Padėti Ukrainai pažadėjęs V.Lomačenka paaiškino, kodėl atidavė D.Haney 12-ąjį raundą: „Gal aš nieko nesuprantu apie boksą?“

Vasilijus Lomačenka | „Stop“ kadras

Vasilijus Lomačenka | „Stop“ kadras

 Ankstyvą gegužės 21 d. rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „MGM Grand Garden“ arenoje (JAV) įvyko viena didžiausių šių metų profesionalų bokso kovų. 24-erių amerikietis Devinas Haney (30-0, 15 nokautų) išliko nepralaimėjusiu ir labai artimu vieningu teisėjų sprendimu (116-112, 115-113 ir 115-113) nugalėjo 35-erių ukrainietį Vasilijų Lomačenką (17-3, 11 nokautų). D.Haney šioje kovoje gynė neginčijamo pasaulio čempiono statusą ir net 5 čempiono diržus lengvo svorio kategorijoje – WBA (Super), WBC, IBF, WBO ir „The Ring“.

„Ačiū visiems už palaikymą. Visų pirma, noriu padėkoti savo Dievui – Jėzui Kristui. Taip pat dėkoju savo komandos nariams: tėvui, vadybininkui, „cutmanui“, šeimai, draugams. Taip pat dėkoju jums visiems už palaikymą. Ar aš laimėjau kovą? Dabar nenoriu spekuliuoti šia tema. Visi matė, kas vyko ringe.

Jaučiuosi gerai, esu geros fizinės formos, todėl manau, kad dar galiu likti bokse. Varžovas šiandien buvo stiprus, bet aš nesutinku, kad Haney yra geriausias boksininkas planetoje absoliučioje svorio kategorijoje („pound for pound“ – aut. past.).

Dabar noriu grįžti namo, padėti Ukrainai ir Ukrainos Ortodoksų bažnyčiai“, - iš karto po kovos ringe sakė V.Lomačenka.

Ukrainietis už šią kovą turėjo gauti bent keletą milijonų JAV dolerių. Buvo skelbiama, kad D.Haney garantuotas uždarbis siekė 4 mln. JAV dolerių, bet dalį šios sumos jis veikiausiai praras už tai, kad pastūmė V.Lomačenką svėrimų ceremonijoje. Sportininkų uždarbiai dar turėtų išaugti, kai bus suskaičiuotos pajamos iš „pay-per-view“ transliacijų pardavimų.

D.Haney, daugelio ekspertų nuomone, dominavo kovos pradžioje, bet vėlesniuose raunduose iniciatyvą perėmė V.Lomačenka. Ukrainietis kiek sulėtėjo tik 12-ajame raunde ir po kovos pripažino, kad sąmoningai atidavė tą raundą D.Haney, manydamas, kad turi užtektiną persvarą teisėjų kortelėse.

Teisėjų balai:

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

„Ką aš turiu padaryti, kad teisėjai man atiduotų pergales raunduose? Tai geras klausimas. Po kiekvieno raundo, grįždamas į ringo kampą, aš pasakydavau sau – „gerai, šitas raundas mano“. Prieš 12-ąjį raundą galvojau, kad galiu sau leisti skirti didesnį dėmesį gynybai ir atiduoti tą raundą varžovui. Tuo metu galvojau, kad po laimėto 11-o raundo man dar vieno raundo laimėti nebereikia. Nežinau, gal ir klydau, gal aš nieko nesuprantu apie boksą“, - sakė V.Lomačenka.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų