Pasibaigęs. 07-11 19:00
A Lyga
Riteriai
0
Šiauliai
2
Pasibaigęs. 07-13 18:25
A Lyga
Džiugas
0
Banga
0
Pasibaigęs. 07-14 20:00
A Lyga
Dainava
0
Panevėžys
3
07-19, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Džiugas
-
07-20, 18:25
A Lyga
Panevėžys
-
Šiauliai
-
07-20, 19:30
A Lyga
Sūduva
-
Riteriai
-
07-20, 20:00
A Lyga
Banga
-
Hegelmann
-
07-21, 19:30
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Dainava
-
07-26, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Dainava
-
07-27, 16:45
A Lyga
Sūduva
-
Džiugas
-
07-28, 19:00
A Lyga
Šiauliai
-
Kauno Žalgiris
-
07-28, 19:30
A Lyga
Panevėžys
-
Banga
-
07-28, 20:00
A Lyga
Hegelmann
-
Riteriai
-

Kovos menas, kurio mokėsi Bruce'as Lee, Kaune subūrė Baltijos šalių bendruomenę

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune  | Organizatorių nuotr.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune | Organizatorių nuotr.

 Ar žinojote, kad būtent Wing Tsun KungFu kovos menas tapo pagrindu Bruce'as Lee legendinei filosofijai ir judesių sistemai? Ši autentiška kinų kovos meno kryptis, išsiskirianti efektyvumu ir paprastumu, iki šiol praktikuojama specialiosiose pajėgose visame pasaulyje – nuo Europos iki Azijos.

Šią vasarą, liepos mėnesį, Wing Tsun KungFu dvasia įsikūrė ir Kaune – čia vyko tarptautinė Wing Tsun KungFu vasaros stovykla, kurią vedė didžiojo meistro Si-Jo Leung Ting mokinys Si-Kung Maday Norbert kartu su savo mokiniu, Baltijos Wing Tsun KungFu asociacijos vadovu Si-Fu Linu Gudonavičiumi.

Ši tarptautinė stovykla pritraukė kovos menų meistrus ir mokinius iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šis renginys ne tik suteikė dalyviams galimybę tobulėti, bet ir tapo svarbiu žingsniu stiprinant Baltijos šalių Wing Tsun bendruomenę bei plėtojant autentišką kinų kovos meno tradiciją.

„Man patinka atvykti čia – kur visuomet esu laukiamas. Matau čia daug atsidavusių, motyvuotų mokinių ir instruktorių, kurie nuoširdžiai siekia gilesnio Wing Tsun supratimo. Tokie renginiai rodo, kad mūsų bendruomenė auga ne tik skaičiumi, bet ir dvasia. Lietuva, Latvija, Estija ir Ukraina – visi šių šalių mokiniai rodo didelį potencialą ir savo meilę šiam kovos menui, o tai yra svarbiausia šioje bendruomenėje“, - apie savo viešnagę pasakoja rytų Europos organizacijos vadovas, 10-ojo meistriškumo lygio Didysis Meistras, Si-Kung Maday Norbert.

Treniruotės, žinios ir bendrystė

Stovyklos metu dalyviai turėjo galimybę gilintis į įvairius Wing Tsun aspektus – nuo bazinių principų ir technikų iki sudėtingų formų, taktikų bei kovos su partneriu. Ypatingas dėmesys buvo skirtas technikos struktūrai ir meistriškumui, kuris yra esminis dalykas, siekiant tikro Wing Tsun supratimo. Dalyviai taip pat turėjo progą stebėti meistrų demonstracijas, dalyvauti klausimų-atsakymų sesijose ir netgi gauti asmenines konsultacijas iš aukščiausio lygio meistrų.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune  | Organizatorių nuotr.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune | Organizatorių nuotr.

„Ši stovykla buvo ne tik apie techniką ar fizinį pasirengimą – tai buvo tikras Wing Tsun KungFu šeimos susibūrimas. Mums, kaip Baltijos šalių Wing Tsun praktikuotojams, labai svarbu turėti galimybę mokytis tiesiogiai iš tokio aukšto lygio meistro kaip mano mokytojas Si-Fu Maday Norbert. Džiaugiuosi matydamas, kaip mūsų regiono bendruomenė auga, stiprėja ir jungiasi per bendras vertybes bei autentišką mokymą“, - dalijasi Baltijos Wing Tsun KungFu asociacijos vadovas, Si-Fu Linas Gudonavičius.

Nepaisant fizinio krūvio, stovykloje vyravo šilta atmosfera – čia susitiko bendraminčiai, vienijami pagarbos meistrams, noro tobulėti ir meilės šiam kovos menui. Dalyviai dalinosi patirtimi, diskutavo apie kovos menų filosofiją ir gyvenimo kelią.

EEWTO ir BWTA – tarptautinė bendruomenė

Stovyklos organizatorė – BWTA (Baltijos Wing Tsun KungFu asociacija) priklauso tarptautinei EEWTO (Eastern European Wing Tsun Organization) organizacijai, kuri siekia autentiško Wing Tsun meno plėtros visoje Europoje. Ši tarptautinė organizacija vienija instruktorius ir mokinius iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vengrijos, Kroatijos, Lenkijos, Ispanijos, Anglijos, Prancūzijos ir Italijos. Šiuo metu vyksta intensyvi plėtra ir kitas Europos šalis, tarp jų ir Skandinaviją – kur Si-Fu Linas Gudonavičius vyksta mokyti šio kovos meno ir siekia įkurti naujas mokyklas Danijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Norvegijoje.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune  | Organizatorių nuotr.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune | Organizatorių nuotr.

Baltijos Wing Tsun KungFu asociacijos vadovas, Si-Fu Linas Gudonavičius yra vienas iš 4 žmonių visame pasaulyje, turinčių oficialų autentišką 7-ąjį Wing Tsun KungFu meistro lygį. Tai didžiulis pasiekimas tokiai šaliai kaip Lietuva, kuri gali didžiuotis ne tik galėdama žmonėms pasiūlyti išmokti autentiško, iš rankų į rankas perduodamo kovos meno atkeliavusio iš Kinijos, bet ir pasisemti žinių iš vieno iš aukščiausio lygio meistro Europoje.

Abi organizacijos siekia išlaikyti tradicinį mokymo modelį, grįstą tiesioginiu žinių perdavimu iš mokytojo mokiniui, bei užtikrinti aukštą mokymo kokybę visose šalyse. Organizacijos aktyviai rengia seminarus, stovyklas ir instruktorių kvalifikacijos kėlimo programas, patys meistrai keliauja mokytis ne tik į kitas Europos šalis, bet ir į Kiniją, pas didijį meistrą Si-Jo Leung Ting.

Wing Tsun – daugiau nei tik kovos menas

Wing Tsun KungFu – tai kinų kovos meno sistema, išsiskirianti efektyvumu, sklandžiu judėjimu ir strateginiu mąstymu. Ši sistema buvo sukurta moters – vienuolės Ng Mui – kaip būdas apsiginti nuo fiziškai stipresnių priešininkų. Dėl savo logiškos struktūros ir praktiškumo, Wing Tsun tapo vienu iš populiariausių kovos menų pasaulyje.

Skirtingai nei kai kurie kiti kovos menai, Wing Tsun pabrėžia ne jėgą, o judesių ekonomiką, kūno geometriją, laikyseną bei jautrumą priešininko veiksmams. Praktikuojant šį meną, lavinamas ne tik kūnas, bet ir protas – ugdomas dėmesingumas, vidinė ramybė bei pasitikėjimas savimi.

Kodėl tai svarbu šiandien?

Wing Tsun yra daugiau nei tik kovos menas – tai gyvenimo filosofija, padedanti lavinti dėmesingumą, judesių koordinaciją, vidinę ramybę, pasitikėjimą savimi bei gebėjimą greitai priimti sprendimus realiose situacijose.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune  | Organizatorių nuotr.

Wing Tsun kovos menų stovykla Kaune | Organizatorių nuotr.

Ne veltui šio kovos meno elementai yra integruojami į daugelio specialiųjų pajėgų ir apsaugos specialistų mokymus visame pasaulyje. Tai universali sistema, tinkanti tiek vyrams, tiek moterims – nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo.

Ateitis – stiprioje pasaulinėje bendruomenėje

Wing Tsun stovykla Kaune dar kartą parodė, kad autentiški kovos menai Lietuvoje gyvuoja ir stiprėja. Tai ne tik fizinė veikla – tai kultūrinis reiškinys, kuriame dera rytų filosofija, disciplinuotas mokymasis ir tarptautinė draugystė.

Dalyviai išvyko įkvėpti, įgiję naujų žinių ir motyvacijos tolesniam tobulėjimui. O pati Wing Tsun bendruomenė, atrodo, tik dar labiau suartėjo – tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų