Pasibaigęs. 06-11 18:50
LKL
7bet-Lietkabelis
83
CBet
90
Pasibaigęs. 06-12 18:50
LKL
Žalgiris
89
Rytas
97
Pasibaigęs. 06-13 18:50
LKL
CBet
85
7bet-Lietkabelis
104
Pasibaigęs. 06-13 19:00
A Lyga
Sūduva
0
Kauno Žalgiris
0
Pasibaigęs. 06-13 19:30
A Lyga
Žalgiris
0
Šiauliai
0
Pasibaigęs. 06-13 20:15
A Lyga
Džiugas
1
Panevėžys
1
Pasibaigęs. 06-14 16:50
LKL
Rytas
79
Žalgiris
83
Pasibaigęs. 06-14 19:30
A Lyga
Riteriai
1
Banga
2
Pasibaigęs. 06-14 20:00
A Lyga
Dainava
2
Hegelmann
2
Pasibaigęs. Vakar 18:50
LKL
7bet-Lietkabelis
92
CBet
78
Šiandien, 18:50
LKL
Žalgiris
-
Rytas
-
Rytoj, 18:30
Moterų EuroBasket
Slovėnija
-
Lietuva
-
Rytoj, 18:50
LKL
CBet
-
7bet-Lietkabelis
-
06-19, 18:30
Moterų EuroBasket
Lietuva
-
Serbija
-
06-19, 18:50
LKL
Rytas
-
Žalgiris
-
06-19, 19:30
A Lyga
Sūduva
-
Žalgiris
-
06-19, 19:30
A Lyga
Panevėžys
-
Dainava
-
06-19, 20:00
A Lyga
Riteriai
-
Šiauliai
-
06-19, 20:00
A Lyga
Hegelmann
-
Kauno Žalgiris
-
06-19, 20:00
A Lyga
Džiugas
-
Banga
-
06-21, 22:00
Moterų EuroBasket
Italija
-
Lietuva
-
06-24, 18:30
A Lyga
Žalgiris
-
Hegelmann
-
06-24, 18:30
A Lyga
Dainava
-
Banga
-
06-24, 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Panevėžys
-
06-25, 19:00
A Lyga
Džiugas
-
Riteriai
-
06-25, 19:00
A Lyga
Šiauliai
-
Sūduva
-
06-29, 16:00
A Lyga
Riteriai
-
Dainava
-
06-29, 17:00
A Lyga
Šiauliai
-
Džiugas
-
06-29, 18:25
A Lyga
Panevėžys
-
Žalgiris
-
06-30, 19:00
A Lyga
Banga
-
Kauno Žalgiris
-
06-30, 19:00
A Lyga
Hegelmann
-
Sūduva
-

Šuolių į aukštį žvaigždes aplenkusi U.Baikštytė pribloškė pati save: „Tikslas buvo patekti į aštuntuką“

Urtė Baikštytė | Organizatorių nuotr.

Urtė Baikštytė | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį Astanoje (Kazachstanas) vyko „World Athletics“ uždarų patalpų auksinio turo varžybos, kuriose šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė laimėjo pirmą vietą, užfiksavo naują asmeninį rekordą (1.92 m) ir devinta iš lietuvių įvykdė Europos čempionato Romoje normatyvą. Juzefos Baikštienės treniruojama lengvaatletė vienintelė įveikė į 1.92 m aukštį iškeltą kartelę ir aplenkė pasaulio uždarų patalpų čempionato bronzos medalininkę Nadeždą Dubovickają, pasaulio ir Europos U20 čempionę Michaelą Hrubą bei dar aštuonias dalyves.

– Pirmas tavo startas „World Athletics“ uždarų patalpų turo auksinėse varžybose, koks jausmas jas laimėti?

– Labai nustebau gavusi pakvietimą dalyvauti tokiose varžybose. Tikslas buvo patekti į aštuntuką, jog gaučiau kažkiek reitingo taškų, apie aukštesnes vietas net negalvojau. Jausmas nerealus, gavau maksimalų kiekį taškų (1140 – aut. past.), pasiekiau asmeninį rekordą, daugiau nieko negalėjau tikėtis iš šių varžybų.

