LKF nori 2027 metų Europos čempionatą rengti Lietuvoje

Jonas Valančiūnas | FIBA nuotr.

Jonas Valančiūnas | FIBA nuotr.

Švęsdama Lietuvos krepšinio šimtmetį, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) įsitraukia į partnerystę su blockchain technologijų bendrove „Lympo“ — interneto pramogų, blockchain, ir žaidimizacijos (angl. gamification) lyderės „Animoca Brands“ dukterine įmone.

Pristatydami Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės NFT kolekciją, LKF ir „Lympo“ suorganizavo specialią klausimų ir atsakymų (angl. Ask Me Anything) sesiją, kurios metu abiejų organizacijų atstovai atsakė į fanų užduotus klausimus bei apžvelgė Lietuvos krepšinio situaciją bei ateities planus.

Klausimų ir atsakymų sesijos metu, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas atskleidė federacijos ateinančių metų planus. Kaip pastebėjo M. Balčiūnas, Lietuvos krepšinis yra augimo ir vystymosi etape, todėl tarptautinių turnyrų organizavimas federacijai yra itin svarbus.

Tarp konkretesnių tikslų — planas Lietuvoje organizuoti 2027-ųjų metų Europos moterų krepšinio čempionatą. Taip pat, Lietuvai dalyvaujant Pasaulio vyrų krepšinio čempionate Azijoje, planuojama ten surengti keletą renginių. Daugiau informacijos apie šiuos renginius LKF žada pranešti kitų metų pradžioje.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas:

„Tai bus iki šiol Lietuvos krepšinio federacijai tokio masto neorganizuoti renginiai kitose šalyse. Ir tai mums yra tiek iššūkis, tiek nauja galimybė. Laukia tikrai įdomus ateinančio penkmečio laikotarpis, kada mes, kaip organizacija, tikrai globalizuosimės savo veiklų kontekste.“

LKF atstovas pastebėjo, kad Lietuvos krepšinis dar niekada neturėjo tiek potencialo, ypač, jaunųjų krepšininkų tarpe. Pirmą kartą Lietuvos krepšinio istorijoje, NBA naujokų biržos šaukimų prognozių pirmajame 20-uke figūruoja net trys lietuviškos pavardės.

LKF savo augimo laikotarpyje išskiria ir inovacijų, leidžiančių Lietuvos krepšiniui pasiekti globalias rinkas, diegimą: „organizacijos augimas apibrėžiamas inovacijomis, jų diegimu. Netgi renginių vykdymas yra tam tikra inovacija, todėl savo veiklas koncentruosime į globalią rinką. Tai reiškia, kad visi mūsų projektai bus visiškai tarptautiniai ir orientuoti į tas rinkas, kuriose krepšinis auga,“ — kalbėjo vienas LKF vadovų. 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų