Motiejūnas, Valančiūnas Scanpix

Motiejūnas, Valančiūnas Scanpix

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sutartys su televizijomis ateinančią vasarą padidins klubų algų kepurę iki 90 milijonų JAV dolerių. Komandos turės daugiau pinigų pratęsti sutartis su savo perspektyviausiais žaidėjais, tačiau viskas gali būti sudėtingiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

2016 m. vasarą Hjustono „Rockets“ ir Toronto „Raptors“ klubas turės priimti sprendimą, ar pratęsti sutartis su atitinkamai Donatu Motiejūnu ir Jonu Valančiūnu. Pastarajam prognozuojamas maksimalios vertės kontraktas.

Nors abi komandos turės daugiau pinigų „algų kepurėje“, tai taip pat reiškia, kad jos abi galės įsitraukti į ryškiausių lygos žvaigždžių, kurios ateinančią vasarą taps laisvaisiais agentais, medžioklę. Vos penki NBA klubai 2016 m. vasarą negalės sau leisti naujam krepšininkui pasiūlyti maksimalios vertės kontrakto – tai Oklahomos „Thunder“, San Antonijaus „Spurs“, Klivlando „Cavaliers“, Los Andželo „Clippers“ ir Oklando „Golden State Warriors“.

Visi kiti, tarp jų ir „Rockets“ su „Raptors“, rikiuosis į didžiulę eilę klubų, kurie galės kovoti dėl geriausių laisvųjų agentų, tarp kurių 2016 m. vasarą bus Kevinas Durantas.

Jeigu nei „Rockets“, nei „Raptors“ nesugalvos su D.Motiejūnu ir J.Valančiūnu pratęsti sutarčių sezono metu, gali atsitikti taip, kad abu lietuviai taps apribotaisiais laisvaisiais agentais.

Tuomet jeigu jie liepos 1 dieną sulauks pasiūlymo iš kitos NBA komandos, „Rockets“ arba „Raptors“ turės vos tris dienas apsispręsti, ar pasiūlyti daugiau pinigų ir taip netekti galimybės varžytis dėl geriausių laisvųjų agentų, ar paleisti lietuvį į kitą klubą ir taip išlikti kovoje dėl NBA žvaigždžių.

Dar didesnė problema ta, kad tiek „Raptors“, tiek „Rockets“ turės spręsti ne tik lietuvių dilemą, tačiau atitinkamai ir Terrence‘o Rosso bei Terrence‘o Joneso situacijas, kurios gali būti identiškos.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų