C.Ronaldo ar L.Messi? Mokslo daktarų sukurta formulė nustatė, kuris futbolininkas geresnis

Cristiano Ronaldo ir Lionelis Messi | Instagram.com nuotr

Cristiano Ronaldo ir Lionelis Messi | Instagram.com nuotr

 Belgijos mokslų daktarai, dirbantys Leuveno miesto universitete, nepagailėjo savo laiko tam, kad sukurtų futbolininkus įvertinančią formulę, kurią sutrumpintai pavadino VAEP.

„Futbolininko vertė dažniausiai skaičiuojama atsižvelgiant į jo pelnytus įvarčius ir jo atliktus rezultatyvius perdavimus. Visgi, įvartis yra pernelyg retas nutikimas rungtynėse, kuriose mes suskaičiuojama bent 1600 įvairiausių įvykių. Mūsų sukurtas modelis atsižvelgia į kiekvieną veiksmą – smūgį, perdavimą, driblingą, perimtus kamuolius ir t.t. Tai padeda tiksliau įvertinti kiekvieną futbolininką“, - aiškino profesorius Jesse Davisas.

Apklausa

1. Kurį futbolininką laikote geresniu?

Žinoma, mokslininkus, kaip ir eilinius futbolo sirgalius, labiausiai domino Cristiano Ronaldo ir Lionelio Messi palyginimas. Jau daugiau nei 10 metų futbolo pasaulyje dominuojantys žaidėjai dažnai yra lyginami tarpusavyje ir vis nesutariama, kuris iš jų geresnis.

Belgijos mokslininkai suskaičiavo detalius 5 sezonų duomenis. Jie pradėjo nuo 2013/2014 m. sezono ir baigė 2017/2018 m. sezonu. Verdiktas buvo aiškus – L.Messi surinko 1,21 balo per rungtynes, kai C.Ronaldo – tik 0,61.

„Pirmuosiuose tirtuose sezonuose skirtumas tarp Ronaldo ir Messi buvo labai nežymus, bet nuo 2015/2016 m. sezono Messi nutolo nuo savo amžino konkurento. Messi yra fenomenas futbolo pasaulyje. Tyrime pastebėjome, kad yra žaidėjų, kurie per rungtynes atlieka daug mažos vertės veiksmų, tokie kaip Paulis Pogba. Kiti žaidėjai, tokie kaip Harry Kane‘as, Mohamedas Salah ir Cristiano Ronaldo, elgiasi kaip tipiniai puolėjai ir atlieka mažai didelės vertės veiksmų. Messi šioje srityje išskirtinis – jis atlieka daug didelės vertės veiksmų“, - pasakojo doktorantūros studentas Tomas Decroosas, prisidėjęs prie šio tyrimo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų