Warrenas Organizatorių nuotr.

Warrenas Organizatorių nuotr.

Neseniai pasibaigusioje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Orlando Vasaros lygoje, kurioje laimę mėgino ir Mantas Kalnietis, galima buvo išvysti ne vieną įdomų krepšininką bei įsimintiną pasirodymą. Tačiau viena istorija išsiskiria iš kitų.

Portalas Krepsinis.net antradienio rubriką „Istorinis įvykis“ skiria išties įkvepiančiai, tačiau iki šiol net ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žiniasklaidoje menkai paliestai istorijai – apie vaikiną, kurio svajonė išsipildė. Pasakojimas parengtas pagal „Orlando Sentinel“ žurnalisto rašinį.„McDonald‘s“ kasininkas plius „Wal-Mart“ kasininkas lygu profesionalus krepšininkas?

Šiais darbais Joshas Warrenas ėjo savo svajonės link. 206 cm ūgio vidurio puolėjas nuėjo ilgą kelią po to, kai 2007 metais baigė Ouk Ridžo vidurinę mokyklą.

Tada jis iki 1 valandos nakties aptarnaudavo klientus „McDonald‘s“ restorane 5–6 dienas per savaitę. 7 val. ryto jis jau būdavo mokykloje, vėliau – krepšinio treniruotėse ir rungtynėse. Galiausiai, jis mėgino išlaikyti FCAT testą – standartinį mokymosi rezultatų įvertinimo testą, kuris šiandien jau nebeegzistuoja.

„Pažvelgiu į savo praeitį ir matau tik teigiamus prisiminimus, – pripažįsta J.Warrenas, kuriam dabar jau – 26-eri. – Nematau nieko, dėl ko turėčiau gailėtis.“

Nemalonių prisiminimų jam nekelia net ir FCAT testo neišlaikymas, dėl kurio jis negavo diplomo, arba dienos, kai mokyklos suolą jis iškeisdavo į trijų skirtingų darbų uniformas. Net ir situacija, kai Joshas turėjo laukti, kol jam sueis 21-eri, kad galėtų stoti į koledžą ir žaisti už bendruomenės koledžo komandą, jog galiausiai galėtų prisijungti prie Alabamos universiteto ekipos, kuri rungtyniauja pirmajame Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) divizione.

Visa tai vainikavo praėjusi savaitė, kai J.Warrenas sėdėjo ant Memfio „Grizzlies“ komandos atsarginių žaidėjų suolelio Orlando Vasaros lygoje. Nors jis aikštelėje nepraleido nė minutės, J.Warrenas buvo pirmasis žmogus, minutės pertraukėlių metu tiesęs ranką komandos draugams, kai jo atstovaujama „Grizzlies“ tapo Vasaros lygos čempione, lemiamose rungtynėse po dviejų pratęsimų 75:73 nugalėjusi Orlando „Magic White“.

„Tu matai Joshą rūbinėje ir jis tiesiog priverčia tave norėti tą dieną sužaisti sėkmingai, – teigia Jordanas Adamsas, 2014 m. naujokų biržos pirmojo rato šaukimas. – Jis yra vyrukas, kurį tu norėtum matyti savo komandoje. Jis nesužaidė nė minutės, tačiau neparodė jokių neigiamų emocijų. Joshas būdavo pirmasis kiekviename susitikime. Jis tiesiog turi nuostabų charakterį.“

Alabamos universitete J.Warrenas pasižymėjo 2,3 taško ir 3,8 atkovoto kamuolių vidurkiais. Į Vasaros lygą jis nebuvo pakviestas. Tačiau praėjusią vasarą jis darbavosi su „Grizzlies“ komanda ir praleido tris mėnesius su klubo Plėtojimosi lygos ekipa. Vėliau jis skrido į Japoniją, kur apsivilko Kumamoto „Vorters“ komandos marškinėlius.

Prieš grįžtant į Orlandą gegužę, J.Warreno treniruočių partneris patarė Joshui nelaukti, kol jis bus pastebėtas Vasaros lygos komandos trenerių. Tiesiog pasistenk, kad tave pakviestų.

Taigi J.Warrenas nusiuntė trumpąją žinutę „Grizzlies“ vadovui Chrisui Wallace‘ui.

„Aš tiesiog mėginau pasinaudoti bet kokia galimybe. – tikina J.Warrenas. – Bijojau paskambinti, žinoma. Tiesiog kartojau sau: „Kodėl gi ne? Kodėl gi nepasinaudojus šansu? Gyvenime privalai surizikuoti“.

Joshas vairavo automobilį, kai birželio 29 dieną jo mobilusis suskambo. Ekrane nušvito žodžiai: „Christopheris Wallace‘as, „Grizzlies“ prezidentas“.

„O Dieve! Aš tiesiog turėjau sustabdyti savo automobilį, nes buvau visiškoje euforijoje“, – neslepia J.Warrenas.

Ch.Wallace‘as Joshui tarė: „Grizzlies“ komanda jau atvyko į Orlandą ir tu turi kuo skubiau atvykti į viešbutį, kur ekipa yra apsistojusi, kad atliktum medicininį patikrinimą. Gavęs Japonijos klubo leidimą J.Warrenas prisijungė prie „Grizzlies“ treniruočių likus dvejoms dienoms iki Vasaros lygos pradžios.

„Grizzlies“ treneris Jasonas Marchas nuolatos kartojo Joshui, kad būtų pasirengęs žaisti, tačiau į aikštelę jis taip ir neįžengė. Neparankūs varžovai ir penki NBA žaidėjai sudėtyje prie to prisidėjo. Tačiau J.Warrenui tai nerūpėjo. Jis sako, kad vien galimybė treniruotis „Amway Center“ arenoje, kartu su būriu gerai žinomų jaunų krepšininkų, jam atpirko viską.

„Pirmas dalykas, kurį padariau rūbinėje po paskutinių rungtynių – atsiprašiau Josho, – neslepia J.Marchas. – Jo energija tiesiog užkrečiama.“

„Tai, kaip jis žaidžia... To reikia kiekvienam. Jiems reikia energingo vaikino nuo atsarginių žaidėjų suolelio. NBA yra daug vaikinų, kurie uždirba didžiulius pinigus, vien būdami tokio tipo žaidėjais“, – teigia J.Marchas.

Nors J.Warrenas nuo „Amway Center“ arenos gyvena per penkias mylias, kelias į šią areną krepšininkui buvo labai ilgas.

J.Warrenas užaugo rungtyniaudamas „Junior Magic“ jaunimo komandoje. Jis buvo geras žaidėjas, tačiau niekada nebuvo žvaigžde.

Šešiolikos metų jis pradėjo dirbti „McDonald‘s“, kad padėtų finansiškai savo aštuonių narių šeimai – motinai, tėvui ir penkiems broliams bei seserims.

Mokykloje Josho pažymiai buvo patenkinami, nepaisant to, kad jam buvo sunku derinti laiką mokslams, krepšiniui ir darbams. Vaikino Achilo kulnas buvo skaitymas. Tai jam ir pakišo koją laikant FCAT testą.

J.Warrenui buvo leista palikti mokyklą, nes jis išklausė visų klasių kursą, tačiau jis niekada negavo diplomo dėl to nelemto testo. Ilgą laiką jis gėdijosi ir laikė tai paslaptyje nuo savo šeimos.

Testo neišlaikymas užtrenkė J.Warrenui dūris ir į koledžą. Jam teko laukti, kol bus leista įgyti stipendiją Rytų Floridos valstybiniame koledže, kur Joshą labai norėjo matyti krepšinio komandos treneris.

Vaikinas nusprendė visą savo laiką paskirti darbui. Pradėjęs darbuotis „Wal-Mart“ parduotuvėje kasininku jis trejus metus plušėjo, nuolatos nesėkmingai mėgindamas išlaikyti FCAT testą. Galiausiai, jam pavyko įgyti žemesnės kategorijos įvertinimą, o treneris ištesėjo savo pažadą.

NCAA pirmojo diviziono komandų pasiūlymų J.Warrenas sulaukė antraisiais studijų koledže metais.

„Yra daugybė vaikinų, kurie krepšinyje kažką pasiekė, tačiau tai padarė ne be kažkieno pagalbos, – tikina Ouk Ridžo vidurinės mokyklos treneris Mattas Turneris. – Joshas neturėjo jokios paramos. Jis galimybių ieškojo ir jomis naudojosi pats.“

Panašiai, kaip su ta trumpąja žinute.

Dabar jis vilki marškinėlius, ant kurių parašyta: „2015 Orlando Vasaros lygos čempionai“. Jis tikisi, kad jo sunkus darbas lems galimybę dar kartą padirbėti su „Grizzlies“ komanda arba sulaukti šanso tęsti karjerą kitoje Atlanto pusėje.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų