Pasibaigęs. 06-24 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
3
Panevėžys
0
Pasibaigęs. 06-25 19:00
A Lyga
Džiugas
2
Riteriai
1
Pasibaigęs. 06-25 19:00
A Lyga
Šiauliai
2
Sūduva
2
Pasibaigęs. 06-27 11:45
Moterų EuroBasket
Lietuva
76
Čekija
81
Pasibaigęs. Vakar 11:45
Moterų EuroBasket
Lietuva
87
Turkija
99
Pasibaigęs. Vakar 16:00
A Lyga
Riteriai
0
Dainava
2
Pasibaigęs. Vakar 17:00
A Lyga
Šiauliai
5
Džiugas
0
Pasibaigęs. Vakar 18:25
A Lyga
Panevėžys
2
Žalgiris
4
Pasibaigęs. Šiandien 19:00
A Lyga
Hegelmann
0
Sūduva
2
Pasibaigęs. Šiandien 19:00
A Lyga
Banga
0
Kauno Žalgiris
2
07-04, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Banga
-
07-05, 18:00
A Lyga
Riteriai
-
Kauno Žalgiris
-
07-05, 18:00
A Lyga
Hegelmann
-
Šiauliai
-
07-06, 16:45
A Lyga
Dainava
-
Džiugas
-
07-07, 19:00
A Lyga
Panevėžys
-
Sūduva
-
07-11, 19:00
A Lyga
Riteriai
-
Šiauliai
-
07-12, 20:00
A Lyga
Žalgiris
-
Sūduva
-
07-13, 18:25
A Lyga
Džiugas
-
Banga
-
07-13, 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Hegelmann
-
07-14, 20:00
A Lyga
Dainava
-
Panevėžys
-

Panevėžio miesto gimtadienio šventėje lenktynininkas R.Šeinauskas sieks dar vieno rekordo (1)

2019-09-05 11:47
Autosportas | Tomo Markelevičiaus nuotr.

Autosportas | Tomo Markelevičiaus nuotr.

 Prieš trejus metus panevėžiečiai ir miesto svečiai galėjo tapti Lietuvos rekordo liudininkais. Miesto gimtadienio metu J.Urbšio gatvėje šuolį į tolį automobiliu atliko ralio lenktynininkas Renaldas Šeinauskas. Jis tuomet su „Subaru Impreza“ po šuolio per trampliną oru nuskriejo 19,5 metro ir savo pavardę įrašė į Lietuvos rekordų knygą. Po trejų metų pertraukos Renaldas Šeinauskas į Panevėžį grįžta su nauja idėja, kurios metu sieks kiek kitokio Lietuvos rekordo.

Prieš trejus metus su „Subaru Impreza“ 19,5 metro nušokęs ir Lietuvos rekordą pagerinęs Renaldas Šeinauskas užminė mįslę savo komandos „RR Team“ „Facebook“ paskyroje. Lenktynininkas savo fanams pasiūlė atspėti, kokį rekordą bandys pasiekti Panevėžyje. Galiausiai sportininkas atskleidė, kad šįkart šuolio į tolį nekartos, mat tam visiškai nepritaikytas dabar jo vairuojamas BMW automobilis. Šis modelis pasižymi tuo, kad po tramplino krenta priekiu žemyn, o tai visai niekam tikusi mintis.

Pasak Renaldo Šeinausko, norint dar kartą įrašyti savo pavardę į istoriją, teko pavartyti Gineso rekordų knygą. Čia ir kilo naujojo rekordo idėja – apsisukimas 360 laipsnių kampu, panaudojant kuo mažesnį plotą ir automobiliui nepajudant atgal.

„Kadangi jau pradėjome nuo vieno rekordo, galvoje sukosi mintys, ką būtų galima dar padaryti, ką pagerinti. Kadangi su šiuo BMW E36 skristi nepavyks, norėjosi padaryti rekordą būnant ant žemės. Gineso rekordų knygoje pažiūrėjau, kad vyksta tokie apsisukimai ir pagalvojau, kodėl nepadarius to Lietuvoje. Dabar Lietuvoje tokio rekordo net nėra registruota, tik Gineso rekordų knygoje yra įrašai apie tai. Jie pasaulyje daromi. Kodėl mes, lietuviai, turime būti prastesni? Noriu, kad Lietuvos rekordų knyga būtų papildyta tokiu rekordu, o paskui bus galima jį gerinti bei siekti įsirašyti ir į Gineso rekordų knygą“, - sakė Renaldas Šeinauskas.

Renaldas Šeinauskas | Tomo Markelevičiaus nuotr.

Renaldas Šeinauskas | Tomo Markelevičiaus nuotr.

Rekordo siekimas J.Urbšio gatvėje įvyks po Lietuvos automobilių slalomo čempionato penktojo etapo varžybų, kurias organizuoja Pakruojo ASK ir automobilių sporto klubas „Ladasport“. Kaip sakė Renaldas Šeinauskas, pasiruošti šiam rekordui komanda turi vos kelias dienas, mat rankomis su renginio organizatoriais jie sukirto tik šią savaitę.

„Apie tą rekordą svajojau jau kelis metus, bet ilgą laiką svajonės buvo tik galvoje. Daugiau rasdavau pasiteisinimų, nei galimybių tą padaryti. Na, o dabar karšta nuo to, kad bandysime rekordą padaryti be bandymų. Nebus laiko daug žaisti su automobiliu, keisti jo charakteristikas. Bandysime tiesiog žiūrovų akivaizdoje. Taigi, paliekame galimybę ir intrigą tiems, kurie galbūt norės pagerinti mūsų rekordą. Pagal Lietuvos rekordų knygą, siekiant šio rekordo bus svarbu automobilio ilgis. Aišku, su dviejų metrų automobiliu apsisuktum ir mažesniame plote, bet mes sieksime rekordo automobiliu, kurio ilgis maždaug 4 metrai. Tai tarsi savotiška rekordo klasė. Pradžiai pažiūrėsime, kaip mums seksis Panevėžyje, įsirašysime į Lietuvos rekordų knygą, o vėliau, pasitreniravus, galbūt bandysime „pamušti“ ir Gineso rekordą“, - sakė Renaldas Šeinauskas.

Renaldas Šeinauskas pasakoja, kad vis dar neatsisako idėjos pagerinti ir savo šuolio automobiliu į tolį rekordą, kurį užfiksavo Aukštatijos sostinės gimtadienio metu 2016-aisiais. Pasak lenktynininko, jo „RR Team“ dirbtuvėse gimstantis naujasis ralio automobilis BMW E46 bus kur kas labiau pritaikytas misijoms „žemė-oras“ nei dabar vairuojamas ralio bolidas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų