Eurolygos atranka Organizatorių nuotr.

Eurolygos atranka Organizatorių nuotr.

Jau šiandien, antradienį, Eurolygoje startuoja atrankos turnyras, kuriame aštuoni klubai kausis dėl paskutinio bilieto į pagrindinį turnyrą.

Tradiciškai kvalifikacijoje favorite laikoma Rusijos komanda. Šiai šaliai šį kartą atstovauja Kazanės „Unics“ klubas. Pastarąjį kartą Rusijos ekipa atranką laimėjo 2010 metais ir tai padarė Maskvos srities „Chimki“. Vėliau Rimo Kurtinaičio dukart suklupo pakeliui į finalą. Tokia pat nesėkmė sykį ištiko ir „Unics“. Ar Kazanės komandai šį kartą pavyks žengti į pajėgiausią Europos turnyrą?

Žvelgiant į ekipos sudėtį, „Unics“ turi ir daugiausiai patirties, ir daugiausiai kokybės. Vasarą į Rusiją persikėlė tokie krepšininkai kaip Keithas Langfordas, Viktoras Sanikidze, D‘oras Fischeris ar Curtisas Jerrellsas. Prie jų dar reikėtų pridėti ekipoje likusius Nikos Zisį, Kostą Kaimakogloų ir Sergejų Bykovą bei naują vyr. trenerį, buvusį Atėnų „Panathinaikos“ strategą Argirį Pedoulakį. „Unics“ atrodo iš tiesų solidžiai.

Kas gali mesti rimčiausią iššūkį? Jeruzalės „Hapoel“ klubas.

Ekipos branduolį išlaikiusi Izraelio komanda pasistiprino keliais amerikiečiais ir jau savo jėgą įrodė šalies taurės rungtynėse, kur nukovė Eurolygos čempionę Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.

Tony Gaffney, Derwinas Kitchenas, Lioras Eliyahu, Yotamas Halperinas, Bracey Wrightas ir Donta Smitha – tokie Europoje žinomi krepšininkai veda „Hapoel“ į priekį. Jeigu „Unics“ pirmajame atrankos etape pranoks Zielonos Guros „Stelmet“, o „Hapoel“ įveiks Kęstučio Kemzūros treniruojamą Nymburko ČEZ, tuomet rusai ir žydai tarpusavyje susikaus turnyro pusfinalyje.

Kitoje „atrankos medžio“ pusėje Strasbūro SIG, Ostendės „Telenet“ ir Vilerbano ASVEL atrodo panašaus pajėgumo. Galbūt tik atsijauninusi Rygos VEF atrodo kiek silpniau, bet jaunatviškas maksimalizmas gali padėti latviams pateikti staigmenų.

Galima prognozuoti, kad antrąją pusfinalio porą sudarys prancūzai SIG ir ASVEL, o į finalą turėtų žengti jau praėjusį sezoną Eurolygoje žaidęs Strasbūro klubas, kurio gretose yra patyrę Antoine‘as Diot, Paulas Lacombe ir Ali Traore. Pridėjus Eurolygoje pakankamai neblogai žaidusį amerikietį Louisą Campbellą, SIG atrodo rimčiausia kandidatė žaisti finale.

ASVEL bandys kovoti remdamasi Davidu Andersenu, Prancūzijos rinktinės nariu Edwinu Jacksonu ir dviem neblogai pažįstamais amerikiečiais – Davidu Lighty ir Taureanu Greenu.

Verta pažymėti, kad atrankos nugalėtoja taps Kauno „Žalgirio“ varžove Eurolygos B grupėje.

Atrankos tvarkaraštis:

Rugsėjo 23 diena:

19.00 val. Rygos VEF – Strasbūro SIG

21.45 val. Ostendės „Telenet“ – Vilerbano ASVEL

Rugsėjo 24 diena:

19.00 val. Jeruzalės „Hapoel“ – Nymburko ČEZ

21.45 val. Kazanės „Unics“ – Zielonos Guros „Stelmet“

Rugsėjo 25 diena:

19.00 val. VEF/SIG – „Telenet“/ASVEL

21.45 val. „Hapoel“/ČEZ – „Unics“/„Stelmet“

Rugsėjo 26 diena:

21.30 val. FINALAS

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų