Donovanas apie Buzelį: „Man patinka, kokia didelė jo motyvacija tapti labai geru žaidėju“
Matas Buzelis | Scanpix nuotr.
Čikagos „Bulls“ komandos treneris Billy Donovanas yra sužavėtas Mato Buzelio reakcija į prastas rungtynes spalio 26 dieną prieš Orlando „Magic“ ekipą.
Po to vykusiose rungtynėse jis įmetė 16 taškų, o praėjusią naktį prieš Sakramento „Kings“ surinko 27 taškus ir buvo rezultatyviausias komandoje.
„Jis taip daro. Tai vienas dalykas, kurį visada apie jį sakiau: kai jam kas nors nesiseka, jis tai priima kaip pamoką, sugrįžta geresnis ir į tą situaciją atsiremia, – sakė B. Donovanas. – Manau, būtent dėl to jis taip greitai progresuoja. Jis pasiima patirtį, iš jos mokosi, bet nesikapsto toje būsenoje, nesugriūva emociškai. Jis tiesiog eina prie kito iššūkio.“
B. Donovanas pripažino, kad jaunam žaidėjui NBA sezono pradžioje bus daug nemalonių pirmų kartų.
„Bus daug tokių momentų – kaip tas mačas su Orlando ekipa, kur jis greitai prisirinko pražangų ar gavo tokį oponentą, kuris kelia problemų. Dar daug augimo jam prieš akis, – sakė B. Donovanas. – Tačiau man patinka, kaip jis kovoja, kaip jis žaidžia ir kokia didelė jo vidinė motyvacija tapti tikrai labai geru žaidėju.“
Treneris taip pat išskyrė M. Buzelio agresyvumą puolime nuo rungtynių pradžios.
„Kiekvienose rungtynėse mes turime daryti spaudimą krepšiui, – aiškino B. Donovanas. – Jis šitoje vietoje labai pavojingas, nes kai tik pasiima kamuolį, jis gali peiti žmogų, gali apsisukti aplink kūną, jis toks ilgas, kad vis tiek pasiekia krepšį net tada, kai atrodo, kad jau nebeįmanoma.“
M. Buzelis rungtynėse prieš „Kings“ oficialiai \fiksavo tik vieną blokuotą metimą, bet B. Donovanas pabrėžė jo didesnę įtaką gynyboje.
„Jis buvo labai aktyvus, – kalbėjo „Bulls“ strategas. – Taip, statistikoje tik vienas blokas, bet jis iššokdavo į kiekvieną kontaktą, stodavo žmonėms į kelią, kovojo dėl kamuolių. Buvo gyvas. Tai labai svarbu.“
Puolėjas nugalėtojams per 33 minutes įmetė 27 taškus (7/12 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, tačiau prasižengė 5 kartus ir suklydo 3 sykius.
Per TV3 stebėkite kiekvienas „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje, o Go3 parodys visas kovas.