Vilma Rimšaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

Vilma Rimšaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

Penktadienį Baku (Azerbaidžanas) vykstančiose istorinėse pirmosiose Europos sporto žaidynėse prasidėjo BMX (mažųjų dviračių) lenktynės, kuriose anksti savo pasirodymus baigė Lietuvos atstovai – Vilma Rimšaitė ir Arminas Kazlauskis.

Moterų grupinėse lenktynėse V.Rimšaitė pusfinalio etape su 17 baudos balų tarp 7 sportininkių užėmė 6-ą vietą, o į finalą pateko 4 geriausios dviratininkės. Lietuvė pirmajame važiavime buvo 5-a, o antrajame bei trečiajame važiavimuose užėmė 6-ąją vietą.

„Lietuvoje mes neturime galimybės treniruotis panašioje trasoje. Svarbiausia, kad neturime 8 m aukščio starto pakylos. Daugybę kartų prašiau ją įrengti, kalbėjausi su miesto valdžia, privačiais rėmėjais. Prieš Londono olimpines žaidynes man žadėjo, kad jei iškovosiu olimpinį kelialapį, Šiauliai prisidės prie starto įrengimo. Tačiau po olimpiados išgirdau: „Dėl vienos Rimšaitės nestatysime.“ Bet juk nesu viena. Auga jaunoji karta, yra perspektyvių dviratininkų. Lietuvoje yra tik viena BMX dviračių trasa - Šiauliuose. Ji beveik nepasikeitė nuo įrengimo. O norint tobulėti reikia keisti trasas. Ir būtinai įrengti 8 m starto pakylą. Bet tikriausiai, kol Lietuvoje nebus šios sporto šakos olimpinio čempiono, tol niekas mumis nesirūpins“, - liejo apmaudą V.Rimšaitė. Ji neįstengė nugalėti baimės ir šuoliu įveikti tarp dviejų kauburių esančią daubą iškart nusileidus nuo 8 m starto pakylos: „Nedrįstu šokti per pirmą kalną, nes mane gąsdina vėjas, būtent dėl jo esu ne kartą griuvusi.“

Vyrai grupines lenktynes pradėjo nuo ketvirtfinalio etapo. A.Kazlauskis pateko į ketvirtą ketvirtfinalio grupę ir buvo per plauką nuo vietos pusfinalyje. Lietuvis pirmajame važiavime buvo 6-as, o antrajame bei trečiajame – 5-as. 16 baudos balų surinkęs A.Kazlauskis grupėje tarp 8 sportininkų užėmė 6-ą poziciją, o nuo 4-os vietos, garantavusios patekimą į pusfinalį, lietuvį skyrė vos 1 baudos balas.

Sportas.lt primena, kad kiek anksčiau vykusiose atskiro starto lenktynėse lietuviai į finalą nepateko. V.Rimšaitė užėmė 12-ą vietą, o A.Kazlauskis buvo 27-as.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų