Šiaurės Europos vandensvydžio lygoje – jaunųjų vilniečių triumfas

Šiaurės Europos vandensvydžio lygos jaunių čempionatas | Organizatorių nuotr.
Savaitgalį finišavusiame pirmajame Šiaurės Europos vandensvydžio lygos jaunių (iki 16 metų) čempionate aukso medalius iškovojo Vilniaus vandensvydininkai.
Inauguraciniame čempionate iš viso varžėsi aštuonios komandos iš Lietuvos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Vokietijos, Estijos ir Šveicarijos.
Šiaurės Europos vandensvydžio lygos jaunių čempionatas 11 nuotr.

Vilniaus jaunių rinktinė, treniruojama Nerijaus Papaurėlio ir Tadeušo Pašuko, pirmajame ture Espo (Suomija) balandžio mėnesį laimėjo visas ketverias rungtynes, o savaitgalį Kiolne (Vokietija) surengtame antrajame etape patyrė vienintelę nesėkmę, bet ji nesutrukdė pasiekti išsvajotus aukso medalius.
„Iškart išsikėlėme tikslą žaisti finale. Žinojome, kad čia dalyvauja dvi pajėgios D. Britanijos komandos, taip pat Švedijos 16-mečių čempionai. Pirmajame ture laimėjome visas ketverias rungtynes, bet didžiausi išbandymai su britų komandomis mūsų laukė Vokietijoje. Kadangi tai pirmas šios amžiaus grupės Šiaurės Europos lygos turnyras, tai norėjosi įsirašyti į istoriją ir tapti pirmaisiais čempionais“, – sakė vilniečių treneris Nerijus Papaurėlis.
Taip Vilniaus rinktinė tapo pirmąja Šiaurės Europos vandensvydžio lygos čempione iš Lietuvos, nes anksčiau mūsų šalies ekipos dar nėra laimėjusios jau nuo seniau organizuojamų vyrų ir moterų turnyrų.
Turnyras Vokietijoje vilniečiams prasidėjo gana neįprastai – kadangi dėl baseino techninių problemų varžybos paskutinę akimirką iš Bonos buvo perkeltos į Kiolną, pirmąsias rungtynes su „City of Manchester“ (D. Britanija) ekipa Vilniaus rinktinė turėjo žaisti mažesnių matmenų baseine. Prie tokių sąlygų nepratę vilniečiai rungtynes pralaimėjo 6:11 (0:2, 1:4, 3:4, 2:1).
„Sunkiai sekėsi kovoti su fiziškumu pranašesne Mančesterio komanda, kuri siauroje aikštelėje jautėsi geriau. Mums prastai sekėsi adaptuotis, labai nesėkmingai pradėjome rungtynes. Geros antros rungtynių pusės mums neužteko“, – pasakojo N. Papaurėlis.
Norint išsaugoti vietą tarp dviejų stipriausių komandų ir patekti į finalą, vilniečiams buvo būtina pergalė prieš kitą D. Britanijos ekipą „Cheltenham SWPC“. Ją lietuviai jau standartinių matmenų aikštelėje pasiekė užtikrintai – 10:2 (3:0, 2:0, 2:1, 3:1). Grupės etapas buvo užbaigtas triuškinančia pergale 12:4 (3:0, 4:2, 2:1, 3:1) prieš Suomijos čempioną Espo „Cetus“ klubą.
Čempionato finale Vilniaus rinktinė siekė atsirevanšuoti Mančesterio komandai. Po intriguojančio finalo pergalę 9:7 (3:0, 3:1, 2:2, 1:4) iškovojo ir nugalėtojų taurę į viršų kėlė Vilniaus vandensvydininkai.
Net šešis įvarčius nugalėtojams pelnė Mantas Meldaikis, du pridėjo iš Kauno plaukimo mokyklos pasikviestas Mantas Petašius, vieną – Augustas Filistovičius.
„Šiek tiek pakoregavome taktiką, taip pat ir aikštelėje jau buvo mums parankesnė. Sutarėme, kad viską pradėsime nuo gynybos. Per pirmą kėlinį nepraleidome nei vieno įvarčio. Pavyko išnaudoti pajėgų mūsų centro puolėją M. Meldaikį, o vartus patikimai gynė Danielius Suboč – kalbėjo N. Papaurėlis. – Priešingai negu grupės rungtynėse su Mančesteriu, šįkart jau mes dominavome pirmoje pusėje. Vėliau vaikinai šiek tiek atsipalaidavo, bet mums užteko susikrautos persvaros.“
15 įvarčių turnyre pelnęs M. Meldaikis pripažintas geriausiu Šiaurės Europos vandensvydžio lygos žaidėju.
Septyni Vilniaus komandos žaidėjai jau prisijungė prie Lietuvos U16 rinktinės, su kuria dalyvaus Europos čempionate Liublianoje (Slovėnija).
N. Papaurėlis apgailestavo, kad panašių laimėjimų siekti galimybių nebeturi Vilniaus vyrų vandensvydžio komanda. Šiais metais Vilniaus miesto savivaldybė pagal aukšto meistriškumo sporto projektų programą Vilniaus vandensvydžiui neskyrė jokio finansavimo, todėl po šešerių metų bendro darbo vandensvydžio klubas susiduria su išgyvenimo klausimu.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.