0
05-24, 22:00
0
0

A.Duplantis trūkstamą titulą iškovojo pagerindamas pasaulio rekordą Aplenkė S.Bubką

Armandas Duplantis | Scanpix nuotr.

Judžine (JAV) finišavusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate įspūdingai triumfavo 22-ejų švedas Armandas Duplantis.

Vyrų šuolių su kartimi finale švedas startavo nuo 5,70 m aukščio, kurį įveikė pirmu bandymu. Tada A.Duplantis praleido 5,80 m aukštį, o 5,87 m aukštyje jautėsi ne visai užtikrintai – jam prireikė dviejų mėginimų. Tuo metu švedas bendroje įskaitoje nukrito į trečią vietą.

5,94 m aukštyje A.Duplantis neklydo. Taip pat sėkmingai šoko tik amerikietis Christopheris Nielsenas, su kuriuo švedas dalinosi pirmą vietą. Tuo tarpu filipinietis Ernestas Johnas Obiena šį aukštį įveikė antru mėginimu ir pagerino Azijos rekordą.

6 m aukštyje A.Duplančio konkurentai jau buvo bejėgiai. Brazilas Thiago Brazas vieninteliu pasiliktu bandymu šoko nesėkmingai, Ch.Nielsenas su E.J.Obiena klydo po 3 kartus ir atitinkamai pelnė sidabrą bei bronzą. Tuo tarpu švedas sėkmingai šoko jau pirmu bandymu ir pirmą kartą tapo pasaulio čempionu.

Visgi, auksą užsitikrinęs švedas nenurimo ir nusprendė tęsti varžybas bei taikytis į pasaulio rekordą. Iš pradžių kartelė buvo pakelta į 6,06 m aukštį. Ten A.Duplantis neturėjo problemų – sėkmingas buvo jau pirmasis šuolis. Tada švedas paprašė kartelę pakelti į dar neregėtą – 6,21 m – aukštį.

Šį kartą A.Duplančiui prireikė dviejų mėginimų, bet fanai galiausiai išvydo geriausią šuolį šios rungties istorijoje. A.Duplantis šį kartą pagerino absoliutų pasaulio rekordą, viršydamas net ir savo rezultatą uždarose patalpose (6,20 m). Tuo tarpu rekordą stadionuose jis pagerino net 5 cm (buvo 6,16 m).

„Tai buvo tas medalis, kurio man trūko. Įprastai prieš varžybas pagalvoju apie pasaulio rekordą, tačiau šį kartą koncentravausi visų pirma į pergalę. Visada mėgstu dalyvauti varžybose Judžine. Atmosfera čia nuostabi“, - sakė A.Duplantis, gavęs 100 tūkst. JAV dolerių premiją už pasaulio rekordo pagerinimą.

Švedas 2018 m. laimėjo Europos čempionatą, o 2021 m. – olimpiadą, tad į varžybas Judžine vyko siekdamas paskutinio trūkstamo titulo. 2019 m. pasaulio čempionate A.Duplantis šoko 5,97 m ir tada dėl didesnio bandymų skaičiaus praleido į priekį amerikietį Samą Kendricksą (5,97). Amerikiečiui gegužės 2 d. buvo atlikta kelio operacija ir jis nespėjo įgauti geros formos prieš pasaulio čempionatą.

A.Duplantis finale pagerino ir dar vieną visų laikų rekordą. Švedas per karjerą 6 m aukštį jau yra įveikęs 48 kartus. Iki tol lyderiavęs legendinis ukrainietis Sergejus Bubka tai padarė 46 sykius.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.