“ klube Rumunijoje buvo statomas ir į įžaidėjo poziciją.

Jo šansai kandidatų stovykloje labiausiai ir priklausys nuo to, kaip sugebės Kazlauską įtikinti savo įžaidėjo įgūdžiais. Jis turi nustebinti.

Kaip atakuojantis gynėjas Kazlauskui jis nelabai reikalingas.

Runkauskas neturi ką prarasti. Nei reputacijos, nei tolimesnės karjeros prasme. Dėl to turėtų jausti mažiausią įtampą, ir tai turėtų būti jo pranašumas.

Jam 29-eri – ne tas amžius, kai patekimas ar nepatekimas į rinktinę gali įtakoti tolimesnę karjerą.

Lukas Lekavičius mažiausiai Kazlauskui tinkamas?

Lukas Lekavičius turėjo puikų sezoną. Duobėtą, bet patirties prasme šiam jaunuoliui tai buvo labai geras periodas.

24 rungtynės Eurolygoje, po 17 žaidimo minučių LKL finalo serijoje. Dar vienas toks sezonas ir šuoliui į rinktinę Lekavičius bus visiškai pasirengęs.

Ar tas šuolis gali įvykti šiemet?

Lekavičius išlieka „ateities rinktinės įžaidėju“, tačiau šiemet viskas labiausiai priklausys nuo to, ko konservatyvusis Kazlauskas tikisi iš antrojo įžaidėjo. Kokias užduotis jam kels.

Lekavičius nėra stiprus gynyboje, ko paprastai tikimasi iš atsarginių įžaidėjų. Nėra stabilus metikas, kad pasirodęs kelioms minutėms iššautų iš toli, kaip tai gali padaryti Runkauskas.

Gali pagreitinti žaidimą, sužaisti individualiai, bet tai ne Kazlausko stilius. Be to, tai savybės, kuriomis pasižymi ir Kalnietis.

Kol kas dar nėra puikiai žaidimą skaitantis įžaidėjas, dėl ko rizikuoja neįtikti Kazlausko schemoms.

Iš kandidatų praėjusį sezoną atsiskleidęs bene labiausiai, Lekavičius vis dar išlieka žaidėju, kuris rinktinės stovykloje turi įrodinėti daugiausiai.

Jei sugebės, keliaus į Europos čempionatą, nes „jei ką“ įžaidėjo pozicijoje Kazlauskas visuomet galės naudoti ir Renaldą Seibutį.

Vidurio puolėjai taps lakmuso popierėliais

Kazlauskas bendraudamas su žurnalistais atsiduso, kad turėdamas Kalnietį šiemet efektyviau galės išnaudoti žaidimą du prieš du, kuris pasaulio čempionate dažnai strigdavo. 

Nėra abejonės, kad nuo to, kaip į antro įžaidėjo poziciją pretenduojantys krepšininkai sugebės susižaisti su aukštaūgiais, taip pat labai smarkiai priklausys kiekvieno šansai.

Ir čia įdomūs dalykai.

Lekavičius praėjusį sezoną žaidė su Javtoku, Gudaičiu ir Jankūnu. Tačiau jei Kazlauskas dvyliktuke mato Antaną Kavaliauską, bus įdomu, kaip Lekavičiui pavyks susižaisti su šiuo vidurio puolėju.

Kaip atrodys Janavičius ir Javtokas vienu metu aikštėje? Kaip kiekvienam pavyks išnaudoti vėliau prie rinktinės prisijungsiantį Joną Valančiūną?

Trečiadienį Klaipėdoje rinktinė žais pirmąsias draugiškas rungtynes su Australija. Ten ir pirmieji atsakymai.

100 LT premija Lažyboms

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų