0
05-24, 22:00
0
0

V.Strolia ir N.Kočergina demonstravo puikų tempą, o Lietuvos rinktinė Europos čempionate finišavo 8-a

Lietuvos biatlono federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Slovakijoje prie pabaigos artėja atvirasis Europos biatlono čempionatas. Sekmadienį jame vyko mišrių komandų estafetės lenktynės.

Kaip ir buvo prognozuota, estafetėje dominavo Norvegijos rinktinė (Isakas Frey, Johanas-Olavas Botnas, Ida Lien ir Maren Kirkeeide). Norvegai suko 1 baudos ratą, panaudojo 6 papildomus šovinius, tačiau vis tiek kiekvieną etapą užbaigė būdami pirmi. Galutinis jų laikas – 1 val. 4 min. 23.3 sek.

Prancūzijos rinktinė prieš finišą kiek sumažino atsilikimą iki vokiečių, bet vis tiek pralaimėjo jiems 14.6 sek. (1 baudos ratas + 7 papildomi šoviniai). Bronzą laimėjo gerai šaudę italai (+53.8 sek., 0+5). Po pirmojo etapo trejetuke laikėsi suomiai, bet vėliau jie krito iki 11-os vietos.

Sėkminga estafetė buvo lietuviams – mūsiškiai finišavo 8-i (+3:46.1, 2+10) tarp 25 ekipų. Tomas Kaukėnas šaudė prastai (1+5), šliuožė 15-as ir lyderiams pralaimėjo beveik 2 min., bet estafetę perėmęs Vytautas Strolia (0+1) pakėlė lietuvius aukštyn į 7-ą vietą ir net 36 sek. sumažino deficitą iki lyderių. Pagal antrojo etapo laikus V.Strolia užėmė net 2-ą vietą. Judita Traubaitė neišvengė baudos rato (1+3), krito į 12-ą vietą ir prarado beveik pustrečios minutės, tačiau Natalija Kočergina (0+1) paskutiniame etape atlaikė įtampą, lyderiams prarado vos 11 sek. ir džiaugėsi 8-a vieta. N.Kočerginos laikas tarp ketvirtojo etapo dalyvių buvo 5-as.

Latviai šį kartą liko 14-i, estai – 18-i.

Europos čempionatas yra įtrauktas į IBU taurės, o ne pasaulio taurės kalendorių, todėl jį, kaip įprasta, praleidžia daugelis geriausių biatlonininkių.

Paskutinis medalių komplektas sekmadienį bus išdalintas mišrių porų estafetėje.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.