Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. Vakar 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

V.Lukša: „Klaidas vertinu kaip pamokas ateičiai“

Vytautas Lukša MFA Žalgiris nuotr.

Vytautas Lukša MFA Žalgiris nuotr.

Prieš metus profesionalaus futbolininko karjerą baigęs ir treneriu tapęs Vytautas Lukša su Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ merginomis prieš tris savaites pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui. Salės futbolininku tapusiam ir kvietimą į šios futbolo atšakos rinktinę kvietimą gavusiam V.Lukšai tai bus antras sezonas, kai jis stovės prie merginų klubo vairo. Tiesa, stovi ne vienas. Už jo nugaros vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis, su kuriuo, kaip sako pats V.Lukša, dirbti – vienas malonumas.

„Nepaisant to, kad bus antras sezonas, nemanau, kad jis bus lengvesnis. Taip, pernai tikslus, kurie buvo iškelti, įvykdėme, tačiau tai jau istorija. Viskas prasideda iš naujo. Kartelė iškelta aukštai, o norint ją ten pat išlaikyti reikės įdėti dar daugiau darbo ir pastangų. Klube visi mokomės – tiek žaidėjos, tiek mes treneriai. Privalome ir vėl kelti aukštus tikslus, nes tai vienintelis kelias tobulėti. Kitas momentas – svarbu nekartoti klaidų, kurios buvo padarytos pernai. Klaidas vertinu kaip pamokas ateičiai“, - sakė V.Lukša.

Jau pernai minėjote, kad darbas su Karoliu Jasaičiu yra pakankamai lengvas. Kaip jūs pasiskirstote darbus?

Man su Karoliu dirbti yra labai lengva. Mes abu norime, kad žaidėjos suprastų, ką daro ir kodėl tai daro. Tas supratimas atsispindi jų žaidime, o tai labai džiugina. Taip pat su Karoliu stengiamės padaryti taip, kad niekam nekiltų klausimų dėl gero mikroklimato, nes komandiniame sporte tai yra svarbiausias dalykas. Esant geram mikroklimatui, bet kuriam žaidėjui yra lengviau atsiskleisti tiek aikštėje, tiek kaip asmenybei. Man atrodo, kad praėjusiame sezone padarėme didelį progresą.

Ko, kaip treneris, tikitės iš šių metų? Tiek komandos atžvilgiu, tiek asmeniniu..

Jeigu eisime teisingu keliu, manau, augsime visi kartu. Mums su Karoliu svarbiausia žaidėjas padaryti dar geresnėmis ir paslėpti jų silpnąsias vietas. Aišku, tai priklausys nuo visų mūsų. Disciplina, atsinešimas į darbą, pagarba sau, klubui, vieni kitiems, tikslo siekimas.. visi šie dalykai labai svarbūs.

Turėjote galimybę padirbėti ir lauke, ir manieže. Kokius didžiausius skirtumus išskirtumėte keičiant šias skirtingas erdves?

Manieže turime puikias sąlygas dirbti, nes lauke šiuo darbas nėra nei efektyvus. Šiuo metu lauke yra žymiai didesnė tikimybė patirti traumą, todėl klubas deda visas pastangas, kad treniruotėms būtų suteiktos pačios geriausios įmanomos sąlygos.

Jau tris savaites komanda ruošiasi naujajam sezonui. Kokia merginų sportinė forma yra dabar? Kiek ji pakilo nuo pirmosios treniruotės? Ko tikitės iki pirmųjų rungtynių?

Dabartinį pasiruošimo ciklą vadinčiau pradžia. Be abejo, kad laiko įsivažiuoti dar prireiks. Žaidėjos yra po atostogų, o perkrauti jas nuo pirmųjų savaičių būtų nelogiška.

Kokį MFA „Žalgirį“ būsimame sezone matys moterų futbolo gerbėjai?

Viskas palaipsniui. Tikiuosi, sezonui būsime pasiruošę maksimaliai gerai. Reikia suprasti, kad per vienas rungtynes čempionato nelaimėsime, todėl turime būti pasiruošę visiems metams. O kokią mūsų komandą matys žiūrovas? Kokybišką, disciplinuotą ir atakuojančią, kuri visada į aikštė išeina kovoti tik dėl pergalės. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
  • GERIAUSIŲ RINKIMAI
    • Žaidėjas
  • TINKLINIS
  • PARYŽIAUS 2024 OLIMPIADA
  • A LYGA
  • DVIKOVOS