LTOK nuotr.

LTOK nuotr.

Išvažiuojamąjį LTOK Vykdomojo komiteto posėdį, kuris vyko Respublikiniame buriavimo centre Kaune, pradėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Ji informavo komiteto narius apie LTOK viceprezidento Bronislavo Vasiliausko atsistatydinimą. Vykdomasis komitetas atsistatydinimo pareiškimą patvirtino.

Pirmųjų Europos žaidynių rezultatai

Lietuvos misijai Baku vykusiose Europos žaidynėse vadovavęs Einius Petkus apibendrino žaidynių rezultatus. Medalių lentelėje Lietuva užėmė 24 vietą (2 aukso, 1 sidabro, 4 bronzos).

Lūkesčius pranoko bronzos medalius laimėjusios paplūdimio tinklininkės ir badmintonininkas Kęstutis Navickas. Ir tinklininkėms, ir badmintonininkui jų federacijos planavo žemesnes vietas. Misijos vadovas džiaugėsi meistrišku sportininkių žaidimu – savo pasirodymu Azerbaidžano sostinėje merginos patvirtino, kad turi neblogas perspektyvas patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Plaukikas Andrius Šidlauskas lūkesčius pateisino, šio sporto specialistai tikėjosi medalių. Sambo atstovai Rūta Aksionova ir Radvilas Matukas turėjo pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose, todėl jų bronzos medaliai taip pat nebuvo staigmena.

LTOK vadovybė oficialų sportininkų pagerbimą planuoja surengti rugsėjo pabaigoje, po kito Vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame bus nuspręsta ir dėl LTOK premijų medalininkams.

LTOK garbės prezidentas Artūras Poviliūnas ir viceprezidentas Romualdas Bakutis labai gerai įvertino misijos darbą ir rinktinės pasiektus rezultatus.

Pasiruošimas Europos olimpiniam festivaliui

Vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos delegacijos, kuri dalyvaus XIII Europos jaunimo olimpiniame festivalyje, sąrašą. Į Tbilisį vyks 45 jaunieji (14-18 m.) sportininkai. Misijos vadovo E.Petkaus teigimu, sporto federacijos atrinko geriausius sportininkus, jų rengimas vyko bendradarbiaujant su LTOK, jiems buvo užtikrinta medicininė priežiūra, rinktinės nariai aprūpinti atsigavimo priemonėmis, bendrovės „Audimas“ apranga ir „Nike“ bateliais.

Šiuo metu komandos yra treniruočių stovyklose, visi sportininkai sveiki. Lietuvos delegacija į Tbilisį išvyks liepos 24 d. Vilniaus oro uoste 17.30 val. vyks rinktinės palydos. Iš festivalio rinktinė grįš rugpjūčio 2 d. 9 val.

Olimpinio solidarumo lėšų panaudojimo auditas

Užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė pristatė audito, kuris vertino Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programų lėšų panaudojimą, išvadas. LTOK paraiškas ir ataskaitas teikia pagal griežtas TOK taisykles, tad buvo gautos tik kelios neesminės pastabos. Galutinė audito išvada patvirtino, kad pažeidimų nėra ir TOK lėšos naudojamos tikslingai.

LTOK viceprezidentas R.Bakutis padėkojo V.Masalskytei už tai, kad nuolat didėja LTOK pajamos, gaunamos iš tarptautinių organizacijų. Jo teigimu, audito išvada patvirtina, kad LTOK tarptautinių fondų lėšas naudoja skaidriai ir teisingai.

Olimpinės dienos ataskaita

Birželio 7 d. Olimpinė diena pirmą kartą vyko ne Vilniuje. LTOK šią sporto šventę organizavo Kaune, kartu su Kauno miesto savivaldybe. Šventės rezultatus pristatė Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Vitalijus Vasiliauskas. Jo teigimu, tai buvo didžiausia iki šiol organizuota Olimpinė diena, kurių metu vyko net 5 atskiri sporto renginiai. Didžiausias jų – Lietuvos mokyklų žaidynių finalinis etapas, kuriame dalyvavo 1,5 tūkst. vaikų iš visos Lietuvos. Savo sporto šakas pristatė 21 sporto federacija, Olimpinės mylios ir kituose bėgimuose dalyvavo apie 1 tūkst. bėgikų. Šiais metais projektas pirmą kartą buvo finansuojamas tik rėmėjų lėšomis, daugiausiai jų skyrė Kauno savivaldybė ir LOF. 2016 m. pagrindiniai LTOK Olimpinės dienos renginiai vyks Šiauliuose.

I pusmečio biudžetas įvykdytas

LTOK 1-ąjį 2015 m. pusmetį jau surinko 73 proc. visiems metams planuotų pajamų, daugiausiai jų gauta iš UAB „Olifėja“. Anot LTOK iždininko Rimgaudo Balaišos, didelio perviršio šiais metais nereikėtų tikėtis, nes kol kas sunku prognozuoti metų pabaigos rezultatus. R.Balaiša pažymėjo, kad mažiau nei planuota išleista organizacinei veiklai, todėl Ekonomikos komisija svarstys, kiek lėšų skirti Europos žaidynių prizininkams.

V.Vasiliauskas apibendrino LOF finansinius rezultatus. Per pirmąjį šių metų pusmetį LOF surinko apie 20 proc. daugiau pajamų, nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Šiemet pirmą kartą buvo gautos pajamos iš TV transliacijų teisių pardavimo, fondas taip pat pradėjo gauti pajamų iš „LTeam“ aprangos pardavimo pagal sutartį su bendrove „Audimas“. Iš birželio mėn. pristatytos kolekcijos jau parduota 2,5 tūkst. marškinėlių ir gauta apie 5 tūkst. eurų. Fondo administracinės išlaidos mažėja, kitą pusmetį planuojama nemažai naujų veiklos programų, siekiama pritraukti naujų rėmėjų. Fondo direktorius tikisi, kad iš rėmėjų gaunamas finansavimas ir toliau nuosekliai augs.

Žiemos sportas

Vyriausioji referentė Vida Vencienė pristatė XXIII žiemos olimpinėms žaidynėms 2015-2016 m. sezone rengiamus kandidatus. Tai Tomas Kaukėnas (biatlonas) ir Agnė Sereikaitė (greitasis čiuožimas). Vykdomasis komitetas šias kandidatūras patvirtino.

Posėdyje taip pat buvo patvirtintas žiemos sporto šakų 2015-2016 m. sezono olimpinės pamainos sportininkų sąrašas. Jame trys biatlonininkai (Gabrielė Leščinskaitė, Marija Kaznačenko, Karolis Dombrovskis), trys dailiojo čiuožimo atstovės (Inga Janulevičiūtė, Aleksandra Golovkina, Deimantė Kizalaitė) ir kalnų slidininkas Rokas Zaveckas.

Kitas LTOK Vykdomojo komiteto posėdis vyks rugsėjo 17 d.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų