Kibirkščiuojantys V.Karosas ir M.Pultaražinskas: apie „marozo“ stovėseną, pensininko gyvenimą ir kelialapį atgal į bokso ringą

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Vitas Karosas ir Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas ir Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos kovinio sporto gerbėjai jau ilgai laukė kovos tarp Mato Pultaražinsko ir Dovydo „Rimkenzo“ Rimkaus, tačiau pastarajam visą dėmesį skyrus pasirengimui debiutui „One Championship“ organizacijoje, jo vietą KOK ringe užims bendraklubis bei geras draugas Vitas Karosas.

„Pats nelabai suprantu, kaip čia gavosi, kad Dovydą ringe keisiu būtent aš. Teko skaityti, kad aš mečiau jam iššūkį, tačiau tikrai nieko panašaus nebuvo, – bendraudamas su sportas.lt nusijuokė „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ auklėtinis. – Norėjau ir pats pamatyti Dovydo ir Mato kovą, bet gavosi kaip gavosi. Atėjo treneriai, pasakė, kad spalio 2 dieną KOK'84 ringe susitiksiu su Pultaražinsku. Iškėliau „liuksą“. Važiuojam!“

Matas Pultaražinskas ir Dovydas Rimkus | Instagram.com nuotr

Matas Pultaražinskas ir Dovydas Rimkus | Instagram.com nuotr

Ir tai nebus paprasta kova praeitų metų vasarį kikbokso ringe debiutavusiam buvusiam šalies jaunių bokso čempionui V.Karosui. Tai bus galimybė iš „Titano“ auklėtinio M.Pultaražinsko atimti laikinąjį svorio kategorijos iki 65 kilogramų čempiono diržą.

M.Pultaražinskas šiuo diržu džiaugiasi nuo praeitų metų gruodžio, kuomet įveikė lenką Lukaszą Leczyckį. Čempiono titulas kol kas priklauso suomiui Pokui Billui. Tai reiškia, kad kovos tarp M.Pultaražinsko ir V.Karoso laimėtojui beliktų vienas žinsgnis iki tikrojo svorio kategorijos čempiono titulo.

„Dėl COVID-19 mano ir Dovydo kova buvo vis nukeliama, panašu, kad artimiausiu metu ji neįvyks. Kovoju su tuo, ką duoda organizacija, pats priešininkų nesirenku. Galbūt, vieną dieną susikausime. Tikrai nepergyvenu ir žvelgiu tolyn. O V.Karosas galės perduoti D.Rimkui, kokio stiprumo mano smūgiai, – į paskelbtą kovą reagavo M.Pultaražinskas. – Kaip sureagavau, kad „Rimkenzo“ pasirašė sutartį su „One Championship“? Buvo kažkiek netikėta, bet smagu, kad dar vieną lietuvį turėsime tokioje organizacijoje. Linkiu jam tik sėkmės“.

Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Įdomiausia, kad abiejų kovotojų paskutinis varžovas KOK ringe buvo Alexas Mošninas. „KOK Classic 6“ turnyre V.Karosas su Lenkijos kovotoju pasiekė lygiąsias, M.Pultaražinskas prieš tai vykusiame turnyre antrajame raunde savo priešininką nokautavo.

„Labai gaila dėl A.Mošnino kovos baigties su Matu, – sportas.lt sakė V.Karosas. – Toje kovoje A.Mošninas visiškai dominavo. Manau, kad žymiai geriau pasirodžiau prieš ji nei Matas – taip, nokautą jis padarė, viskas gerai, bet atsisukite pirmą raundą ir pažiurėkite, lenkas visiškai laužė Matą ir diktavo savo tempą, mano kovoje to net arti nebuvo“.

Paklaustas, ką jam reiškia kova su M.Pultaražinsku, „Fighter House“ kovotojas neslėpė: „Į kovas žiūriu jau truputį kitaip – tu sportuoji, treniruojiesi – tai lyg projekto prezentacijos rengimas. O tada ateina diena, kai ją turi pristatyti. Mūsų „darbe“ tai vadinama kova. Ar kovoji su pasaulio čempionu, ar eiliniu „no name“ kovotoju, neturi didelės reikšmės, negali to pasirinkti. Kiekvieną kartą tu ateini lygiai taip pat gerai pasirengęs ir motyvuotas laimėti. Ši kova, galbūt, mane priartins prie kovos dėl tikrojo čempiono diržo... Tai tėra dar vienas žingsnis. Savo bokso karjeroje esu laimėjęs ir pralaimėjęs, nokautavęs ir patyręs nokautą, tad nelabai žinau, ką naujo man gali pasiūlyti Matas“.

Vitas Karosas | asmeninio archyvo nuotr.

Vitas Karosas | asmeninio archyvo nuotr.

Pats M.Pultaražinskas prisipažino niekada itin įdėmiai nestebėjęs V.Karoso karjeros.

„Deja, labai minimaliai teko stebėti, nežinočiau net ką ten ir stebėti. Neatrodo rimtas kovotojas. Nuoširdžiai žinau, kad esu už jį visa galva geresnis, – sakė „Titano“ kovotojas. – Žmonės sako, kad jis gerai boksuojasi. Pažiūrėsime. Gal po mūsų kovos jis grįš į boksą, supratęs, kad kikbokso ringe jam ne vieta. Koks mano planas? Galingi smūgiai Karosui per galvą ir kepenis bei „titaniniai“ spyriai per kojas“.

V.Karosas šyptelėjo.

„Aš esu žymiai protingesnis ir žymiai universalesnis, jis gali kovoti tik pirmu numeriu ir viskas, o aš galiu kovoti tiek pirmu, tiek antru, galiu keisti stovėsenas, kovojimo stilių, – sakė V.Karosas. – Vienu momentu galiu judėti taekwondo stovėsenoje, o po poros sekundžių galiu stovėti „meksikiečio“ stiliuje ir keistis smūgiais... O Matas nelabai mėgsta galvoti, jis tik eina į priekį. Mes vienas kitą puikiai žinome: jis žino, kaip aš kovoju, aš žinau, ką daro jis. Nustebinti manęs jis neturi šanso. Mane labiau nustebintų, jeigu aš sutikęs naktį mieste matyčiau jį elgiantis adekvačiai, o ne plaukiojanti „marozo“ stovėsenoje. Būčiau tikrai šokiruotas“.

M.Pultaražinskas VS V.Karosas | Organizatorių nuotr.

M.Pultaražinskas VS V.Karosas | Organizatorių nuotr.

Šįkart juoko jau nesuvaldė M.Pultaražinskas.

„Neneigiu, mėgstu kartais pasilinksminti, tačiau spalio 2 dieną pamatysite patį V.Karosą plaukiojantį ringe, – nusijuokė kovotojas. – Vis gaunu geresnius priešininkus, išskyrus V.Karosą, kuris yra išimtis. Geri priešininkai svarbu tobulėjimui ir patirties kaupimui. Šį sezoną norėtųsi turėti dar daugiau kovų, visiems priminti, ką sugebu. Tobulumui ribų nėra. Kiekvieną treniruotę stengiuosi išmokti kažką naujo: pagerinti smūgio stiprumą, greitį, kojų darbą, ištvermę, gynybą. Kol kas tikrai nesijaučiu, kad galėčiau kažkuo labai džiaugtis ir didžiuotis. Kartu su „Titano“ klubo treneriais ir sportininkais kasdien sunkiai dirbame. Taip, yra ir kitų tobulintinų dalykų, pavyzdžiui, subalansuota mityba, atsigavimas po krūvių, psichologinis pasirengimas. Stengiuosi tobulėti visose srityse. Net baisu pagalvoti, kiek dar trūksta iki to, kad būčiau iš tiesų savimi patenkintas“.

Savo tobulėjimu kiek labiau džiaugėsi V.Karosas. „Tobulėju visur – tiek kojų spyriuose, tiek klinče, tiek kelių smūgiuose. Bet labiausiai tobulėju sporto suvokime. Tai lėmė mane supantys žmonės – Jonas Čižauskas, Matas Stebuliauskas ir visa „Fighter House“ komanda, – kalbėjo V.Karosas. – Jei prieš pusę metų dar po treniruotės bėgdavau nusipirkti bandeliu ir saldumynų, dabar valgau visiškai „švarų“ maistą, laikausi režimo, mažiau lakstau pas merginas, skaitai knygas ir daug miegu – pensininko gyvenimas... Ai, dar truputį pasportuoju“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų