Gintarė Nesteckytė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Gintarė Nesteckytė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš dvejus metus Suomijoje vykusiame Europos jaunimo iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo du medalius: čempionu tapo disko metikas Andrius Gudžius, o šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė pelnė sidabrą. Taline (Estija) antrą dieną vykstančio Europos jaunimo čempionato šuolių į aukštį rungties kvalifikaciją įveikė ir už visas varžoves jaunesnė Gintarė Nesteckytė.

G.Nesteckytė pirmais bandymais įveikė 165 cm, 170 cm, 175 cm, 179 cm aukščius, tačiau 182 cm peršokti nepavyko. Tarp 26 sportininkių prestižinėje šuolių į aukštį rungtyje lietuvaitė užėmė 11 vietą bei pateko į laimingąjį dvyliktuką, sekmadienį tęsiantį kovą dėl apdovanojimų. Bandydama įveikti 182 cm, G.Nesteckytė dukart apmaudžiai sudrebino kartelę, kuri po to nukrito, o trečiuoju bandymu net neatliko šuolio – „prabėgo“ po kartele ant čiužinio.

„Bėgant nukirtau kampą ir galvoje kažkaip „sušvietė“, jog neperšoksiu, – aiškino G.Nesteckytė. – Prieš lemiamą bandymą buvo tokia mintis, jog neperšokusi galiu nepatekti į finalą, tačiau tikėjausi geriausio. Jaučiausi labai gerai, pasitikėjau savo jėgomis, o tai, jog neįveikiau 182 cm, yra tik spyris finale pasirodyti geriau.“

Po nesėkmingo šuolio G.Nesteckytė neslėpė nusivylimo, galvodama, jog finalas nuplaukė taip pat, kaip ir praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionate Judžine (JAV). Tuo tarpu ją atvykusi palaikyti lietuvių delegacija bendrą rezultatų suvestinę sužinojo anksčiau bei sportininkei rodė į viršų iškeltus nykščius.

„Tikrai jaučiuosi pasiruošusi padaryti gerą rezultatą, amžius nėra riba. Aštuntukas yra realu, vien patekimu į finalą plano dar neįvykdžiau, – mintimis į finalą nusikėlė G.Nesteckytė. – Savęs nelyginu nei su Airine, nei su kuria nors kita šuolininke, šoku už Gintarės Nesteckytės vardą ir tikiuosi gerai pasirodyti.“

Penktadienio vakarą Europos jaunimo čempionate dar varžysis ėjikai Normantas Petriša, Eglė Juočytė bei dvi didžiausios lietuvių medalių viltys – ėjikas Marius Šavelskis bei trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United
Sek 12-15 Wolverhampton … 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 12-15 Manchester United 16 : 00 Everton
Sek 12-15 Arsenal 18 : 30 Manchester City