ANG
Anglija
45+1 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
VOK
Vokietija

Futbolo gandai: „Barcelona“ svarsto paduoti 4 savo futbolininkus į teismą, „Chelsea“ už prancūzą gali pasiūlyti 100 mln. eurų, A.Morata siūlomas „Man United“ „Man United“ pasitraukė iš derybų su M.Arnautovičiumi, Isco keliasi į „Sevilla“, „Borussia“ rado pamainą S.Halleriui

Sergio Busquetsas, Marcas-Andre ter Stegenas ir Frenkie de Jongas | Scanpix nuotr.

Sergio Busquetsas, Marcas-Andre ter Stegenas ir Frenkie de Jongas | Scanpix nuotr.

 Futbolo pasaulyje ir toliau netrūksta gandų apie tai, kur galėtų pakrypti vieno ar kito žaidėjo bei trenerio karjeros.

Londono „Chelsea“ toliau aktyviai darbuojasi žaidėjų rinkoje. Gerardas Romero skelbia, kad „Chelsea“ po truputį tampa favoritais įsigyti „Barcelonos“ žaidėją Frenkie de Jongą, taip pat „Chelsea“ aktyviai „medžioja“ Wesley Fofana iš „Leicester City“. Anot Fabrizio Romano, „Chelsea“ jau pateikė daugiau nei 82 mln. eurų siekiantį pasiūlymą, bet „lapės“ jį atmetė. Pats žaidėjas nori keltis į Londoną, todėl „Chelsea“ nėra nusiteikę pasiduoti. Jacobas Steinbergas skelbia, kad Londono klubas pasiūlymą už W.Fofana yra pasirengęs didinti iki 100 mln. eurų ir mano, kad tada „Leicester City“ galiausiai nusileis.

„Chelsea“ gretas jau paliko Timo Werneris, kuris gana pigiai – už 20 mln. eurų – sugrįžo į „RB Leipzig“ ir pasirašė kontraktą iki 2026 m. vasaros. Palyginimui, 2020 m. „Chelsea“ už vokietį „RB Leipzig“ paklojo 53 mln. eurų. Praėjusiame sezone T.Werneris per 37 rungtynes įmušė 11 įvarčių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Taip pat „Chelsea“ paliks Malangas Sarras, persikelsiantis į „Monaco“. Pranešama, kad žaidėjo medicininė apžiūra jau beveik baigta ir jis tuoj oficialiai taps „Monaco“ nariu. 8 mln. eurų vertinamas žaidėjas prieš tai atmetė „Fulham“ pasiūlymą. 23-ejų vidurio gynėjas praėjusiame sezone per 21 rungtynes puolime nepasižymėjo.

Gali būti, kad „Chelsea“ atsisveikins ir su Billy Gilmouru. Teigiama, kad Liverpulio „Everton“ treneris Frankas Lampardas kreipėsi į klubo vadovus ir paragino paspartinti derybas dėl 12 mln. eurų vertinamo saugo įsigijimo. 21-erių B.Gilmouras praėjusį sezoną nuomos pagrindais praleido „Norwich City“, kur per 28 rungtynes atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Taip pat „Everton“ už 36 mln. eurų įsigijo Amadou Onaną iš „Lille“ ekipos. Neseniai Belgijos rinktinėje debiutavęs 20-metis atraminis saugas pasirašė sutartį iki 2027 m. vasaros. Praėjusiame sezone A.Onana per 41 rungtynes įmušė 3 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Gerardas Romero savo „twitch“ kanale papasakojo, kokie gandai šiuo metu sklinda tarp futbolo agentų. Šiuo metu futbolo užkulisiuose kalbama, kad F.de Jongas galiausiai atsidurs PSG klube, Marco Veratti persikels į „Man City“, o Bernardo Silva už maždaug 50-60 mln. eurų atsidurs „Barcelonos“ klube.

Bernardo Silva | Scanpix nuotr.

Bernardo Silva | Scanpix nuotr.

Tuo tarpu „Barcelona“ dar nepraranda vilčių išlaikyti F.de Jongą, tačiau jam kelia vis drastiškesnius reikalavimus. Dabar skelbiama, jog katalonai nori anuliuoti dabartinę olando sutartį ir mokėti jam tiek, kiek jis gaudavo pagal ankstesnę sutartį. Dabartiniai „Barcelonos“ vadovai aiškina, kad ši sutartis buvo sudaryta buvusių klubo vadovų, kurių veiklą vadina nusikalstama, todėl tikina, kad turi teisinį pagrindą reikalauti anuliuoti sutartį.

„Barcelona“ šiuo metu baigia ketvirtą klubo nuosavybės teisių pardavimo etapą (24,5 proc. teisių į „Barca Studios“ už 100 mln. eurų „GDA Luma“ fondui), tačiau skaičiuojama, kad net ir po jo klubui trūksta 13 mln. eurų, kad būtų galima įregistruoti visus įsigytus futbolininkus. Tikimasi, kad klubui vėl padės veteranai Gerardas Pique su Sergio Busquetsu, kurie kartu galėtų susimažinti algas ir sutaupyti komandai pinigų. Kai kurių šaltinių teigimu, S.Busquetas jau pranešė klubo vadovams, kad susimažins algą tiek, kiek reikės.

Pažymima, kad „Barcelona“ grasina teismu ne tik F.de Jongui su G.Pique, bet ir Marcui-Andre ter Stegenui bei Clementui Lenglet. Visas šis ketvertas pasirašė naujas sutartis 2020 m. spalio mėnesį. Tai buvo paskutinis tuomečio „Barcelonos“ prezidento Joano Laportos darbas – po savaitės jis paskelbė apie atsistatydinimą. Nors pagal tuos kontraktus žaidėjai trumpam susimažino algas, tačiau ilguoju laikotarpiu jiems buvo numatytos nemažos kompensacijos. „Barcelonos“ vadovai aiškina, kad bendra tų keturių kontraktų vertė yra net 311 mln. eurų ir kad tos sutartys dabar griauna komandos finansinę struktūrą. „Barcelonos“ vadovai ragina žaidėjus anuliuoti sutartis ir grįžti prie tų pačių kontraktų sąlygų, kaip iki 2020 m. spalio. Ispanų „Sport“ skelbia, kad jei žaidėjai nesutiks to daryti, tuomet „Barcelona“ kreipsis į teismą. Anot šaltinio, tokiam scenarijui „Barcelona“ ruošiasi jau 3 mėnesius.

Jei „Man United“ nepavyks įsigyti Adrieno Rabiot, tuomet jie taikysis į Guido Rodriguezą. Mirko Calemme praneša, kad Sevilijos „Real Betis“ atraminis saugas klubui atsieitų apie 20 mln. eurų. Argentinos rinktinės narys praėjusiame sezone „Real Betis“ gretose per 47 rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Jei sandoris įvyks, 30 proc. sumos atiteks buvusiam argentiniečio klubui – „Club America“ (Meksika). Lieka neaišku, ar „Man United“ dar mėgins įsigyti F.de Jongą, ar pasitenkins vienu iš aukščiau minėtų saugų.

„Sky Sports News“ praneša, kad „Man United“ pasitraukė iš derybų su „Bologna“ dėl Marko Arnautovičiaus įsigijimo. „Raudonieji velniai“ siūlė 9 mln. eurų už austrą, bet jų pasiūlymas buvo atmestas, be to, kai kurie buvę „Man United“ žaidėjai patarė klubo vadovams neįsigyti sudėtingo charakterio žaidėjo. 33-ejų puolėjo norėjo Erikas ten Hagas. M.Arnautovičius per 34 praėjusio sezono rungtynes pelnė 15 įvarčių ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

ESPN prideda, kad „Man United“ jau buvo pasiūlytos kito puolėjo – Alvaro Moratos – paslaugos. Ispanas po nuomos Turino „Juventus“ klube sugrįžo į Madrido „Atletico“ stovyklą, bet neaišku, ar čia turėtų svarbų vaidmenį. A.Morata rinkoje vertinamas 25 mln. eurų ir Anglijoje anksčiau atstovavo Londono „Chelsea“ (24 įvarčiai per 72 rungtynes).

Alvaro Morata  | Scanpix nuotr.

Alvaro Morata | Scanpix nuotr.

Brazilijoje grasinimų sulaukęs Willianas svarsto galimybę palikti „Corinthians“. Pranešama, kad 33-ejų brazilas patraukė „Fulham“ klubo dėmesį. „Premier“ lygos naujokai tikisi, kad Willianas pasinaudos esančia galimybe anksčiau laiko nutraukti sutartį su „Corinthians“ ir grįš į Angliją, kur anksčiau žaidė už „Arsenal“ bei „Chelsea“. Pastarajame sezone Willianas per 35 rungtynes įmušė 1 įvartį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Christianas Benteke palieka „Premier“ lygą ir keliasi už Atlanto. Pranešama, kad „Crystal Palace“ sutiko parduoti žaidėją „DC United“ klubui. Belgas su naująja ekipa pasirašė sutartį iki 2024 m. pabaigos. Belgijos rinktinės narys praėjusiame sezone dažniausiai kildavo nuo suolo ir per 31 rungtynes įmušė 4 įvarčius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Leeds United“ vadovas Andrea Radrizzani pripažino, kad pasielgė nepagarbiai su Londono „Chelsea“ klubo savininku Toddu Boehly, kai atšaukė praktiškai užbaigtą sandorį dėl Raphinhos ir pardavė jį „Barcelonai“.

„Raphinhos perėjimas į „Chelsea“ buvo praktiškai baigtas. Mano buvo gėda vėl kreiptis į Boehly ir pranešti, kad mūsų pozicija pasikeitė. Iš mano pusės tai buvo labai nepagarbus elgesys. Nenorėjau taip elgtis, bet neturėjau kitos išeities. Man nesinorėjo parduoti Raphinhos, bet mums reikėjo pinigų, kad nusipirktume 6 futbolininkus“, - sakė A.Radrizzani.

Oficialiai patvirtinta, kad po Marco Cucurellos pardavimo „Chelsea“ klubui „Brighton“ sulauks 19-mečio gynėjo Levi Colwillo. „Chelsea“ sutiko jį išsiųsti į „Brighton“ nuomos pagrindais. Anksčiau manyta, kad „Brighton“ gaus visas teises į L.Colwillą, bet pagal dabartinį susitarimą po sezono talentingas žaidėjas turėtų grįžti į „Chelsea“. Praėjusiame sezone anglas nuomos pagrindais sėkmingai žaidė „Huddersfield Town“ klube ir su juo vos nepakilo į „Premier“ lygą. Tuo pačiu „Chelsea“ iš „Brighton“ nemokamai pasikvietė 18-metį Zaką Sturge‘ą. Anglijos jaunių rinktinės kairiojo krašto gynėjas šiame sezone turėtų atstovauti „Chelsea“ jaunimo (iki 21 metų) komandai.

„Sevillos“ gretas oficialiai sustiprino Isco. 30-metis atakuojantis saugas po 9 metų paliko Madrido „Real“ ir nemokamai persikėlė į naują klubą. 7,5 mln. eurų rinkoje vertinamas Isco su „Sevilla“ pasirašė 2 metų kontraktą. Praėjusiame sezone saugas per 17 rungtynių pelnė 2 įvarčius. Į Ispanijos rinktinę jis nebekviečiamas nuo 2019 m. birželio.

Isco | Scanpix nuotr.

Isco | Scanpix nuotr.

„Tottenham“ pradėjo derybas su „AS Roma“ dėl 33 mln. eurų vertinamo Nicolo Zaniolos įsigijimo. Pranešama, kad kol kas klubams nepavyksta susitarti dėl išpirkos sumos ir kai kurių sąlygų. „Tottenham“ iš pradžių norėtų nuomos pagrindais pasikviesti su N.Zaniolo ir po metų išpirkti jo sutartį. Tiesa, „Tottenham“ dar nori dviejų papildomų „saugiklių“. Jie išpirktų italo sutartį tik tuo atveju, jei patektų į Čempionų lygą, o N.Zaniolo bent 50 proc. rungtynių sužaistų startinėje sudėtyje. Pranešama, kad „Tottenham“ siūlė nustatyti apie 25 mln. eurų išpirkos sumą, bet „AS Romos“ tai netenkino ir pasiūlymas buvo atmestas.

Fabrizio Romano skelbia, kad klubo kitam sezonui vis dar neturintis Edinsonas Cavani artėja prie susitarimo su argentiniečių „Boca Juniors“. 4 mln. eurų vertinamas veteranas laisvojo agento statusą turi nuo liepos 1 d., kai oficialiai paliko „Manchester United“. Anksčiau skelbta, kad juo domisi Dortmundo „Borussia“ bei „Villarreal“.

Dortmundo „Borussia“ rado pamainą vėžį besigydančiam Sebastienui Halleriui. Klubas už 5 mln. eurų iš „FC Koln“ įsigijo 34-erių prancūzą Anthony Modeste ir su juo pasirašė vienerių metų sutartį. Veteranas praėjusiame sezone žaidė tiesiog fantastiškai – per 35 rungtynes įmušė 23 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Hoffenheim“ klubas nuomos pagrindais iš „RB Leipzig“ pasikvietė Angelino. Su 24-erių kairiojo krašto gynėju sudaryta vienerių metų nuomos sutartis su galimybe po metų išpirkti kontraktą. 30 mln. eurų vertinamas ispanas praėjusiame sezone „RB Leipzig“ klube per 43 rungtynes įmušė 3 įvarčius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Beje, „RB Leipzig“ ispaną tik praėjusiais metais už 18 mln. eurų pilnai įsigijo iš „Man City“. Iki tol Vokietijoje jis žaidė nuomos pagrindais.

Tuo tarpu „RB Leipzig“ klubas paskelbė, kad nuo 2023 m. vasaros prie komandos prisijungs Benjaminas Šeško. Jis už 24 mln. eurų išpirką atvyks iš kito to paties koncerno remiamo klubo – „RB Salzburg“. 19-metis pasirašys 5 metų sutartį. Slovėnijos rinktinės puolėjas praėjusiame sezone „RB Salzburg“ klube per 36 rungtynes įmušė 10 įvarčių bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

PSG klubo vis dar neparduotas Mauro Icardi rungtynes su „Clermont“ praleido dėl asmeninių priežasčių. Pasklido kalbos, kad argentinietis nežaidė neva dėl to, kad jo žmona Wanda Nara pareikalavo skyrybų. Pats puolėjas „RMC Sport“ portalui tokias kalbas paneigė. M.Icardi šią vasarą buvo siejamas tiek su kitais Europos klubais, tiek su Saudo Arabijos komanda „Al Shabab“.

Mauro Icardi ir Wanda Nara | Scanpix nuotr.

Mauro Icardi ir Wanda Nara | Scanpix nuotr.

„West Ham“ išreiškė susidomėjimą Stambulo „Fenerbahce“ vidurio gynėju Attila Szalai. Pranešama, kad „plaktukai“ šiuo metu ruošia pasiūlymą už 24-erių vengrą. A.Szalai rinkoje yra vertinamas 12 mln. eurų, o jo sutartis galioja iki 2025 m. vasaros. Praėjusiame sezone vengras per 42 rungtynes pelnė 1 įvartį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pati „Fenerbahce“ dabar ieško pastiprinimo puolėjų grandyje. Jų taikinyje atsidūrė 9 mln. eurų vertinamas Lassina Traore iš Donecko „Šachtar“ ir 12 mln. eurų vertinamas Maxi Gomezas iš „Valencios“. Pranešama, kad bent jau 21-erių L.Traore tokiam persikėlimui neprieštarautų, bet dabar viskas priklauso nuo „Šachtar“ vadovų sprendimo. Nežinoma, ar jie norės paleisti vienintelį legionierių, kuris karo metu neatsisakė grįžti į „Šachtar“.

„Barcelonos“ gretas palieka 33-ejų vartininkas Neto. 3 mln. eurų vertinamas žaidėjas išskrido į Angliją, kur jam bus atlikta medicininė apžiūra. Po jos Neto oficialiai taps „Premier“ lygos naujokų – „Bournemouth“ – žaidėju. Neto į „Barceloną“ atvyko 2019 m. ir 3 sezonus užėmė atsarginio vartininko vietą. Anksčiau Neto yra buvęs pagrindiniu „Fiorentinos“ ir „Valencios“ vartininku.

Taip pat „Bournemouth“ už 15 mln. eurų nusipirko Marcosą Senesi iš Roterdamo „Feyenoord“ klubo. Neseniai Argentinos rinktinėje debiutavęs vidurio gynėjas su Anglijos klubu pasirašė sutartį iki 2026 m. vasaros. Praėjusiame sezone M.Senesi per 50 rungtynių pelnė 3 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Fulham“ iš „Brighton“ klubo nuomos pagrindais pasikvietė 30-metį vidurio gynėją Shane‘ą Duffy. Airijos rinktinės gynėjas „Fulham“ atstovaus visą artėjantį sezoną. 5 mln. eurų vertinamas gynėjas praėjusiame sezone „Brighton“ klube per 20 rungtynių atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„West Ham“ komanda paklojo 20,7 mln. eurų už „Burnley“ kairiojo krašto saugą Maxwelą Cornetą. Dramblio Kaulo Kranto rinktinės narys buvo siejamas su persikėlimu kitur nuo tada, kai „Burnley“ iškrito į antrąją Anglijos lygą. M.Corneto norėjo ir „Everton“, „Fulham“, „Newcastle“ bei „Nottingham Forest“. Afrikietis su „West Ham“ pasirašė sutartį iki 2027 m. Praėjusiame sezone M.Cornetas per 29 rungtynes įmušė 9 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Marseille“ už 11 mln. eurų iš „AS Romos“ nusipirko vidurio saugą Jordaną Veretout. Tiesa, sandorio suma po priedų dar gali išaugti iki 15,5 mln. eurų. Į gimtinę grįžęs Prancūzijos rinktinės narys praėjusiame sezone „AS Roma“ klube per 50 rungtynių pelnė 4 įvarčius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Tuo pačiu „AS Roma“ pranešė, kad oficialiai įsigijo kitą vidurio saugą Georginio Wijnaldumą. Iš PSG atvykęs olandas kol kas žais nuomos pagrindais, bet vėliau italai galės išpirkti jo sutartį.

Stambulo „Galatasaray“ savo gretas sustiprino dviem garsiais futbolininkais – Lucasu Torreira ir Driesu Mertensu. Už L.Torreirą „Galatasaray“ sumokėjo 6 mln. eurų išpirką „Arsenal“ klubui ir pasirašė kontraktą su žaidėju iki 2026 m. vasaros. Už D.Mertenso perėjimą išpirkos mokėti nereikėjo, nes jis po 9 metų paliko „Napoli“ kaip laisvasis agentas. L.Torreira šiuo metu rinkoje vertinamas net 20 mln. eurų, o D.Mertensas – 4 mln. eurų.

Lucasas Torreira | „Twitter“ nuotr.

Lucasas Torreira | „Twitter“ nuotr.

Bergamo „Atalanta“ už 9 mln. eurų įsigijo „RB Leipzig“ priklausiusį kairiojo krašto saugą Ademolą Lookmaną. 24-erių žaidėjas su naująja komanda pasirašė sutartį iki 2026 m. vasaros. Nigerijos rinktinės narys praėjusiame sezone nuomos pagrindais žaidė „Leicester City“ klube, kur per 42 rungtynes pelnė 8 įvarčius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Reims“ iš „Arsenal“ nuomos pagrindais pasikvietė 4 mln. eurų vertinamą Folariną Baloguną. Nuomos sutartis su 21-erių puolėju galios artimiausiam sezonui. JAV ir Anglijos jaunimo rinktinėse žaidęs F.Balogunas praėjusį sezoną tik epizodiškai rungtyniavo „Arsenal“ klube, o didžiąją sezono dalį nuomos pagrindais praleido „Middlesbrough“ ekipoje, kur per 21 rungtynes įmušė 3 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kyjivo „Dinamo“ treneris Mircea Lucescu atisakė išleisti Mykytą Burdą į Luhansko „Zaryos“ klubą. M.Burda kartu su dar dviem „Dinamo“ žaidėjais turėjo būti iškeistas į Vladyslavą Kabajevą, bet derybos įstrigo, nes M.Lucescu pareiškė, kad M.Burda jam yra reikalingas kaip vienas iš atsarginių vidurio gynėjų. M.Burda neseniai vienam sezonui pratęsė kontraktą su „Dinamo“. Gali būti, kad „Dinamo“ dar paliks 15 mln. eurų vertinamas gynėjas Ilja Zabarnyj. Jis galėtų būti parduotas, jei „Dinamo“ nepatektų į UEFA Čempionų lygos grupių etapą. Tokiu atveju M.Burdos vaidmuo veikiausiai išaugtų.

„Dinamo“ gretas oficialiai paliko brazilas Sidcley. Jis nemokamai persikėlė į „Cuiaba“ klubą, rungtyniaujantį Brazilijos „Serie A“ lygoje. Kairiojo krašto gynėjas rinkoje yra vertinamas 2,5 mln. eurų. Į „Dinamo“ negrįš ir danas Mikkelis Duelundas. Jis pasinaudojo FIFA išlyga ir dar metams pratęsė nuomos sutartį su „Eredivisie“ žaidžiančiu „NEC Nijmegen“ klubu. Kitą vasarą M.Duelundo kontraktas su „Dinamo“ baigs galioti, tad jis nemokamai paliks klubą ir ukrainiečiai vėl nieko neuždirbs.

Paragvajaus futbolo klubo „Olimpia“ vadovas pranešė pasiekęs susitarimą su „Dinamo“ vadovais dėl skolos už Derliso Gonzalezo įsigijimą grąžinimo. „Olimpia“ prieš porą metų iš „Dinamo“ už 4,55 mln. eurų pirko paragvajietį, bet iki šiol liko skolingi ukrainiečiams. FIFA už tai įvedė sankcijas „Olimpios“ klubui ir uždraudė jam registruoti naujus futbolininkus. Dabar skelbiama, kad abi pusės rado kompromisą. Tiesa, nėra atskleidžiama, per kiek laiko „Olimpia“ grąžins skolą ir ar bus išmokėta visa žadėta suma. Tik pranešama, kad „Olimpia“ ruošiasi kreiptis į FIFA su reikalavimu sušvelninti taikomas sankcijas.

Donecko „Šachtar“ priklausantis brazilas Marlonas nuomos pagrindais oficialiai persikėlė į „Serie A“ naujokų – „AC Monzos“ – gretas. 10 mln. eurų vertinamas žaidėjas nuomos sutartį sudarė vienam sezonui. Praėjusiame sezone 26-erių vidurio gynėjas sužaidė 22 rungtynes ir puolime nepasižymėjo.

„Šachtar“ futbolo direktorius Darijo Srna pareiškė, kad Mychaylo Mudrykas šią vasarą yra neparduodamas, nors juo domisi Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Brentford“.

„Buvo pasiūlymų, bet klubo prezidentas nėra pasiruošęs parduoti Mudryką. Mano nuomone, Mudrykas yra trečias geriausias savo pozicijos žaidėjas Europoje po Mbappe ir Viniciaus. Pažiūrėkite, kokį įvartį jis įmušė į „Ajax“ vartus – per paskutinius 20 metų tokių įvarčių buvo ne daugiau nei 5 ar 6. Yra žmonių, kurie nori pasinaudoti vykstančiu karu ir pigiai nusipirkti gerų žaidėjų, tačiau jie nepažįsta mūsų klubo prezidento. Kai Miša pasieks karjeros piką, tada bus galima kalbėti apie jo pardavimą. Apie jokią pardavimo kainą dabar negali būti nė kalbos. Pasakysiu tik tiek, kad jei Mychaylo dabar atstovautų „Ajax“, tai jie už jį prašytų 100 mln. eurų“, - aiškino D.Srna.

Anot žurnalisto Igorio Cyganyko, M.Mudryko labai norėjo ir prancūzų „Nice“, kurių pasiūlymas neva siekė 20 mln. eurų ir buvo dar geresnis nei „Bayer“ bei „Brentford“, tačiau „Šachtar“ ir prancūzams ištarė „ne“. Kitas žurnalistas Igoris Burbasas pridėjo, kad derybose dalyvavo ir 4 klubas, pasiruošęs mokėti 30 mln. eurų už M.Mudryką. Tuo tarpu vokiečių žurnalistas Manuelis Vethas pažymėjo, jog prieš porą mėnesių „Bayer“ ir „Šachtar“ buvo praktiškai susitarę dėl ukrainiečio įsigijimo, bet tada „Šachtar“ ėmė keisti sutarties sąlygas, derybos įstrigo ir, anot žurnalisto, veikiausiai nebebus atnaujintos.

D.Srna taip pat pakomentavo „Dnipro-1“ klubą įsiutinusį trenerio Igorio Jovičevičiaus perėjimą: „FIFA išlyga mes nesinaudojome. Jo kontraktas baigėsi birželio 30 d., mes susisiekėme su jo atstovais, suderinome visas sutarties detales ir pasirašėme kontraktą. Viskas buvo padaryta skaidriai ir paprastai, o tie, kas dėl to kelia triukšmą, turbūt ieško naudos sau. „Šachtar“ jau ilgai yra Čempionų lygos klubas, parduodantis žaidėjus „Bayern“, „Chelsea“, „Man City“, „Man United“, „Borussia“ ir t.t. Mes žinome, kaip tvarkomi perėjimų dokumentai. Esame sąžiningas klubas su sąžiningu prezidentu. Jei būtų buvę kokių nors nesklandumų, Jovičevičiaus nebūtume įsigiję, nes tai neatitiktų mūsų DNR“.

D.Srna užsiminė ir apie tai, kad Roberto De Zerbi dar gali sugrįžti į „Šachtar“ trenerio postą. Italas neišpildė visų kontrakto sąlygų ir nutraukė sutartį anksčiau laiko dėl karo Ukrainoje. D.Srna pažymėjo, kad atėjus ramesniems laikams „Šachtar“ lauks italo išskėstomis rankomis.

Taip pat atskleista, Danylo Ignatenkos perėjimo į „Bordeaux“ suma. Prancūzai „Šachtar“ klubui sumokėjo 1 mln. eurų išpirką ir su žaidėju pasirašė ketverių metų sutartį. „Bordeaux“ dėl didelių skolų vos nebuvo išmestas į trečiąją šalies lygą ir vos neprarado profesionalaus klubo statuso. Šį sezoną ekipa turėtų praleisti „Ligue 2“ pirmenybėse, nes pernai liko paskutinė „Ligue 1“ čempionate.

„Šachtar“ už 2 mln. eurų įsigijo ukrainietį Oleksandrą Zubkovą, anksčiau atstovavusį „Ferencvaros“ ekipai. Treneris iš Rusijos Stanislavas Čerčesovas šiame sezone jo neleisdavo į aikštę, todėl dešiniojo krašto saugas ieškojo naujo klubo. Ukrainos rinktinės narys praėjusiame sezone Vengrijoje per 34 rungtynes įmušė 3 įvarčius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Apie galimybę palikti „Šachtar“ užsiminė 21-erių Danylo Sikanas. Puolėjas pusę metų nuomos pagrindais jau praleido Rostoko „Hansos“ klube ir tikina, kad ateityje vėl norėtų keltis į kurią nors kitą Europos šalį. D.Sikano kontraktas su „Šachtar“ baigia galioti jau kitą vasarą, o rinkoje žaidėjas yra vertinamas 1,2 mln. eurų.

2013 m. brangiausiu visų laikų „Šachtar“ pirkiniu (25 mln. eurų) tapęs brazilas Bernardas gali grįžti į Europą. 29-erių kairiojo krašto saugas šiuo metu atstovauja Jungtinių Arabų Emyratų klubui „Sharjah FC“, bet jam dėmesį rodo Stambulo „Galatasaray“ ir Salonikų PAOK. 2012-2014 m. jis netgi žaidė Brazilijos vyrų rinktinėje, o dabar jo vertė rinkoje siekia 4,5 mln. eurų.

Rimtu pirkiniu nustebino į UEFA Europos lygą bandanti patekti „Dnipro-1“ komandą. Ukrainos klubo gretas papildė patirties Argentinos rinktinėje turintis Domingo Blanco, pasirašęs kontraktą iki 2025 m. vasaros. Jis paliko gimtinės „Independiente“ ir į Ukrainą persikėlė kaip laisvasis agentas. 3,5 mln. eurų vertinamas D.Blanco bus antras brangiausias „Dnipro-1“ futbolininkas po ne vieną Europos klubą dominančio Artemo Dovbyko.

Neseniai pasklido gandai, kad dėl A.Dovbyko įsigijimo derėjosi Kyjivo „Dinamo“ klubas. Skelbat, kad „Dnipro-1“ pareikalavo 12 mln. eurų ir taip „atbaidė“ sostinės komandą. Visgi, tokius gandus paneigė „Dinamo“ prezidentas Ihoris Surkisas.

„12 milijonų? Mes su Dovbyku nevedėme jokių derybų, todėl jokių skaičių patvirtinti negalėčiau“, - sakė I.Surkisas.

Viktoras Vacko praneša, kad „Šachtar“ ir „Dinamo“ klubai susipešė dėl „Zoryos“ nario Jehoro Nazarynos. Žaidėju domėjosi ir „Dnipro-1“, bet ukrainietis nusprendė rinktis tik iš dviejų didžiųjų šalies klubų. 25-erių J.Nazaryna rinkoje yra vertinamas 1 mln. eurų.

Eddie Howe'as | Scanpix nuotr.

Eddie Howe'as | Scanpix nuotr.

2021 m. lapkritį „Newcastle United“ vairą sėkmingai perėmęs Eddie Howe‘as sulaukė pasitikėjimo iš klubo savininkų. Pranešama, kad treneris su komanda pasirašė ilgalaikę sutartį. Klubą valdantys arabai patikėjo E.Howe‘o vizija ir viliasi, kad jis padės toliau gerinti komandos rezultatus. Praėjusį sezoną ekipa „Premier“ lygoje pakilo iki 11-os vietos. Šią vasarą buvo laukta nemažai skambių pirkinių, bet iki šiol klubas įsigijo tik Sveną Botmaną, Mattą Targetą ir Nicką Pope‘ą. Už juos buvo sumokėta 66 mln. eurų. Palyginimui, net lygos debiutantai „Nottingham Forest“ šią vasarą jau išleido 94,75 mln. eurų.

„City Football Group“ kompanijos „portfelį“ tuoj turėtų papildyti „Bahia“ komandos iš Brazilijos „Serie A“ lygos akcijos. Pranešama, kad derybos vyksta labai sėkmingai ir sandoris turėtų būti baigtas rugpjūčio 20 d. „City Football Group“ už klubą sumokės apie 133 mln. eurų, iš kurių 57 mln. bus skirti ankstesniems įsiskolinimams padengti. Pagal susitarimą „City Football Group“ negalės keisti klubo pavadinimo, emblemos ir spalvų. Šią vasarą „City Football Group“ jau įsigijo „Palermo“ komandą iš Italijos, o tada visos detalės buvo suderintos labai greitai. Iš viso „City Football Group“ priklauso 11 klubų, o daugiausiai investicijų skiriama „Man City“ ekipai.

Komentuok Sportas.lt portale ir laimėk OnePlus telefoną arba Go3 prenumeratą. Daugiau >>

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų