Į Lietuvos U-21 rinktinę įtrauktas šešiolikmetis K.Kažukolovas: „Tikėjausi čia patekti“

Kipras Kažukolovas | Scanpix nuotr.

Kipras Kažukolovas | Scanpix nuotr.

 Pasirengimą tarptautinėms varžyboms pradėjo ne tik Lietuvos vyrų futbolo rinktinė – vakar į stovyklą susirinko ir pajėgiausi šalies U-21 futbolininkai. Jie ruošiasi kovoms Europos čempionato atrankoje, kur jau kitą antradienį laukia rimtas išbandymas su pajėgia Danijos U-21 rinktine.

Šansą pasireikšti su vyresniais žaidėjais trenerio sprendimu gavo ir šešiolikmetis Kipras Kažukolovas, kuris buvo pirmą kartą pakviestas į U-21 rinktinę. Perspektyvusis gynėjas sutiko pasidalinti savo įspūdžiais bei nuomone apie komandą su sportas.lt skaitytojais.

Nepaisant to, jog gynėjui dar tik 16 metų, jam toks rinktinės trenerio kvietimas nebuvo visiškai netikėtas. „Teko anksčiau šiek tiek kalbėti su nacionalinės futbolo akademijos treneriais apie tai, bet kažko konkrečiai nenutarėme. Kvietimas gal buvo šiek tiek netikėtas, bet jei atvirai, tikėjausi, kad galiu čia patekti, tik nemaniau, jog tai įvyks taip greitai“.

Nepaisant sąlyginai didelio amžiaus skirtumo su komandos draugais, K.Kažukolovas teigia, jog dėl to problemų neturi. „Šiek tiek jaučiasi, jog esu jaunesnis, bet kažkokio papildomo jaudulio nėra. Laukiu pirmos treniruotės, kad galėčiau įsivažiuoti ir pajausti kamuolį bei komandos draugus. Teko savo klube ne kartą treniruotis su U-23 ekipa, dėl to dabar lengviau įsilieti į komandą.

Taip pat čia yra keleta žaidėjų, su kuriais yra tekę bendrauti ar kartu žaisti ir anksčiau, bet yra ir tokių, kurių visai nepažįstu. Tai tik laiko klausimas, kada susipažinsiu artimiau su visa komanda, nes visi atrodo tikrai draugiški“.

Kipras Kažukolovas | asmeninio archyvo nuotr.

Kipras Kažukolovas | asmeninio archyvo nuotr.

Primename, jog prieš 2 mėnesius K.Kažukolovas gavo galimybę išvykti į Angliją bei ten tęsti savo tobulėjimą. Jį savo akademijos gretose norėjo matyti „Brighton & Hove Albion“ ekipa, kurios pagrindinė sudėtis šį sezoną rungtyniauja pajėgiausioje Anglijos lygoje. Gynėjas trumpai papasakojo apie gyvenimą ten ir sąlygų skirtumą nuo to, ką turime čia, Lietuvoje.

„Viskas ten yra super. Žodžiais kažką sunku nupasakoti, bet gyvename kartu su islandu ir lenku, gerai sutariame. Apie sąlygas negalėčiau nei vieno blogo žodžio pasakyti, kolkas viskas patinka. Būdamas ten tikrai džiaugiuosi kiekviena minute ir tikiuosi, kad taip viskas išliks. Nuo treniruočių Lietuvoje metodika labai nesiskiria, tačiau ten visai kitoks intensyvumas. Anglijoje viskas vyksta žymiai greičiau, tad esi priverstas žaisti greitesnį futbolą ir tai reikalauja žymiai daugiau ištvermės“.

Tai, jog jaunuolį prisiviliojo „Premier“ lygos ekipa parodo iš tiesų daug. Jaunasis gynėjas savo vertę jau įrodinėjo 2016 metais, kuomet puikiai pasirodė Europos čempionato atrankoje atstovaudamas Lietuvos U-17 rinktinę.

Marijampolėje esanti U-21 rinktinė į stovyklą susirinko jau vakar, pirmadienį, tad pamažu pradeda ruoštis Danijos iššūkiui. Tiesa, Europos čempionato atrankos ciklas sėkmingai buvo pradėtas jau birželį, kuomet rezultatu 3:0 buvo įveikta Farerų salų U-21 rinktinė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų