Marius Paškevičius (balta apranga) | Vytauto Dranginio nuotr.

Marius Paškevičius (balta apranga) | Vytauto Dranginio nuotr.

Baku (Azerbaidžanas) vykstančiose istorinėse pirmosiose Europos sporto žaidynėse Lietuvos medalių kolekcijos nepavyko papildyti dziudo imtynininkams Mariui Paškevičiui ir Santai Pakenytei, kurie patyrė nesėkmes mažajame finale.

Mažojo finalo kovos pradžia prieš ukrainietį Jakivą Chammo M.Paškevičiui buvo nesėkminga – jau 33-iąją sekundę „Waza-ari“ įvertinimą gavo J.Chammo. Ukrainietis savo persvarą vėliau įtvirtino dviem „Yuko“ įvertinimais, tad M.Paškevičių galėjo išgelbėti tik „Ippon“ įvertinimas. Deja, ukrainietis sėkmingai gynėsi, o pačioje kovos pabaigoje pelnė dar vieną „Yuko“ įvertinimą.

„Gera diena buvo. Viskas gražiai prasidėjo, viskas gerai ėjosi. O pabaiga tokia, kokia yra. Gal pritrūko energijos, gal taktikos. Iš esmės kovojau labai neblogai“, - teigė visos Lietuvos sportinės delegacijos Baku kapitonas, pasaulio ir dukart Europos čempionatų prizininkas M.Paškevičius.

35-erių metų M.Paškevičius prieš J.Chammo jau kovojo du kartus ir su juo pasidalino po pergalę. Pernai Vengrijoje lietuvis įveikė ukrainietį, bet šiemet Turkijoje pranašesnis buvo J.Chammo.

Pusfinalyje 197 cm ūgio 117 kg sveriantis M.Paškevičius susidūrė su 10 cm žemesniu, bet 10 kg sunkesniu gruzinu Adamu Okurašviliu. 26 metų Gruzijos atletas pergalingą veiksmą atliko praėjus 2 min. 30 sek. nuo dvikovos pradžios.

„Buvo įmanoma įveikti šį varžovą. Esu ne kartą prieš jį laimėjęs. Jis lėtas, su juo gal reikėjo kovoti greičiau. Bet lėta taktika ir man patinka“, - aiškino patyręs Lietuvos kovotojas. Jam atiteko penktoji vieta Europos žaidynėse ir čempionate, o A.Okurašvilis, laimėjęs ir finalą, gavo iškart du aukso medalius.

Galimybę iškovoti bronzą turėjo ir S.Pakenytė. Moterų sunkiasvorių (per 78 kg) mažajame finale lietuvė nusileido turkei Belkis Kayai ir užėmė 5-ą vietą. Abi sportininkės ilgai kovojo gana pasyviai ir atrodė, jog gali prireikti pratęsimo. Likus mažiau nei 40 sek. vis dar nė viena atletė neturėjo jokio įvertinimo ir nebuvo gavusi įspėjimo. Deja, tuomet B.Kaya parvertė S.Pakenytę ir gavo „Waza-ari“ įvertinimą. Lietuvė, supratusi jog nebeturi realių galimybių laimėti, pasidavė ir pripažino turkės pranašumą.

Pralaimėjusi dvikovą dėl bronzos daug labiau patyrusiai turkei lietuvė nesulaikė ašarų. „Dėl šio pralaimėjimo kaltinu tik save. Lyg treneris ir viską teisingai pasako, ką man reikia daryti kovos metu, bet nepavyksta, viskas vyksta ekspromtu. Turkę labai palaikė publika. Tai irgi daug duoda. Nors, aišku, girdėjau ir lietuvius. Labai gaila, kad pralaimėjau“.

Lietuvos dziudo rinktinės trenerio Petro Vinciūno auklėtinė per 1 min. 26 sek. pergalingai baigė aštuntfinalio dvikovą su 26 metų ruse Ksenija Čibisova. Ketvirtfinalis irgi netruko ilgai, tik baigėsi lietuvės varžovės 23 metų vokietės Jasmin Kuelbs pergale.

„Prieš mėnesį šią vokietę buvau įveikusi Baku vykusiose „Grand Slam“ varžybose. Turėjau vilčių laimėti ir dabar, bet ji atsirevanšavo. Šioje kovoje man pritrūko sėkmės“, - teigė S.Pakenytė.

24-erių metų S.Pakenytė prieš B.Kayą kovėsi 2012 m. Turkijoje. Tąkart savų žiūrovų akivaizdoje pranašesnė buvo B.Kaya.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų