Applingas Scanpix

Applingas Scanpix


Liepos pradžioje startavusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Orlando Vasaros lyga leido savo sugebėjimus parodyti ne tik tiems, iš kurių tikimąsi solidaus žaidimo pajėgiausioje planetos lygoje, tačiau ir tiems, apie kuriuos nėra daug žinoma.


Savaitę trukusioje Orlando Vasaros lygoje atsiskleidė keletas krepšininkų, kuriems žaidimas NBA – negarantuotas. Į šiuos žaidėjus dėmesį vertėtų atkreipti stipriausiems Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubams, ieškantiems nebrangaus legionieriaus.


Nors po puikaus pasirodymo Vasaros lygoje dalis jų turėtų sulaukti kvietimų į NBA komandas, šiuos penkis žaidėjus vertėtų šią vasarą sekti. Galbūt tarp jų atsirastų žmogus, kuris būtų nieko prieš savo svajonės rungtyniauti NBA siekti įsitvirtinant Europoje.


Portalas Krepsinis.net išskyrė penkis Orlando Vasaros lygos krepšininkus, kurie blykstelėjo savo žaidimu, tačiau jų ateitis – kol kas labai neaiški.


Semajus Christonas (Oklahomos „Thunder“)


PG; 22 m.; 190 cm


Statistika: 30 min., 13,8 tšk. (32 proc. met.), 6,8 rez. perd., 3,0 atk. kam., 4,2 kl.


Oklahomos „Thunder“ komandos žaidimui Orlando Vasaros lygoje dirigavo 22 metų 190 cm ūgio atakų organizatorius Semajus Christonas. Nors NBA kol kas dar nedebiutavęs atletas susidūrė su rimtomis problemomis atakuojant krepšį, jis pasižymėjo puikiu aikštelės matymu, gebėjimu tiksliai ir laiku atlikti perdavimus komandos draugams bei solidžia gynyba.


S.Christonas pirmavo tarp Orlando Vasaros lygos žaidėjų pagal rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjas turi gebėjimų veržtis į baudos aikštelę, sutraukti gynybos dėmesį ir laiku atiduoti kamuolį patogioje pozicijoje atsidūrusiam komandos draugui.


Tačiau tuo pačiu puolime amerikietis dažnai stokojo šalto proto. Kartais nepamatuoti sprendimai iššaukdavo aibę klaidų. Jų per rungtynes S.Christonas vidutiniškai padarydavo daugiau nei po 4. Vis dėlto reikėtų suprasti, kad išvengti klaidų įžaidėjui, kuris diriguoja pirmą kartą kartu susirinkusiems krepšininkams, yra labai sudėtinga.


Išsiskiriantis S.Christono pasirodymas Orlando Vasaros lygoje, NBA apžvalgininkų nuomone, neužtarnaus jam kontrakto su lygos klubu. Pagrindinė šio atakų organizatoriaus problema – metimas. Tritaškius Vasaros lygoje S.Christonas metė vos 13 proc. taiklumu, o metimus „iš žaidimo“ – 34 proc.


Nepaisant gerokai tobulintino metimo, S.Christonas, kuris 2014 m. NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 55 šaukimu, tačiau praėjusį sezoną praleido Plėtojimosi lygoje, yra įdomus žaidėjas. Aikštelės matymas, situacijų skaitymas, tikslūs ir laiku atliekami perdavimai – tai savybės, kuriomis pasižymi retas. Patobulinęs metimą S.Christonas galėtų tapti labai solidžiu atakų organizatoriumi.


Nate‘as Woltersas (Los Andželo „Clippers“)


PG; 24 m.; 193 cm


Statistika: 31 min., 14,0 tšk. (47 proc. met.), 3,3 rez. perd., 2,3 per. kam., 1,3 kl.


Nate‘ui Woltersui NBA krepšinis nėra naujiena. 2013 metais naujokų biržoje 38 šaukimu pašauktas gynėjas dvejus metus rungtyniavo Milvokio „Bucks“. Tačiau praėjęs sezonas N.Woltersui buvo sudėtingas. Jis neįsitvirtino Naujojo Orleano „Pelicans“, o vėliau savo gebėjimus turėjo įrodinėti rungtyniaudamas Plėtojimosi lygoje.


Orlando Vasaros lyga N.Woltersui taip pat nesusiklostė taip, kaip krepšininkas norėtų. Ne dėl žaidimo, o dėl sveikatos problemų. Sužaidęs trejas rungtynes N.Woltersas dėl lūžusio piršto buvo priverstas baigti savo pasirodymą „Amway Center“ arenos treniruočių salėje.


Per tas trejas rungtynes N.Woltersas išsiskyrė brandžiu ir apgalvotu žaidimu. Įžaidėjas sugebėjo suvaldyti Vasaros lygai būdingą chaosą ir protingai kontroliuoti savo komandos žaidimą. Vengęs klaidų, atidžiai rinkęsis progas atakuoti krepšį, išnaudojęs savo komandos draugų privalumus ir pademonstravęs gebėjimus numatyti varžovų perdavimus N.Woltersas sėkmingai pasirodė Orlande.


Jei daugelis Vasaros lygoje komandoms diriguojančių atakų organizatorių sunkiai žiūrėtųsi Europos krepšinyje, tai N.Woltersas dėka savo nušlifuoto, apgalvoto ir solidaus žaidimo stiliaus, ko gero, turėtų puikią karjerą Senajame žemyne.


Dėl fizinių galimybių stokos šiam gynėjui yra sunku tikėtis svaraus vaidmens NBA komandoje. Galbūt galimybė išmėginti jėgas Europoje N.Woltersui atrodytų neatgrasus karjeros tęsinio variantas.


Brandenas Dawsonas (Los Andželo „Clippers“)


PF; 22 m.; 198 cm


Statistika: 25 min., 12,8 tšk. (52 proc. met.), 10,3 atk. kam., 1,8 per. kam., 1,3 blk.


B.Dawsonas yra mažaūgis sunkusis kraštas, kuris nėra techniškai ar gebantis bausti varžovus metimais iš vidutinio nuotolio. Tačiau šis puolėjas turi charakterį. Jis taip pat pasižymi fizine jėga.


Tai ketvirtasis numeris, kurio tikslas – kovoti dėl kamuolių bei cementuoti gynybą. Nepaisant sąlyginai mažo sunkiojo krašto pozicijos žaidėjui ūgio, B.Dawsonas per 25 minutes sugriebdavo dviženklį atkovotų kamuolių skaičių, o gynyboje gudriai naikindavo varžovų bandymus rasti spragas baudos aikštelėje.


2015 m. naujokų biržoje B.Dawsonas buvo pasirinktas 56 šaukimu. NBA klubai abejojo šio atleto galimybėmis dėl mažo ūgio ir įgūdžių stokos puolime. Atleto pasirodymas Orlando Vasaros lygoje tas abejonės turėjo pradėti sklaidyti.


Jeigu NBA ekipoje šis atletiškas aukštaūgis svarbaus vaidmens tikėtis negali, tai Europoje jo perspektyvos atrodo kur kas geresnės. Ieškant atletiško, kovingo, grubaus žaidimo nebijančio aukštaūgio, kuris galėtų sėkmingai kovoti dėl kamuolių ir gintis, B.Dawsonas atrodo įdomus variantas.


Keithas Applingas (Orlando „Magic White“)


PG, 23 m., 185 cm


Statistika: 23 min., 15,8 tšk. (50 proc. met.), 2,3 rez. perd., 3,3 per. kam., 2,0 kl.


Keithas Applingas į NBA duris beldžiasi pastaruosius dvejus metus. Kai 2014 m. naujokų biržoje gynėjas savo pavardės neišgirdo, jis nusprendė savo tikslo siekti rungtyniaujant Plėtojimosi lygoje. Iki šiol amerikiečiui nesisekė parodyti kažko, kas sužavėtų NBA klubų vadovus.


Vis dėlto Orlando Vasaros lygoje K.Applingas atsiskleidė. Ugningu žaidimu jis tapo Orlando „Magic White“ ekipos lyderiu, vos per 23 minutes vidutiniškai rinkusiu 15,8 taško, krepšį atakuojant labai patikimai (50 proc.).


Nors K.Applingas nėra tas įžaidėjas, kuriam pirmiausia rūpi komandos draugų galimybės pasižymėti puolime, jis yra įdomus pasirinkimas ieškant atakų organizatoriaus, kuris tuo pačiu būtų atakų lyderis.


Sunku pasakyti, ar K.Applingo pasirodymas Vasaros lygoje įtikino kurio nors NBA klubo vadovybę suteikti įžaidėjui šansą. Bet kokiu atveju, amerikiečio galimybės užsitarnauti solidesnį skaičių minučių pajėgiausioje planetos lygoje jau kitąmet atrodo miglotos.


Tyleris Harvey‘us (Orlando „Magic Blue“)


SG, 21 m., 193 cm


Statistika: 16 min., 10,6 tšk. (58 proc. met.), 2,0 rez. perd., 1,4 atk. kam., 1,2 kl.


Jeigu prieš tai minėtieji keturi krepšininkai Orlando Vasaros lygoje vaidino svarbų vaidmenį savo komandose, tai Tyleris Harvey‘us į šį penketuką pateko dėl sugebėjimų itin naudingai išnaudoti savo minutes.


Amerikietis atstovavo Orlando „Magic Blue“ komandai, kurioje jis vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 16 minučių. Per šį laikotarpį T.Harvey‘us spėdavo surinkti dviženklį taškų skaičių, krepšį atakuodamas itin tiksliai.


T.Harvey‘us yra vienas tų nedaugelio žaidėjų Vasaros lygoje, kurie įvykių aikštelėje neforsuodavo. Gynėjas išlaukdavo tinkamo momento atakuoti krepšį ir labai dažnai juo pasinaudodavo. Nors T.Harvey‘us išmesdavo sąlyginai daug metimų, jis juos rinkdavosi apgalvotai.


„Magic“ klubas turi teises į šį įdomų gynėją, kurį 51 šaukimu pašaukė šių metų naujokų biržoje. Tačiau Orlando komandoje perspektyvių žaidėjų netrūksta. Sunku pasakyti, ar T.Harvey‘us atsiras vietos galutinėje „Magic“ sudėtyje. Jei ne, šis amerikietis galėtų būti įdomus variantas, ieškant patikimo puolime atakuojančio gynėjo, priimančio apgalvotus sprendimus.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų