Apie į Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą įtrauktą Igną Brazdeikį kalbėjęs Rimas Kurtinaitis: „Surinkome šiuo metu stipriausius krepšininkus, kuriuos turime“

Rimas Kurtinaitis | Teodoro Biliūno / BNS foto nuotr.
Penktadienį Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis paskelbė ilgai lauktą kandidatų sąrašą, kuriame įtraukta 16 žaidėjų.
Lietuvos rinktinės kandidatai: Arnas Velička (Braunšveigo „Lowen“), Ąžuolas Tubelis, Gytis Radzevičius, Ignas Sariūnas, Margiris Normantas (visi – Vilniaus „Rytas“), Deividas Sirvydis, Ignas Brazdeikis, Laurynas Birutis (visi – Kauno „Žalgiris“) Eimantas Bendžius (Udinės APU), Jonas Valančiūnas (Denverio „Nuggets“), Kristupas Žemaitis, Marekas Blaževičius (abu – Vilniaus „Wolves“), Mantas Rubštavičius (Panevėžio „Lietkabelis“), Rokas Giedraitis (Belgrado „Crvena Zvezda“), Rokas Jokubaitis (Tel Avivo „Maccabi“) ir Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“).
Rimas Kurtinaitis pristatė Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą 12 nuotr.

Pristatydamas sudėtį, R. Kurtinaitis pasakė, kodėl į sąrašą įtrauktas traumuotas ir operaciją neseniai turėjęs Ignas Brazdeikis, kalbėjo apie galimą papildomą asistentą, Jono Valančiūno galimą sugrįžimą į Eurolygą, Lietuvos rinktinės braižą ir traumuotus žaidėjus.
„Tiek, kiek aš išmanau, tikimybė labai maža, bet mes jį įsitraukėme.., – apie I. Brazdeikio pavardę kalbėjo R. Kurtinaitis. – Kas žino.. Tai nėra nei mūsų, nei žaidėjo įsipareigojimas, tai yra paprasčiausias pavardės įtraukimas.
Ilgokai tempėme su sąrašu, deja, bet pasitvirtino mūsų nuojauta, kad reikia sulaukti LKL finalo. Jūs žinote visi tą situaciją, surinkome šiuo metu stipriausius krepšininkus, kuriuos turime. Nemanau, kad tai yra silpniau, nei buvome numatę. Šie vaikinai yra jauni, užsidegę, norintys kažką sau ir mums įrodyti.“
– Kurie nuostoliai yra skausmingiausi?
– Didžiausias – I. Brazdeikis, kadangi jis ir Eurolygoje gerai žaidė ir aplamai aš jį seku eilę metų nuo Amerikos ir Kanados laikų. Jis gali išspręsti daug reikalų vienas prieš vieną. Žinome gynybines sistemas, kai penki žaidėjai keičiasi ir reikia atakuoti silpną poziciją, o jis yra vienas iš tų, kuris gali tai daryti. Jis galėtų laužyti gynybas. Skausminga situacija.
– Sakėte, kad Matas Buzelis neatsiliepė. Ar perskambin ir ką pasakė?
– Pasakė, kad pasirinko kitą kelią. Jis nori žaisti už rinktinę ir jis už ją žais, bet kadangi tai yra jo antri NBA metai, jis nori pasiruošti sezonui, paprašė jį suprasti ir aš puikiai jį suprantu. Uždarėme šį klausimą šiems metams, bet tai yra ateities Lietuvos rinktinės žaidėjas.
– Ar su Domantu Saboniu daugiau nekalbėjote?
– Buvo susisiekta, buvo pasakytas tas pats atsakymas. Jis privalomai renkasi, nes tai yra šeimos pagausėjimas, puikiai jį suprantu kaip tėtis ir kaip senelis. Nematau nieko bloga. Paprastai yra olimpinis keturių metų ciklas, Europos čempionatas yra labai svarbu, bet ne tiek, kiek papulti į olimpines žaidynes. Turime laiko, turime gražaus jaunimo, kuris pasitemps per šį laiką.
– Jonas Valančiūnas taip tiesiai apie žaidimą rinktinėje nėra pasisakęs. Ar jūs esate gavę tiesų atsakymą?
– Su juo kalbėjau neseniai, bet kalbėjomės kitais reikalais. Kiek žinau, niekas nesikeičia. Dabar atsirado žinios su Atėnų „Panathinaikos“, nežinau, kaip viskas baigsis, bet nieks nesikeičia, mes turime Joną, jis mūsų kapitonas. Kitokių žinių aš neturiu.
– Ar bandėte susisiekti su Edgaru Ulanovu?
– Nekalbėjome.
– Ar I. Brazdeikis pats sakė, kad galėtų žaisti čempionate, jeigu pasveiktų?
– Tai buvo mano asmeninis pirmas kontaktas su juo, jis paliko gerą įspūdį, yra tikrai optimistas. Jis nori žaisti rinktinėje, į viską žiūri optimistiškai. Jis sakė, kad jeigu sugebės reabilituotis, būtinai žais ir nėra jokių klausimų. Tokia nata ir baigėme pokalbį. Toliau turėtų pasakyti gydytojai.
– Mantas Šernius prisijungė prie „Žalgirio“ ir palieka rinktinę. Ar yra naujų asistentų paieškos?
– Turime nusimatę kelis žmones, išsispręsime tą reikalą. Tai yra svarbus reikalas, bet nėra tiek svarbus, kiek problemos su žaidėjais.
– Ar Tautvydo Sabonio pavardė yra tarp jų?
– Mes jį kvietėmės į „langus“, dabar žinome situacija su Anglijos reikalu (Londono „Lions“, – aut. past.), tai net nematau tos perspektyvos. Mes galime kalbėtis ir man tikrai būtų įdomu, bet žinome tam tikrus dalykus ir aš net neįsivaizduoju proceso, kai jis vidurį vasaros mestų komandą. Anksčiau teko kalbėti ir su Pauliumi (Jankūnu, – aut. past.), kodėl jis negalėjo atvažiuoti į „langus“. Dabar ta tema uždaryta.
– Ar J. Valančiūnui reiktų grįžti į Eurolygą?
– Aš tai grįžčiau, kadangi jis turi vienų metų paskutinį kontraktą. Duok Dieve, kad jam pasisektų likti NBA, bet tas pasiūlymas (Atėnų „Panathinaikos“, – aut. past.) nėra blogas. Jis yra ilgalaikis ir Eurolyga yra įdomi lyga. Man pačiam būtų įdomu pažiūrėti, kaip po tiek laiko jis atrodytų Eurolygoje. Jeigu man reiktų priimti sprendimą, aš grįžčiau į Europą.
– Kokio lygio tai gali būti žaidėjas Eurolygoje?
– Vienas vedančių. Yra komandų, su kuriomis jam nereiktų daug žaisti, bet yra komandų ir centrų, kur jis kovotų ir privalėtų tai daryti. Diskutuoti apie tai, kur ir kada žaistų, bet „Panathinaikos“ nėra prasta organizacija, jie mato, kaip jį išnaudoti.
– Ar Lietuvos rinktinės braižas išliks panašus, kaip per „langus“?
– Kai kuriuos momentus keisime, bet tai padarys mus įdomesnius, nes būsime dviejų stilių komanda – su Jonu ir be Jono. Turbūt sekate, kaip žaidžia mano komandos – norime gerai gintis, greitai pulti, žaisti dabartinį krepšinį. „Langai“ pavyko labai puikiai, nors žaidėme ne su stipriausiais varžovais. Visi nusiteikę agresyviai ir nori kažką įrodyti. Tai mane džiugina ir tai svarbiausia.
– Kokia situacija su Arnu Butkevičiumi, ar kalbėjotės? Kiek tai skaudu?
– Kalbėjausi aš, kalbėjo Linas Kleiza. Sezonas buvo sunkus, jis buvo ne kartą traumuotas. Jis prašė suprasti žmogiškai, nes kūnas yra pervargęs, nori išsiilsėti. Žinau jį paskutinius 10 metų, žinau jo traumuotumą. Gaila, kad netekome tokio žaidėjo, mačiau jį kaip vieną iš lyderių – ne taškų pusėje, bet gynyboje, savo nusiteikimu. Deja, bet gyvenime įvyksta tai, kas įvykta, reikia atsižvelgti į nuoširdžius žaidėjų prašymus.
– Sąraše nėra Dovydo Giedraičio, tai dėl riešo traumos?
– Taip, privalome daryti kitokius sprendimus. Šiandien ar kažkada jį turi operuoti, nes tai nėra vienadienė trauma, trunka daugiau nei pusę sezono. Jo skausmas buvo malšinamas medikamentais, todėl buvo priimtas sprendimas jį operuoti.
Asociacijos „Lietuvos krepšinis“ prezidentas Mindaugas Balčiūnas taip pat atskleidė, kad asociacijos biudžetas šią vasarą turės 6 mln. eurų išlaidų.
„Tai nėra lengvas uždavinys, bet turime partnerius, rėmėjus, kurie ženkliai prisideda prie šios veiklos“, – pasakojo M. Balčiūnas.
Pirmoji Lietuvos rinktinės treniruočių stovykla prasidės liepos 14-ą dieną Druskininkuose, o vėliau komanda kelsis į Birštoną, Kauną ir Vilnių.
Pirmąsias draugiškas rungtynes lietuviai žais rugpjūčio 1-ą Panevėžyje su estais, o vėliau jų lauks Sakartvelo, Latvijos, Slovėnijos, Turkijos ir Islandijos rinktinės.
2025 m. Europos čempionatas startuos rugpjūčio 27-ą dieną, o Lietuvos rinktinė B grupėje kausis su Vokietija, Suomija, Didžiąja Britanija, Švedija ir Juodkalnija.
Suomija jau patvirtino, kad tikrai sulauks apie 3 tūkst. Lietuvos sirgalių, kurie vyks į pirmą Europos čempionato etapą. Taip pat M. Balčiūnas atskleidė, kad dar yra užsakomųjų reisų ir jie tikisi turėti „bent 4 tūkst. sirgalių armiją“.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.