Andrius Šidlauskas | Vytauto Dranginio nuotr.

Andrius Šidlauskas | Vytauto Dranginio nuotr.

Baku (Azerbaidžanas) vykstančiose istorinėse pirmosiose Europos sporto žaidynėse šeštadienį baigiasi plaukimo varžybos, kuriose dalyvauja jaunieji sportininkai – vaikinai iki 18 metų ir merginos iki 16 metų.

Lietuvos sporto sirgalių dėmesį prikaustė vaikinų 100 m plaukimo krūtine finalas, kuriame dalyvavo vieną aukso medalį Baku jau iškovojęs Andrius Šidlauskas. Dar prieš finalą buvo prognozuojama, jog atakliausia kova dėl aukso užvirs tarp A.Šidlausko ir ruso Antono Čupkovo. Sėkmingai startavęs lietuvis pirmoje distancijos pusėje lenkė rusą ir po 50 m dalijosi pirmą vietą su britu Charlie Attwoodu. Visgi, antroje distancijos pusėje išryškėjo ruso pranašumas. Daugiau jėgų išsaugojęs A.Čupkovas galingai spurtavo ir neleido suabejoti savo pranašumu.

A.Čupkovas užfiksavo 1 min 0.65 sek. laiką ir pagerino sau priklausiusį pasaulio jaunimo rekordą. A.Šidlauskas distanciją nuplaukė per 1 min. 1.42 sek. ir buvo lėtėsnis nei pusfinalyje. Bronza atiteko C.Attwoodui (1:01.71 min.).A.Šidlauskas tapo tituluočiausiu lietuviu Europos žaidynėse. Lietuvos plaukikas prie aukso pridėjo sidabrą! :)Plačiau: http://www.sportas.lt/straipsnis/plaukikas-a-sidlauskas-europos-zaidynese-kovoja-del-antrojo-medalio-tiesiogine-vaizdo-transliacija-101605

Posted by Sportas.lt on 2015 m. birželio 27 d.

Lietuvos plaukikas įveikus 50 m buvo greičiausias, tačiau po to išryškėjo ruso pranašumas. „Varžovas buvo stiprenis ir ištvermingesnis. Jo rezultatas - labai geras, prie pat A lygio olimpinio normatyvo. Savo šios dienos rezultatą pavadinčiau normaliu. O pasiektu pusfinalyje buvau labai patenkintas“, - teigė A.Šidlauskas, vakar pusfinalyje distanciją įveikęs per 1 min. 0,9 sek.Baku vykstančiose žaidynėse, kuriose varžėsi plaukikai iki 18 m., panevėžietis iškovojo auksą ir 50 m krūtine rungtyje. „Prieš žaidynes pasižiūrėjau geriausius visų dalyvių laikus. Mano rezultatai 50 m ir 100 m distancijose buvo antri. Tai trenerė, draugai, šeima tikėjo, kad iškovosiu medalius. Taip ir įvyko“, - dėstė A.Šidlauskas.

Šiemet pagrindinės A.Šidlausko varžybos - Singapūre vyksiantis pasaulio jaunimo čempionatas. O liepos pradžioje jis kovos dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų. „Ten irgi tikiuosi medalių“, - pareiškė Europos žaidynių čempionas ir vicečempionas.

Pusfinalyje lietuvis užfiksavo 1 min. 0.99 sek. laiką, ženkliai pagerino asmeninį rekordą ir užėmė 2-ą vietą. A.Šidlauskas atkakliai kovojo su akivaizdžiu favoritu vadintu A.Čupkovu, kuris už lietuvį buvo greitesnis vos 0.04 sek. (1:00.95 min.). Trečias liko C.Attwoodas (1:01.77). Beje, A.Šidlauskui nedaug trūko iki Rio de Žaneiro olimpiados A normatyvo, kuris siekia 1 min. 0.57 sek.

Sportas.lt primena, kad A.Šidlauską auksą iškovojo 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Finale lietuvis distanciją įveikė per 27.81 sek. ir 0.08 sek. aplenkė artimiausią persekiotoją kroatą Nikolą Obrovacą.

Kiek anksčiau Lietuvai aukso medalį iškovojo kanojininkas Henrikas Žustautas, triumfavęs 200 m rungtyje. Bronzos medaliais pasidabino paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, sambo imtynininkai Radvilas Matukas ir Rūta Aksionova bei badmintonininkas Kęstutis Navickas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų