Vienintelė moteris, laimėjusi 2023 m. Dakaro etapą: C.Gutierrez nepalaužė nei jos bagį sudaužęs mechanikas, nei potvynis

Cristina Gutierrez | Instagram.com nuotr

Cristina Gutierrez | Instagram.com nuotr

 Šių metų Dakaro ralyje istoriją toliau kūrė ispanė Cristina Gutierrez. 31-erių sportininkė buvo vienintelė moteris šių metų ralyje, kuriai pavyko laimėti greičio ruožą.

Iš pradžių C.Gutierrez T3 motobagių įskaitoje laimėjo prologą, o paskutinę dieną triumfavo 14-ajame greičio ruože. Tiesa, tarp šių dviejų pergalių ispanei teko ištverti daugybę gedimų ir įvairiausių problemų, kurie ją nubloškė žemyn bendroje įskaitoje.

Trečiajame greičio ruože C.Gutierrez bagis įstrigo staiga iš niekur atsiradusioje upėje. Vandens lygis greitai kilo ir ispanė prarado daugybę laiko, kol sunkvežimis ištraukė jos bagį. C.Gutierrez pripažino, kad tai buvo labai nemaloni ir kiek gąsdinanti patirtis.

Aštuntajame etape C.Gutierrez pavėlavo pradėti greičio ruožą dėl kiek neįprastos priežasties – jos bagį sudaužė mechanikas.

„Kaip turbūt jau girdėjote, ši diena mums labai įtempta. Vienam iš mūsų mechanikų kilo šiokių tokių problemų. Jis jau daug dienų nemiegojo ir vis bandė sutaisyti daugybę problemų turėjusį bagį. Jis norėjo išbandyti bagį ir turėjo nedidelę avariją, todėl automobilį teko vėl remontuoti ir mes pavėlavome į startą. Nepaisant visų problemų, jau matau šviesą tunelio gale ir vėl galiu mėgautis vairavimu“, - tąkart sakė C.Gutierrez.

Ispanės prognozė pasitivirtino. Antrąją Dakaro savaitę C.Gutierrez važiavo kur kas geriau ir didesnių problemų su bagiu nebekilo. Bendroje įskaitoje ispanė sugebėjo pakilti iki 4-os vietos ir aplenkė tituluotąjį komandos draugą čilietį Francisco Lopezą Contardo. Tuo pačiu C.Gutierrez tapo geriausia Ispanijos atstove 2023 m. Dakaro ralyje.

„Šitas Dakaras buvo kupinas emocijų. Pirmą savaitę turėjome daug problemų, bet atsitiesėme. Antrąją savaitę jau galėjau mėgautis lenktynėmis, nebeturėjau problemų. Paskutiniame etape netgi galėjau pakovoti su Chaleco Lopezu. Džiaugiuosi, kad galėjome Dakarą užbaigti laimėdami paskutinį greičio ruožą. Mes to nusipelnėme. Žinoma, smagu žinoti, jog pasirodėme geriausiai iš visų Ispanijos atstovų. Viskas galėjo būti ir dar geriau, bet šis Dakaras buvo labai sudėtingas, o mus nuo pat starto lydėjo problemos. Visgi, mes nepasidavėme, į kiekvieną dieną žiūrėjome kaip į naują viltį ir antrąją savaitę važiavome tikrai gerai“, - sakė C.Gutierrez.

Ispanė jau patvirtino, kad dalyvaus ir kituose šių metų pasaulio čempionato etapuose. Ji mėgins pakartoti 2021 m. sėkmę, kai tapo pasaulio čempione, kas anksčiau nebuvo pavykę nė vienai moteriai. Tąkart ji paskutiniame etape važiavo net ir patyrusi nugaros traumą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų