81
93

V.Lendelį sprinte sustabdė pasaulio čempionas, S.Mikašauskaitė pateko į griūtį

Vasilijus Lendelis | LTOK nuotr.

Škotijoje vykstančio pasaulio dviračių treko čempionato vyrų sprinto lenktynėse Vasilijus Lendel užėmė 18-ą vietą. Lietuvos dviratininkas šešioliktfinalyje nusileido 2018 m. pasaulio čempionui australui Matthew Glaetzeriui, kuris kvalifikacijoje tarp 35 dalyvių buvo 17-as.

V. Lendel kvalifikacijoje užėmė 16-ą vietą. Jis 200 m iš eigos nuvažiavo per 9,781 sek. (vid. greitis – 73,612 km/h). Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Tokijo olimpinių žaidynių, keturiskart pasaulio ir dukart Europos šios rungties čempionas olandas Harrie Lavreysen – 9,374 sek. (vid. greitis – 76,808 km/h).

Pasaulio dviračių plento čempionato jaunių vaikinų grupinėse lenktynėse Kristupas Mikutis užėmė 44-ą vietą.

Nugalėjo danas Albertas Philipsenas. Jis 127,3 km nuvažiavo per 3 val. 6 min. 26 sek. (vid. greitis – 40,937 km/h). Sidabrą pelnė Vokietijos, o bronzą – Norvegijos atstovai. K. Mikutis nuo nugalėtojo atsiliko 12 min. 14 sek.

Lenktynėse dalyvavo 152 dviratininkai iš 57 šalių, klasifikuota 70 sportininkų.

Jaunių merginų 70 km grupinėse lenktynėse Skaistė Mikašauskaitė užėmė 74-ą vietą.

Pasaulio jaunių čempione tapo prancūzė Julie Bego – 1 val. 54 min. 53 sek. (vid. greitis – 36,559 km/h). Sidabro medalį iškovojo Didžiosios Britanijos, o bronzos – Belgijos atstovės.

S. Mikašauskaitė, kuri likus 5 km iki finišo pateko į griūtį, nuo nugalėtojos atsiliko 17 min. 13 sek.

Lenktynėse dalyvavo 97 dviratininkės iš 35 šalių, klasifikuotos 75 sportininkės.

Pasaulio laisvojo stiliaus BMX čempionato vyrų kvalifikacijos I dalyje Lietuvos čempionas Martynas Lagauskas tarp 45 dalyvių buvo 42-as. Lietuvio pasirodymų taškų vidurkis – 24,25. Kvalifikacijos II dalyje sekmadienį pasirodys dar 21 dviratininkas. Į pusfinalį pateks 24 geriausi dviratininkai.