Europos žaidynės 2019: Lietuvos atletų tvarkaraščiai ir rezultatai
Henrikas Žustautas | Alfredo Pliadžio nuotr.
Birželio 21 – 30 dienomis Baltarusijos sostinėje Minske vyks antrosios Europos žaidynės, kuriose dalyvaus 4082 atletai.
Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. 8-iose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020-ųjų metų Tokijo olimpines žaidynes.
Oficialią Lietuvos komandą Baltarusijos sostinėje vyksiančiose žaidynėse sudaro 72 sportininkai, 30 trenerių, 4 komandų vadovai, 11 medikų, 3 delegacijos vadovai ir 10 komandą aptarnaujančio personalo. Lietuvos garbę gins 32 moterys ir 40 vyrų, 13 sporto šakų atstovai. Iš Lietuvos delegaciją sudarys 131 asmuo.
Mūsiškiai dalyvaus 3x3 krepšinio, sportinio šaudymo, šaudymo iš lanko, lengvosios atletikos, bokso, sambo, dziudo, imtynių, badmintono, kanojų ir baidarių, gimnastikos, dviračių sporto bei stalo teniso varžybose.
Atidarymo ceremonija vyks birželio 21 dieną nuo 20:00 val., o uždarymo – birželio 30 nuo 20:00 val.
Pirmosios Europos žaidynės 2015 metais vyko Baku (Azerbaidžanas), kuriose Lietuvos atstovai iškovojo 2 aukso, 1 sidabro ir 4 brinzos medalius.
Sportas.lt primena, kad tada Lietuvai aukso medalį iškovojo kanojos irkluotojas Henrikas Žustautas, plaukikas Andrius Šidlauskas parvežė net du - aukso ir sidabro medalius, pranokusios trenerių lūkesčius bronzos medaliais nustebino paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, du bronzos medalius pelnė sambo atstovai Radvilas Matukas ir Rūta Aksionova, bronza taip pat pasipuošė atkakliai kovojęs badmintonininkas Kęstutis Navickas.
Žemiau pateikiame Lietuvos sportininkų tvarkaraščius bei rezultatus. Lietuviams patekus į kitus etapus, taip pat atnaujinsime papildomų etapų tvarkaraščius.
Krepšinis 3x3:
Lietuvos rinktinės sudėtis: Medas Kuprijanovas, Paulius Semaška, Mintautas Bulanovas, Aurelijus Pukelis.
Grupių etapas:
Data | Etapas | Komanda 1 | Komanda 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-21, 16:40 | C grupė | Lietuva | Estija | 21:13 |
06-23, 17:15 | C grupė | Lietuva | Baltarusija | 19:13 |
06-23, 18:40 | C grupė | Lietuva | Slovėnija | 17:21 |
06-24, 16:05 | Ketvirtfinalis | Lietuva | Lenkija | 16:19 |
Baidarių ir kanojų irklavimas:
Data | Atletas | Etapas | Rungtis | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-25, 9:00 | Vadimas Korobovas | Atranka | C-1 1000 m | 5 vieta, 3 min. 56,949 sek. |
06-25 | Vadimas Korobovas | Pusfinalis | C-1 1000 m | 2 vieta, 3 min. 49,412 sek. |
06-26, 10:25 | Vadimas Korobovas | Finalas | C-1 1000 m | 8 vieta, 4 min. 13,583 sek. |
06-25, 10:03 | Ričardas Nekriošius Andrėjus Olijnikas |
Atranka | K-2 1000 m | 5 vieta, 3 min. 16,998 sek. |
06-25 | Ričardas Nekriošius Andrėjus Olijnikas |
Pusfinalis | K-2 1000 m | 3 vieta, 3 min. 13,427 sek. |
06-25, 11:15 | Ričardas Nekriošius Andrėjus Olijnikas |
Finalas | K-2 1000 m | 4 vieta, 3 min. 19,045 sek |
06-25, 11:22 | Henrikas Žustautas Ilja Davidovskij |
Atranka | C-2 1000 m | 6 vieta, 3 min. 47,764 sek. |
06-25 | Henrikas Žustautas Ilja Davidovskij |
Pusfinalis | C-2 1000 m | 9 vieta, 3 min. 45,441 sek. |
06-26, 14:30 | Henrikas Žustautas | Atranka | C-1 200 m | 2 vieta, 39,526 sek. |
06-27 | Henrikas Žustautas | Finalas | C-1 200 m | 9 vieta, 46,073 sek. |
06-26, 14:40 | Rūta Dagytė | Atranka | C-1 200 m | 7 vieta, 52,296 sek |
06-26 | Rūta Dagytė | Pusfinalis | C-1 200 m | 8 vieta 55,604 sek. Galutinė įskaita: 14 vieta |
06-26, 14:50 | Artūras Seja | Atranka | K-1 200 m | 2 vieta, 34,958 sek. |
06-26 | Artūras Seja | Pusfinalis | K-1 200 m | 1 vieta, 34,303 sek. |
06-27 | Artūras Seja | Finalas | K-1 200 m | 5 vieta, 39,506 sek |
Sportinė gimnastika:
Data | Atletas | Rungtis | Rezultatas |
---|---|---|---|
06-27, 13:00 | Robertas Tvorogalas | daugiakovė | |
laisvieji pratimai | |||
pratimai ant arklio su rankenom | |||
pratimai ant žiedų | |||
atraminiai šuoliai | |||
pratimai ant lygiagrečių | |||
pratimai ant skersinio |
Šaudymas:
Data | Atletas | Rungtis | Rezultatas |
---|---|---|---|
06-23, 11:50 | Gabrielė Rankelytė | 10 m Pistol | 35 vieta |
06-23, 11:50 | Jekaterina Ždanova | 10 m Pistol | 36 vieta |
06-24, 11:15 | Karolis Girulis | 10 m Pistol | 617 tšk., 38 vieta |
06-25, 9:00 | Gabrielė Rankelytė | 25 m SP 30+30 | 32 vieta |
06-25, 9:00 | Jekaterina Ždanova | 25 m SP 30+30 | 31 vieta |
06-25, 12:15 | Karolis Girulis | 50 m iš trijų padėčių | 1161 tšk., 24 vieta |
06-26, 9:00 | Alisa Bogdanova | SK 125W | 104 tšk., 24 vieta |
06-26, 9:00 | Rolandas Račinskas | SK 125M | 108 tšk., 27 vieta |
06-28, 9:00 | Alisa Bogdanova Rolandas Račinskas |
SK MIX |
Šaudymas iš lanko:
Data | Etapas | Atletas | Rungtis | Varžovė | Rezultatas |
---|---|---|---|---|---|
06-21,14:45 | Kvalifikacija | Inga Timinskienė | olimpinis lankas | 594 tšk., 40 vieta | |
06-25, 9:00-9:30 | 1/32 | Inga Timinskienė | olimpinis lankas | Aybuke Aktuna (624 tšk.) | 5-5, papildomas šūvis 9-10 |
Dviračių plento lenktynės:
Data | Atletas | Rungtis | Rezultatas |
---|---|---|---|
06-23, 12:00 | Gediminas Bagdonas | grupinės | 24 vieta, 4:10:58 |
06-23, 12:00 | Justas Beniušis | grupinės | 68 vieta |
06-23, 12:00 | Ramūnas Navardauskas | grupinės | 80 vieta |
06-23, 12:00 | Venantas Lašinis | grupinės | 91 vieta |
06-23, 12:00 | Rojus Adomaitis | grupinės | 88 vieta |
06-23, 12:00 | Rasa Leleivytė | grupinės | 9 vieta, 3:08:13 |
06-23, 12:00 | Silvija Pacevičienė | grupinės | 68 vieta, 3:21:02 |
06-25, 10:00 | Silvija Pacevičienė | individualios | 26 vieta, 41:42:85 |
06-25, 13:00 | Gediminas Bagdonas | individualios | 5 vieta, 34:16:54 |
06-25, 13:00 | Ramūnas Navardauskas | individualios | 19 vieta, 35:55:79 |
Dviračių treko lenktynės:
Data | Atletas | Rungtis | Rezultatas |
---|---|---|---|
06-27, 17:05 | Simona Krupeckaitė Miglė Marozaitė |
komandinis sprintas kvalifikacija |
6 vieta, 34.091 sek. |
06-27 | Simona Krupeckaitė Miglė Marozaitė |
Ketvirtfinalis | 33.083 sek. |
06-27 | Simona Krupeckaitė Miglė Marozaitė |
Finalas | 2 vieta, 33,225 sek. |
06-27, 19:30 | Viktorija Šumskytė | taškų lenktynės | nebaigė lenktynių |
06-28, 13:00 | Vasilijus Lendelis | sprintas | |
06-28, 13:35 | Simona Krupeckaitė | keirinas | |
06-28, 13:35 | Miglė Marozaitė | keirinas | |
06-28, 20:00 | Olivija Baleišytė | skrečas | |
06-28, 20:00 | Viktorija Šumskytė | skrečas | |
06-29, 10:00 | Simona Krupeckaitė | sprintas | |
06-29, 10:00 | Miglė Marozaitė | sprintas | |
06-29, 12:20 | Olivija Baleišytė | omniumas | |
06-29, 12:20 | Viktorija Šumskytė | omniumas | |
06-30, 09:00 | Svajūnas Jonauskas | keirinas | |
06-30, 11:35 | Simona Krupeckaitė | 500 m | |
06-30, 11:35 | Miglė Marozaitė | 500 m | |
06-30, 14:30 | Olivija Baleišytė | medisonas | |
06-30, 14:30 | Viktorija Šumskytė | medisonas |
Boksas:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-22, 18:30-19:45 | Pirmas | Edgaras Skurdelis (60 kg) | Valerijus Tsernoglavskis (Estija) | E.Skurdelio pergalė techniniu nokautu |
06-25, 14:00 | Aštuntfinalis | Edgaras Skurdelis (60 kg) | Gabilas Mamedovas (Rusija) | 0:5 |
06-22, 15:00-17:00 | Pirmas | Vytautas Balsys (75 kg) | Mindaugas Gedminas (Norvegija) | 0:5 |
06-24, 15:00-16:00 | Aštuntfinalis | Mantas Valavičius (+91 kg) | Vladenas Babičius (Serbija) | 0:5 |
Sambo:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-22 | Ketvirtfinalis | Karina Stefanovič (+80 kg) | Anatasija Sapsa (Ukraina) | 0:9 |
06-22 | Paguoda | Karina Stefanovič | Alina-Petronela Paunesca | 0:4 |
06-23 | Ketvirtfinalis | Gintaras Katkus (52 kg) | Aghasifas Samadovas (Azerbaidžanas) | 0:5 |
06-23 | Paguodos kova | Gintaras Katkus | Gabrielis-Stefanita Rima (Rumunija) | 1:3 |
Badmintonas:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-24 | Kvalifikacija | Vytautė Fomkinaitė Gerda Voitechovskaja |
Nikoletta Bukoviczki ir Daniella Gonda (Vengrija) | 13:21, 21:14, 19:21 |
06-25 | Kvalifikacija | Vytautė Fomkinaitė Gerda Voitechovskaja |
Lauren Smith ir Chloe Birch (Didžioji Birtanija) | 9:21, 15:21 |
06-26 | Kvalifikacija | Vytautė Fomkinaitė Gerda Voitechovskaja |
Sara Thygesen ir Maiken Fruergaard (Danija) | 10:21, 7:21 |
06-24 | Pirmas ratas | Vytautė Fomkinaitė | Marie Batomene (Prancūzija) | 12:21, 16:21 |
06-25 | Pirmas ratas | Vytautė Fomkinaitė | Kirsty Gilmour (Didžioji Britanija) | 14:21, 11:21 |
06-26 | Pirmas ratas | Vytautė Fomkinaitė | Elisą Wiborg (Norvegija) | 21:10, 21:13 |
Dziudo:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-22, 10:30-15:40 | 1/64 | Andrejus Klokovas (-66 kg) | Dzmitrijus Šeršanas | Pergalę iškovojo D.Šeršanas |
06-23, 10:30-15:15 | 1/64 | Kęstutis Vitkauskas (-73 kg) | Bilalas Ciloglu (Turkija) | Pergalę iškovojo B.Ciloglu |
06-24, 10:30-15:15 | 1/64 | Sandra Jablonskytė (+78 kg) | Marina Sluckaja (Baltarusija) | Pergalę iškovojo M.Sluckaja |
06-24, 10:30-15:15 | 1/64 | Santa Pakenytė (+78 kg) | Galina Tarasova (Ukraina) | Pergalę iškovojo G.Tarasova |
06-24, 10:30-15:15 | 1/64 | Karolis Bauža (-100 kg) | Kazbekas Zankišijevas (Rusija) | Pergalę iškovojo K.Zankišijevas |
Imtynės:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-26, 12:40-13:20 | Ketvirtfinalis | Danutė Domikaitytė (WW 68 kg) | Marija Mamašuk (Baltarusija) | Pergalę iškovojo D.Domikaitytė |
06-26 | Pusfinalis | Danutė Domikaitytė (WW 68 kg) | Anastasija Grigorjeva (Latvija) | Pergalę iškovojo A.Grigorjeva |
06-27 | Dėl 3 vietos | Danutė Domikaitytė (WW 68 kg) | ||
06-26, 12:20-12:50 | Aštuntfinalis | Lukas Krasauskas (FS 97 kg) | Magomedgadži Nurovas (Šiaurės Makedonija) | Pergalę iškovojo M.Nurovas |
06-27, 11:50-12:20 | Aštuntfinalis | Auksė Rutkauskaitė (WW 57 kg) | ||
06-27, 12:40-13:20 | Aštuntfinalis | Kamilė Gaučaitė (WW 76 kg) | ||
06-27, 12:20-12:50 | Aštuntfinalis | Kornelija Zaicevaitė (WW 62 kg) | ||
06-29, 11:20-11:50 | Aštuntfinalis | Eividas Stankevičius (GR 87 kg) | ||
06-29, 12:10-12:40 | Aštuntfinalis | Romas Fridrikas (GR 130 kg) |
Stalo tenisas:
Data | Etapas | Atletas 1 | Atletas 2 | Rezultatas |
---|---|---|---|---|
06-22, 10:00-21:00 | 2ratas | Medardas Stankevičius | Bojanas Tokičius (Slovėnija) | 2:4 |
Lengvoji atletika:
Data | Etapas | Atletas | Rezultatas |
---|---|---|---|
06-23, 17:40-19:40 | Kvalifikacija | Lengvosios atletikos rinktinė | 3 grupėje 3/6 vieta |
06-24, 19:00-20:30 | Individualių rungčių apdovanojimai | Lengvosios atletikos rinktinė | Medalių iškovoti nepavyko |
06-25, 14:20-22:00 | Ketvirtfinalis | Lengvosios atletikos rinktinė | 3/6 vieta |
Lengvosios atletikos rinktinė:
Karolina Deliautaitė (100 m)
Kostas Skrabulis (100 m)
Rapolas Saulius (110 m b/b)
Rasa Mažeikaitė (100 m b/b)
Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas)
Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį)
Adrijus Glebauskas (šuolis į aukštį)
Erika Krūminaitė (4x400 m)
Modesta Justė Morauskaitė (4x400 m)
Artūras Janauskas (4x400 m)
Rokas Pacevičius (4x400 m)
Benediktas Mickus (universali estafetė)
Eglė Balčiūnaitė (universali estafetė)
Gediminas Truskauskas (universali estafetė)
Eva Misiūnaitė (universali estafetė)
Mindaugas Striokas (estafetė)
Akvilė Andriukaitytė (100 m)
Martynas Vrašinskas (110 m b/b)
Gabija Galvydytė (estafetė)
Monika Elenska (estafetė)
Augustė Ragalaitė (šuolis į tolį)
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.