– Praeitas sezonas nebuvo pats sėkmingiausias, ar tikėjaisi ir jautei, kad šiose varžybose gali parodyti tokį rezultatą?

– Praeiti trys sezonai (du vasaros ir vienas žiemos), nuo Miuncheno Europos čempionato, buvo itin nesėkmingi. Turėjau kulno traumą, kuri ilgai užsitęsė ir trukdė tiek treniruočių procesui, tiek dalyvavimui varžybose.

Iš šių varžybų išvis nežinojau, ko tikėtis – pirmas sezono startas, sunki kelionė, bemiegė naktis, nežinojau, kaip jausiuosi. Kai peršokau 1.84 m, pasakiau sau, jog jeigu jau dabar baigsiu varžybas – rezultatas mane visai tenkins. Beliko atsipalaiduoti ir stengtis atlikti kuo techniškesnius šuolius. Tas pasiteisino, nors ir šuoliai nebuvo itin tikslūs techniškai, tačiau pavyko nekreipti dėmesio į kartelės aukštį.

– Kaip ir kur ruošeisi šiam sezonui? Galbūt pasirengimo procese ar treniruotėse įvedėte pokyčių?

– Gruodžio mėnesį buvome išvykę į treniruočių stovyklą Tenerifėje. Šiam sezonui keitėme daug techninių elementų prie kurių dar pilnai nepripratau. Kol kas dar sunku perkelti viską iš treniruočių į varžybas. Varžybose vis tiek kūnas dirba taip, kaip įpratęs per daug metų, o treniruotėse turi daugiau nei tris bandymus, gali daugiau paeksperimentuoti. Reikia dar šiek tiek laiko ir treniruočių, o pokyčiai, tikiu, bus tikrai į naudą, nes mano technika nuolat „šlubuodavo“.

Urtė Baikštytė | Organizatorių nuotr.

Urtė Baikštytė | Organizatorių nuotr.

– Pagerinai beveik 2 metus išsilaikiusį asmeninį rekordą, kiek tai prideda pasitikėjimo savimi ir optimizmo šiems metams?

– Pagerinti asmeninį rekordą jausmas neįkainojamas, juk asmeniniai gerinami itin retai, ypač šuolyje į aukštį, o tuo labiau – kai to išvis nesitiki – apima euforija. Šios vienos varžybos, smagu, jog pavyko šitaip, tačiau tai tik vienas startas, reikia ruoštis kitoms varžyboms, kurios jau netrukus. Norisi visose varžybose šokinėti stabiliai, tas svarbiausia.

– Įvykdei normatyvą į antrą karjeros Europos čempionatą. Ar tai kaip nors keičia startų ir viso pasirengimo planus? Ar dalyvavimui Romoje jautiesi psichologiškai geriau pasiruošusi nei prieš Miuncheną?

– Keičia tik tiek, jog Europos čempionatui nebereiks „vaikytis“ reitingo taškų, galbūt reikės peržiūrėti varžybų kalendorių ir atsisakyti vieno ar kito starto, kurių žiemą turiu itin daug. O daugiau niekas nesikeičia, tikslas – olimpinės žaidynės, joms reitingą reikia vis tiek rinkti, nes normatyvai itin aukšti (1.97 m – aut. past.). Pirmas Europos čempionatas buvo toks prastas, kad antras privalo būti geresnis, tikrai būsiu geriau pasiruošusi.

– Paryžiaus olimpinės žaidynės gali būti tau pirmosios. Ko dar reikia, norint startuoti jose?

– Reikia, jog būčiau sveika, o daugiau kaip ir minėjau – gerinti techniką, nuosekliai kryptingai dirbti ir rezultatai ateis.

– Apskritai, šiemet laukia net trys itin svarbūs čempionatai – pasaulio uždarų patalpų, Europos, olimpinės žaidynės. Ar dėlioji prioritetus ir kokius tikslus sau keli?

– Žiemos tikslas rinktis taškus vasarai. Pasaulio uždarų patalpų čempionate, žinoma, smagu būtų dalyvauti, tačiau praktiškai – bus sudėtinga. Ten patenka tik 12 dalyvių iš viso pasaulio. Vasaros tikslas vienas – patekti į olimpines žaidynes. Be to, būtų smagu dar gerinti asmeninį rekordą.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų