Real Madrid
0
Olympiacos
0

Prancūzus ir karštį įveikę vokiečiai pirmieji žengė į pasaulio čempionato pusfinalį

Rungtynių akimirka | Reuters/Scanpix nuotr.

Vokietijos rinktinė atkirto savo kritikams ir ketvirtą kartą iš eilės žais FIFA pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje. Penktadienį trenerio Joachimo Lowo auklėtiniai Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione vykusiame ketvirtfinalio mače rezultatu 1-0 įveikė Prancūziją.

Nuo rungtynių pradžios kamuolį ilgiau kontroliuoti siekė vokiečiai, kurie surengė vieną pavojingą išpuolį. Tačiau po jo savo bandymu atsakė prancūzai, kurių gretose pasižymėti pabandė Karimas Benzema. Pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

13 minutę rungtynėse buvo pelnytas pirmasis įvartis. Po Toni Krooso atlikto perdavimo smūgiu galva pasižymėjo Matsas Hummelsas, kuris ir išvedė vokiečius į priekį.

Po pakankamai greito įvarčio aikštėje greitas žaidimo tempas atslūgo. Vietoje atviro futbolo komandos demonstravo pozicinį žaidimą. Tai truko iki pirmojo kėlinio vidurio.

24 minutę po puikaus Philippo Lahmo perdavimo veteranas Miroslasvas Klose pabandė uždirbti vienuolikos metrų baudinį, bet jo aktoriniai sugebėjimai arbitro iš Argentinos neįtikino.

34 minutę rimtai padirbėti teko vartininkui Manueliui Neueriui. Klastingą smūgį atlikęs Mathieu Valbuena privertė vartininką atmušti kamuolį prieš save, bet į įvykius pavėluotai sureagavęs K.Benzema įmušti įvarčio nesugebėjo.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką prancūzai pabandė kontroliuoti rungtynes ir rezultatą išlyginti, bet kantriai gynyboje dirbę vokiečiai išsaugojo minimalią persvarą.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Prancūzijos futbolininkai, bet vokiečiai toliau ramiai gynėsi ir vos pasitaikius progai kamuolį perimdavo. Tai kartas nuo karto sukurdavo prancūzams problemų, nes trenerio Joachimo Lowo auklėtiniai greitai išbėgdavo į kontratakas.

Per pirmas 15 antrojo kėlinio minučių vokiečiai vis dažniau atlikdavo netikslius perdavimus, kurie leisdavo prancūzams sukurti pavojingus išpuolius. Galų gale 60 minutę pavojingą smūgį atliko Raphaelis Varane‘as, bet į jį vartininkas M.Neueris sureagavo laiku.

Iki antrojo kėlinio vidurio prancūzams niekaip nepavyko vokiečių užspausti ir rimčiau pagrasinti jų vartams. J.Lowo komanda toliau šaltakraujiškai gynėsi ir žaibišku greičiu rengė pavojingas kontratakas.

73 minutę pavojingą smūgį į prancūzų vartus atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Andre Schurrle. Nors pastarasis smūgiavo išties stipriai, vartininkas Hugo Llorisas su varžovo bandymu susitvarkė.

82 minutę vokiečiai galėjo savo turimą persvarą įtvirtinti, bet į kamuolį nepataikė Thomasas Mulleris. Antru bandymu tai padaryti galėjo A.Schurrle, bet su jo smūgiu susitvarkė H.Llorisas.

Nors prancūzai stengėsi ir spaudė vokiečius, pastarieji išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę, kuri atvėrė kelią į turnyro pusfinalį. Jame Vokietija susikaus su Brazilijos ir Kolumbijos poros nugalėtoja. Verta paminėti, kad Rio de Žaneire vykusiame mače komandos žaidė esant 30 laipsnių karščio.