Kęstutis Navickas | Vytauto Dranginio nuotr.

Kęstutis Navickas | Vytauto Dranginio nuotr.

Baku (Azerbaidžanas) vykstančiose istorinėse pirmosiose Europos sporto žaidynėse bronzos medalį iškovojo pajėgiausias Lietuvos badmintonininkas Kęstutis Navickas (BWF-72). Šeštadienį vienetų varžybų pusfinalyje lietuvis po permainingos 1 valandos 2 minučių kovos 1:2 (22:20, 16:21, 12:21) pralaimėjo ispanui Pablo Abianui (BWF-43).

Pirmojo seto pradžioje kraują liejęs P.Abianas buvo susikrovęs 4 taškų persvarą – 9:5, 10:6. Visgi, K.Navickas vėliau sumažino klaidų skaičių, atliko keletą fantastiškų smūgių ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai. Lietuvis buvo įgijęs 3 taškų pranašumą – 15:12, bet ispanas po spurto 3:0 išlygino rezultatą – 15:15. Seto pabaigoje K.Navickas žaidė kiek sėkmingiau ir turėjo dvi galimybes tašku laimėti setą – 20:18. Nebeturėjęs kur trauktis ispanas pajėgė išlyginti rezultatą – 20:20, bet tuomet du taškus paeiliui laimėjo lietuvis ir pergalingai baigė setą – 22:20.

Antrasis setas klostėsi labai permainingai. P.Abianas seto pradžioje spurtavo 6:2. K.Navickas išlygino rezultatą – 6:6, bet čia pat ispanas laimėjo net 5 taškus paeiliui ir susikrovė rekordinę persvarą. Lietuvis atkakliai vijosi varžovą ir sumažino savo atsilikimą iki vieno taško – 14:15. Visgi, P.Abianas čia pat susigrąžino saugesnį pranašumą – 17:14. Per likusią seto dalį ispanas dar labiau padidino savo pranašumą ir laimėjo rezultatu 21:16.

Lemiamas mačo trečdalis prasidėjo žaidimu taškas į tašką. Deja, seto viduryje ispanas surengė galingą spurtavo ir atitrūko – 11:7. K.Navickas vis susikurdavo geras galimybes baigiamiesiems smūgiams, tačiau klaidos lygiose vietose jam neleisdavo artėti prie ispano. Puikiai gynyboje žaidęs P.Abianas tęsė savo dominavimą trečiajame sete ir susikrovė net 8 taškų persvarą – 16:8. Per likusią seto dalį K.Navickui intrigos atkurti nebepavyko, tad ispanas žengė į finalą, o lietuviui atiteko bronzos medalis.

Nors pralaimėjo, K.Navickas dar sugrįš į Baku sporto halę - čia jis rytoj kops ant Europos žaidynių garbės pakylos ir atsiims bronzos medalį.„Buvo labai ilgas mačas, daug ir taktinės kovos, ir fizinio badmintono. Varžovo stilius yra lėtas, gynybinis. Jis viską traukia, bėga, muša. Išlaikyti greitį tiek laiko labai sunku. Pimame sete viskas vyko tikrai gerai, kontroliavau žaidimą ir laimėjau. Antrame sete praleidau galimybę perlaužti žaidimą, kai viduryje rezultatas buvo apylygis O trečiame sete jau buvo sunku žaisti atakuojantį badmintoną, nes jau pritrūkau energijos. O jam lėtas žaidimas buvo parankus.Labai apmaudu, nes šiandien ėjau kovoti dėl pergalės, įsivaizdavau save žaidžiantį dėl pirmosios vietos. Savo žaidimu šiandien nesu visiškai patenkintas, bet buvo ir daug gerų epizodų. Gaila, kad nepasinaudojau galimybe laimėti antrą setą. Bronza yra didžiulis pasiekimas ir man, ir visam Lietuvos badmintonui. Labai džiaugiuosi, sveikinu ir dėkoju savo šeimai, draugams, visiems, kurie mane palaikė. Nepavyko laimėti. Bet iškovotas medalis įprasmino visą mano gyvenimo darbą“, - teigė Europos žaidynių prizininkas, jau galvojantis apie kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Šie du badmintonininkai anksčiau tarpusavyje žaidė keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales..

Sportas.lt primena, kad grupės etape K.Navickui buvo įskaitytos dvi techninės pergalės, o kovoje dėl grupės nugalėtojo vardo lietuvis įveikė varžovą iš Bulgarijos. Aštuntfinalyje K.Navickas per 28 minutes nesunkiai 2:0 (21:11, 21:13) nugalėjo turką Emrę Vuralį (BWF-150), o ketvirtfinalyje vos per 26 minutes 2:0 (21:14, 21:6) sutriuškino belgą Yuhaną Taną (BWF-74).

Kiek anksčiau aukso medalius Lietuvai iškovojo kanojininkas Henrikas Žustautas, triumfavęs 200 m rungtyje ir plaukikas Andrius Šidlauskas, nugalėjęs vaikinų 50 m krūtine rungtyje. Bronzos medaliais pasidabino paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė bei sambo imtynininkai Radvilas Matukas ir Rūta Aksionova.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų