Pasibaigęs. 07-07 01:00
Copa America
Kolumbija
5
Panama
0
Pasibaigė po baudinių. 07-07 04:00
Copa America
Urugvajus
1(0)
Brazilija
0(0)
Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. Šiandien 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
GYVAI. Pertrauka min.
EURO 2024
Ispanija
0
Anglija
0
Rytoj, 03:00
Copa America
Argentina
-
Kolumbija
-

Įspūdinga Italijos motokroso trasa lietuvių neišgąsdino

Lietuvos motokroso rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos motokroso rinktinė | Organizatorių nuotr.

 Jau rytoj, rugsėjo 24-25 dienomis, Italijoje Madžorės (Maggiore) mieste motokrosininkai susirungs startuosiančiame Pasaulio Tautų komandiniame čempionate (angl. FIM Motocross World Championship for national teams). Šiandien Lietuvos komanda apžiūrėjus trasą įvertino ją kaip vieną įspūdingiausių bei itin techniškai sudėtingą motokroso trasų, tačiau su nekantrumu laukia rytojaus, kuomet galės ją išbandyti rytinėse treniruotėse ir startuoti kvalifikaciniuose važiavimuose.

Pasak Lietuvai atstovaujančios rinktinės vadovo Roberto Benediktavičiaus, šis rugsėjo mėnesio pabaigoje vysktantis motokrosininkų čempionatas tarsi vainikuoja visą jų sezoną, kuriame išaiškinama geriausia šios šakos komanda.

„Iki „Pasaulio Tautų komandinio čempionato“ visi sportininkai varžydavosi įvairiose Europos ir pasaulio čempionatuose pavieniui, o čia atvažiuoja jau komandos su savo geriausiais trimis šalies sportininkais. Šios varžybos yra išskirtinė galimybė ne tik pačioms komandoms pasidairyti į konkurentus ir pasilyginti savo sportines galimybes ir pajėgumus, bet ir patiems dalyviams, žiūrovams pamatyti, sutikti pasaulio pajėgiausius motokrosininkus vienoje vietoje“, apie šio čempionato išskirtumą pasakojo R. Benediktavičius.

Visgi, jo ir Lietuvos rinktinės trenerio Lino Šiaučiūno nuomone, dalyviams teks paprakaituoti Madžorės trasoje, kovojant dėl geriausių rezultatų.

„Organizatoriai tikrai pasistengė. Parinko labai įspūdingą trasą, žiūrint tiek žiūrovo, tiek dalyvio akimis. Ši trasa išsiskiria savo reljefu, yra šiek tiek kalnuota, tačiau nėra labai greita, bet itin techniška. Italijoje esančiose motokroso trasose dažniausiai vyrauja kietas gruntas, tačiau šioje organizatorių parengtoje trasoje sportininkams teks savo meistriškumą demonstruoti esant kietam ir minkštam trasos gruntui. Taip pat trasoje yra gausu šiuolaikiškų šuolių – pereinančių nuo dvigubų šuolių iki „bangų“ ir „stalų“, – apie trasos ypatumus pasakojo Lietuvos rinktinės treneris L. Šiaučiūnas.

Komandos trenerio teigimu, šiandien visi dalyviai ir žiūrovai apžiūrėję trasą išreiškė susižavėjimą ja.

„Mūsų komandai labai patiko ši trasa ir jaučiasi pasiruošusi artėjančioms varžyboms. Ryt iš pat ryto turėsime treniruotes, per kurią esame sutarę, kad sportininkai tik vieną kartą sustos „pitlane“ zonoje sužinoti savo daromas klaidas. Išnaudosime visas duotas 35 minutes, kad kuo greičiau sportininkai priprastų prie šios techniškos ir gerai parengtos organizatorių trasos. Po pietų mūsų lauks kvalifikaciniai važiavimai, po jų paaiškės komandos dalyvausiančios A, B ir C finaluose”, rytojaus dienos dienotvarkę dėstė Linas Šiaučiūnas.

Sportininkams šių metų Pasaulio Tautų komandinis čempionatas prasidėjo jau penktadienį (rugsėjo 23 d.) – visų dalyvių laukė techniniai formalumai, kurie yra labai griežtai reglamentuojami Tarptautinės Motociklų Federacijos. Lietuviai sėkmingai susitvarkė juos ir rytoj galės startuoti kvalifikaciniuose važiavimuose. Juose bus išrinkti devyniolika stipriausiųjų, kurie pateks į A finalą. Taip pat paaiškės ir likę dalyviai, kurie kausis B ir C finaluose. Sekmadienį (rugsėjo 25 d.) C finale geriausiai pasirodžiusi komanda dalyvaus B finalo važiavime, o B finale geriausią rezultatą iškovojusi komanda pateks į tą pačią dieną po valandos vyksiantį A finalą, kur jau galės kovoti dėl aukščiausios vietos bendroje Pasaulio Tautų komandinio čempionato įskaitoje.

Lietuvai šiame čepionate atstovauja devyniolikmetis Arminas Jasikonis, kuris šį sezoną pasirašė sutartį su viena stipriausių pasaulyje gamyklinių „Team Suzuki World MXGP“ motokroso komandų bei savo karjera šioje komandoje tęs ir kitąmet. Italijoje jis važiuos OPEN klasėje (motociklai 450 kub. cm ir daugiau). Vytautas Bučas yra vyriausias Lietuvos rinktinės narys ir didžiausią patirtį turintis sportininkas. Jis važiuos MXGP klasėje (motociklai 450 kub. cm). Taip pat Lietuvos garbę Pasaulio Tautų komandiniame čempionate gins jauniausias lietuvių komandos narys – septyniolikmetis Dovydas Karka, 2016 metų Lietuvos MX2 klasės čempionas. Italijoje pasvalietis važiuos MX2 klasėje (motociklai iki 250 kub. cm).

info@sportas.lt

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
 • A LYGA
 • PARYŽIAUS 2024 OLIMPIADA
 • DVIKOVOS
 • TINKLINIS
 • EURO 2024
 • EURO 2024 SPĖLIONĖ
  PARYŽIAUS 2024 OLIMPIADA
 • GERIAUSIŲ RINKIMAI
  • Rungtynės