„Sportas.lt“ rinkimai: geriausia Lietuvos metų sporto šaka – kiokušin karatė

Pasaulio kiokušin karatė čempionatas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Pasaulio kiokušin karatė čempionatas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ pristato rinkimus, kuriuose lankytojai galės išrinkti 2017 m. geriausią sporto šaką, metų talentą, geriausią sporto renginį Lietuvoje ir įsimintiniausią metų Lietuvos sporto momentą.

„Sportas.lt“ lankytojai nusprendė, kad geriausios Lietuvos metų sporto šakos vardo verta kiokušin karatė. Šios sporto šakos atstovai šiemet Lietuvai padovanojo nemažai įsimintinų pergalių, o už ją balsavo net 50,07 proc. lankytojų. Antrą vietą užėmė baidarių ir kanojų irklavimas (16,34 proc.), o trečią – lengvoji atletika (11,75 proc.).

Lengvoji atletika

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Disko metikas Andrius Gudžius tapo pirmu lietuviu po 12 metų pertraukos, iškovojusiu pasaulio lengvosios atletikos čempionato auksą. Negana to, jis metus užbaigė triumfu finaliniame „Deimantinės lygos“ etape, ko Lietuva taip pat neregėjo nuo Virgilijaus Aleknos laikų. Lietuvos lengvajai atletikai puiki buvo ir metų pradžia. Airinė Palšytė dar kovo mėnesį pagerino šalies rekordą ir tapo uždarų patalpų Europos čempione. Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate bronzą iškovojo ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė, o pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionate taip pat bronzą pelnė septynkovininkė Urtė Bačianskaitė. Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Mindaugas Bilius laimėjo rutulio stūmimo rungtį, o Donatas Dundzys toje pačioje rungtyje iškovojo bronzą.

Plaukimas

Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Permainingi metai Lietuvos plaukikams baigėsi nuostabiai. Europos čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine Rūta Meilutytė iškovojo du aukso medalius, o Danas Rapšys pridėjo po vieną aukso ir bronzos medalį. Tiek daug medalių viename čempionate Lietuvos plaukikai dar nebuvo iškovoję. Negana to, Edgaras Matakas taip pat gruodžio mėnesį tapo pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionato nugalėtoju.

Sunkioji atletika

Aurimas Didžbalis | Organizatorių nuotr.

Aurimas Didžbalis | Organizatorių nuotr.

Geriausias visų laikų Lietuvos sunkiaatletis Aurimas Didžbalis metų pradžioje Europos čempionate iškovojo mažąjį aukso medalį rovimo rungtyje, o dvikovėje pelnė bronzą. Dar geriau lietuviui sekėsi pasaulio čempionate. Jame A.Didžbalis iškovojo sidabro medalį dvikovėje, ko nebuvo padaręs nė vienas Lietuvos sunkiaatletis per istoriją. A.Didžbalis į savo kolekciją dar pridėjo ir mažąjį pasaulio čempionato bronzos medalį rovimo rungtyje.

Irklavimas

Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Lietuvos porinės keturvietės valties įgula (Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas, Aurimas Adomavičius) šiemet pasiekė vieną įspūdingiausių pergalių šalies sporto istorijoje, tapdami pasaulio irklavimo čempionais. Ta pati lietuvių įgula 2017 m. iškovojo ir Europos čempionės titulą bei laimėjo pasaulio taurės etapą Serbijoje. Pastarajame etape triumfavo ir Lietuvos porinė dvivietė valtis, irkluojama Mindaugo Griškonio bei Sauliaus Ritterio. Pasaulio taurės etape Šveicarijoje vėl laimėjo Lietuvos porinė keturvietės valtis, tik šį kartą, vietoj M.Džiaugio, ją irklavo ir S.Ritteris. Pasaulio jaunimo čempionate bronzą iškovojo D.Nemeravičius ir Armandas Kelmelis, irklavę porinę dvivietę valtį.

Šiuolaikinė penkiakovė

Justinas Kinderis | Organizatorių nuotr.

Justinas Kinderis | Organizatorių nuotr.

Laura Asadauskaitė šiemet žibėjo pasaulio taurės varžybose. Lietuvė laimėjo etapą Vengrijoje, vėliau iškovojo sidabrą Lenkijoje, o finaliniame etape Vilniuje taip pat pasidabino sidabro medaliu. Malonų netikėtumą pateikė Justinas Kinderis. Jis svarbiausiose metų varžybose – pasaulio čempionate – iškovojo bronzą. Metų pabaigoje stebino Lina Batulevičiūtė, laimėjusi pasaulio kariškių čempionatą ir prestižines „Čempionų čempiono“ varžybas.

Golbolas

Lietuvos golbolo rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos golbolo rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos golbolo rinktinė metus pradėjo triumfu „Pajulahti“ žaidynėse, vėliau laimėjo tarptautinį turnyrą Trakuose, o rugsėjį džiugino sporto gerbėjus žaidimu Europos čempionate. Lūkesčius pateisinusi Lietuvos golbolo rinktinė tapo Europos čempione.

Dviračių sportas

Vasilijus Lendelis | Organizatorių nuotr.

Vasilijus Lendelis | Organizatorių nuotr.

Šių metų Europos dviračių treko čempionate sidabro medalį Lietuvai keirino rungtyje iškovojo Simona Krupeckaitė. Kiek anksčiau jai nedaug trūko iki pasaulio čempionato medalio – sprinto rungtyje ji buvo antra. Vasilijus Lendelis visą Lietuvą nustebino savo triumfu pasaulio taurės etape Čilėje, kur lietuvis laimėjo sprinto rungtį. Jaunoji Olivija Baleišytė pasaulio taurės etapo Lenkijoje skrečo lenktynėse iškovojo bronzą, o Portugalijoje vykusiame Europos jaunimo čempionate iškovojo sidabrą eliminacijos lenktynėse.

Boksas

Evaldas Petrauskas | Organizatorių nuotr.

Evaldas Petrauskas | Organizatorių nuotr.

Evaldas Petrauskas šių metų Europos bokso čempionate pasidabino bronza. Profesionalų ringe už Atlanto pergales skynė Eimantas Stanionis ir Egidijus Kavaliauskas. Pastarasis kovotojas netgi tapo Šiaurės Amerikos (NABF) federacijos čempionu ir WBO reitinge pakilo į lyderių ketvertą. Europos jaunių čempionate sidabrą iškovojo Aleksandras Trofimčiukas, o bronzą – Romanas Kudriavecas.

Baidarių ir kanojų irklavimas

Henrikas Žustautas | Alfredo Pliadžio nuotr.

Henrikas Žustautas | Alfredo Pliadžio nuotr.

2017 m. buvo kupini pergalių kanojininkui Henrikui Žustautui. Jis triumfavo Europos čempionate, pasaulio taurės etape Vengrijoje, pasaulio taurės etape Serbijoje iškovojo bronzą, laimėjo Europos ir pasaulio jaunimo čempionatus. Šiemet gerokai patobulėjęs baidarininkas Artūras Seja tapo pasaulio jaunimo vicečempionu, baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas laimėjo bronzą pasaulio taurės etape Serbijoje, o kanojininkas Vadimas Korobovas pasidabino Europos jaunimo čempionato bronza.

Beisbolas

Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė | Youtube.com nuotr.

Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė | Youtube.com nuotr.

Daugelį stebinusi Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė šiemet pirmą  kartą per savo istoriją laimėjo Europos čempionato B diviziono B grupės turnyrą ir atsidūrė kaip niekad arti Europos elito. Negana to, šiemet stipriausioje pasaulyje beisbolo lygoje (MLB) debiutavo Dovydas Neverauskas. Anksčiau tokiame lygyje nebuvo žaidęs nė vienas lietuvis.

Taekvondo

Lietuvos taekvondo rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos taekvondo rinktinė | Organizatorių nuotr.

Šie metai Lietuvos taekvondo sportininkams buvo geriausi istorijoje. Aurimas Klemas Europos vyrų olimpinių svorio kategorijų čempionate iškovojo bronzos medalį. Šioje olimpinėje sporto šakoje lietuviai anksčiau tokių skambių laimėjimų nebuvo pasiekę. Vos pergalės iki medalio Europos moterų čempionate pritrūko Klaudijai Tvaronavičiūtei, kuri dar pernai tapo Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtoja. Lietuviai šiemet iškovojo ne vieną aukso medalį ir kituose tarptautiniuose turnyruose.

Kiokušin karatė

Lietuvos kiokušin karatė kovotojai | Organizatorių nuotr.

Lietuvos kiokušin karatė kovotojai | Organizatorių nuotr.

Šiemet laimėjimais vėl džiugino Lietuvos kiokušin karatė kovotojai. Pasaulio čempionate Astanoje bronzos medalius iškovojo Inga Mikštaitė ir Lukas Kubilius, o KWU organizacijos pasaulio čempionate lietuviai pelnė net tris aukso medalius. Žibėjo lietuviai ir Europos čempionate, kuriame trys mūsiškiai pasidabino aukso medaliais. Negana to, šalies jaunieji kovotojai įrodė, kad auga puiki pamaina rinktinės lyderiams – Europos jaunių čempionate lietuviai susižėrė net 14 medalių.

„Sportas.lt“ rinkimai: geriausia Lietuvos metų sporto šaka
 • Lengvoji atletika (335 balsai)
 • Plaukimas (145 balsai)
 • Sunkioji atletika (81 balsas)
 • Irklavimas (209 balsai)
 • Šiuolaikinė penkiakovė (43 balsai)
 • Golbolas (26 balsai)
 • Dviračių sportas (25 balsai)
 • Boksas (77 balsai)
 • Baidarių ir kanojų irklavimas (466 balsai)
 • Beisbolas (7 balsai)
 • Taekvondo (10 balsų)
 • Kiokušin karatė (1428 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

  Komentavimo taisyklės ir nuostatos
  rimantas
  2017-12-31 21:55:58
  Kiokušin ir taikvando iš viso nėra sports o muštynės kurias reikia uždrausti
  Atsakyti
  Londonas
  2017-12-30 09:31:18
  Jomajo atrado mat populiariausią karatė sporto atsaką:) .Tik tas zurnaliuga ir teraso apie kyokušin nes nežino ar nenori žinoti kuri karatė sporto atsaka populiaresne 10 kartų ir sportininkų skaičiumi ir klubų skaičiumi visame pasaulyje tame tarpe ir pas mus!
  Atsakyti
  boxioras
  2017-12-29 10:24:10
  Nx su tokiomis apklausomis :D Kad ir kaip benoretumet, nieko nepakeisit. Krepsinis vis dar yra ir dar artimoje ateity tikrai bus geriausia ir populiariausia sporto saka. Uzpiso net ta propoganda.
  Atsakyti
  kasis
  2017-12-25 03:16:55
  Prisiminkime vasara kaip smagu paplaukioti su baidaremis.Roli jeigu nemoki plaukti su kanoja tai pasimokink nu is pirmo karto neiseis tai is keturiu simtu kartu tai tikrai :D
  Atsakyti
  kasis
  2017-12-25 03:11:47
  Prisiminkime vasara kaip smagu paplaukioti su baidaremis.Roli jeigu nemoki plaukti su kanoja tai pasimokink nu is pirmo karto neiseis tai is keturiu simtu kartu tai tikrai :D
  Atsakyti
  Er
  2017-12-23 14:20:36
  Svarbu kasio nėra po fiasko čempionate :D
  Atsakyti
  bobutes pasaka
  2017-12-23 06:51:57
  Laimes sportas.lt sistemos administratorius
  Atsakyti

  Redakcija rekomenduoja

  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  LKL 2018/2019

  12-15 „Rytas“ 17:00 „Dzūkija“
  12-15 „Skycop“ 17:20 „Neptūnas“
  12-16 „Nevėžis“ 17:00 „Žalgiris“
  12-16 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
  12-16 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Šiauliai“

  Eurolyga 2018/2019

  12-13 Maskvos CSKA 19:00 Maskvos srities „Chimki“
  12-13 Stambulo „Fenerbahce“ 19:45 Milano „AX Armani Exchange“
  12-13 Pirėjo „Olympiakos“ 21:00 Stambulo „Anadolu Efes“
  12-13 Tel Avivo „Maccabi“ 21:05 Vitorijos „Baskonia“
  12-13 Madrido „Real“ 22:00 „Barcelona“
  12-14 Atėnų Panathinaikos 21:30 Stambulo „Darussafaka“
  12-14 Miuncheno „Bayern“ 21:30 Kauno „Žalgiris“
  12-14 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  Anglijos „Premier“ Lyga

  Šeš 12-15 Manchester City 14 : 30 Everton
  Šeš 12-15 Tottenham Hotspur 17 : 00 Burnley
  Šeš 12-15 Wolverhampton … 17 : 00 AFC Bournemouth
  Šeš 12-15 Watford 17 : 00 Cardiff City
  Šeš 12-15 Crystal Palace 17 : 00 Leicester City
  Šeš 12-15 Huddersfield Town 17 : 00 Newcastle United
  Šeš 12-15 Fulham 19 : 30 West Ham United
  Sek 12-16 Brighton & Hov… 15 : 30 Chelsea
  Sek 12-16 Southampton 15 : 30 Arsenal
  Sek 12-16 Liverpool 18 : 00 Manchester United

  Ledo ritulys

  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

  12-15 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Energija“
  12-20 „Energija“ 20:00 „Geležinis vilkas“
  12-22 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Hockey Punks“
  01-23 „Hockey Punks“ 20:15 „Kaunas Hockey“
  01-24 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Energija“

  Sportuok su Sportas.lt

  Bėgimo trasos

  Begimas (141)
  Ieškoti
  REZULTATAI (viso: 141) Rodyti visus
  Begimas

  Pasisemk įkvėpimo