2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Stopkadras Per NBA karjerą nė vieno tritaškio nepataikęs aukštaūgis treniruotėje atliko stebuklingą metimą
2015 / 10 / 03 15:11
Naujasis Portlendo „Trail Blazers“ ekipos aukštaūgis Masonas Plumlee per du praleistus sezonus Bruklino „Nets“ komandoje nepataikė nė vieno tritaškio, tačiau Portlendo komandos treniruotėse įrodinėja, jog yra pasirengęs tobulinti savo žaidimą. Daugiau
Youtube.com stopkadras K.Bryantui „FIFA 16“ žaidime pralaimėjusi A.Morgan: „Kada išmokai atlikti perdavimą?“
2015 / 10 / 03 13:12
„FIFA 16“ iš kitų šio žaidimo versijų išsiskiria tuo, kad jame pirmą kartą galima žaisti su moterų futbolo rinktinėmis. Šią galimybę nusprendė išbandyti NBA legenda Kobe Bryantas ir JAV moterų futbolo rinktinės žvaigždė Alex Morgan. Daugiau
Youtube.com stopkadras „Manchester United“ saugas sužibėjo „aklų“ baudos smūgių konkurse
2015 / 10 / 03 13:29
Vienas iš „Manchester United“ lyderių ispanas Juanas Mata įrodė, jog baudos smūgius sėkmingai atlikti net ir nematydamas kamuolio ar vartų. Daugiau
Giedraitis (Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt) R.Giedraitis pasižymėjo neįtikėtinu metimu (1)
2015 / 10 / 01 20:00
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Alytaus „Dzūkijos“ rungtynių metu užfiksuotas epizodas, kurio įprastai nepamatysite. Pirmajame kėlinyje vilniečių ataka strigo, kadangi Žygimantas Janavičius gavo bloką, bet pirmasis prieš kamuolio suskubo pats šeimininkų įžaidėjas ir „Lie... Daugiau
Nicki Belle Nielsenas | AFP/Scanpix nuotr. Danijoje žaidėjas įvartį šventė gurkštelėdamas gerbėjo alų
2015 / 09 / 29 21:00
Pasaulyje kasdien įmušama daug įvarčių, tačiau ne kiekvienas jo autorius patenka į spaudos puslapius dėl jų šventimo. „Esbjerg“ klubo nariui Nicki Bille Nelsenui pavyko tai padaryti, kai įvartį atšventė maukdamas gerbėjo alų. Daugiau
Brazilijoje teisėjas per rungtynes išsitraukė ginklą
2015 / 09 / 29 13:13
Internete pasklido šokiruojanti vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuota kaip vienas iš Brazilijos teisėjų per mėgėjų lygos futbolo rungtynes išsitraukė ginklą. Daugiau
Cristiano Ronaldo | AP/Scanpix nuotr. Paskelbtas C.Ronaldo filmo anonsas
2015 / 09 / 28 20:00
Madrido „Real“ klubo puolėjas Cristiano Ronaldo dar neseniai paskelbė, jog artimiausiu metu kino teatrus pasieks dokumentinis filmas apie geriausio planetos futbolininko gyvenimą, o dabar gerbėjai gali užmesti akį į darbą, įvertindami filmo anonsą. Daugiau
Kuzminskas (Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt) Andalūzijos taurės turnyro finale – fantastiškas M.Kuzminsko metimas iš vidurio aikštės
2015 / 09 / 28 16:00
Keturiolika taškų į Sevilijos „Baloncesto“ komandos krepšį įmetęs ir Malagos „Unicaja“ klubui Andalūzijos taurę padėjęs iškovoti Mindaugas Kuzminskas pataikė įspūdingą metimą. Lietuvos rinktinės atstovas paskutinę pirmojo kėlinio akimirką atakavo iš savo aikštės pusė... Daugiau
Youtube STOP kadras Kinijoje užfiksuotas įvartis „Rabona“ stiliumi
2015 / 09 / 27 10:00
Šeštadienį Kinijoje buvo įmuštas nuostabus įvartis, kurio autoriumi tapo „Yanbian Changbaishan“ komandos puolėjas Baboucarras Trawally. Daugiau
Youtube.com stopkadras Stebuklingas taškas: amerikietiško futbolo rungtynėse kamuolys į vartus įlėkė nuo teisėjo galvos ir skersinio
2015 / 09 / 25 12:35
„Midland Lee“ vidurinės mokyklos amerikietiško futbolo komandos žaidėjas Luisas Aranda pelnė vieną keisčiausių taškų šios sporto šakos istorijoje. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Identiškai: L.Jameso sūnus pavaizdavo ką aikštelėje daro tėtis
2015 / 09 / 25 11:14
Jauniausias NBA žvaigždės Lebrono Jameso sūnus Bryce'as internete susilaukė didelio krepšinio sirgalių dėmesio. Daugiau
Quincy Davisas Scanpix Natūralizuotas Taivano rinktinės amerikietis neklausė šalies himno
2015 / 09 / 25 08:00
Šiuo metu Kinijoje vykstančiame Azijos čempionate Taivano rinktinė verčiasi su natūralizuotu amerikiečiu Quincy Davisu, kuris šioje šalyje rungtyniauja nuo 2011 metų. Tai – jau antrasis aukštaūgio Azijos čempionatas, tačiau vienas krepšininko poelgis atstovaujamos ša... Daugiau
Youtube.com stopkadras Kvailiausia metų klaida: Meksikoje vartininkas sviedė kamuolį varžovui į pakaušį ir praleido įvartį
2015 / 09 / 24 12:37
Futbolo rungtynėse Meksikoje užfiksuotas tikras kuriozas, po kurio „Zacatepec“ vartininkas Javieras Caso neabejotinai praleido kvailiausią įvartį savo karjeroje. Daugiau
Chrisas Boshas | Reuters/Scanpix nuotr. „Hario Poterio“ gerbėjas C.Boshas suskirstė NBA žvaigždes: kas pateko į „Grifų gūžtą“, o kas – į „Klastūnyną“?
2015 / 09 / 24 12:12
Vienas iš Majamio „Heat“ lyderių Chrisas Boshas yra didelis „Hario Poterio“ gerbėjas. Į internetinę laidą pakviestas krepšininkas sutiko prisiimti „paskirstymo kepurės“ vaidmenį ir ryškiausias NBA žvaigždes suskirstė į keturis koledžus – „Grifų gūžtą“, „Klastūnyną“, ... Daugiau
Internautų pokštai | facebook.com nuotr. „Magiškasis“ R.Lewandowskis sulaukė internautų dėmesio
2015 / 09 / 23 01:00
Antradienio vakarą futbolo padangę sudrebinęs Miuncheno „Bayern“ komandos puolėjas Robertas Lewandowskis privertė sukrusti internautus. Daugiau
Sony Weemsas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr. Po fantastiško buvusio „Žalgirio“ žaidėjo S.Weemso dėjimo lūžo krepšinio lankas
2015 / 09 / 22 14:50
Kauno „Žalgiryje“ rungtyniavęs, o dabar į stipriausią pasaulio lygą NBA sugrįžęs Sony Weemsas šiuo metu treniruojasi ir ruošiasi naujam sezonui su Fynikso „Suns“ ekipa. Daugiau
Kalnietis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt Mirk iš juoko: kaip žurnalistas bandė kalbinti M.Kalnietį (3)
2015 / 09 / 19 01:00
Po Europos čempionato pusfinalio rungtynių tarp Lietuvos ir Serbijos rinktinių Graikijos žurnalistas norėjo pakalbinti Mantą Kalnietį. Dėl techninių kliūčių interviu niekaip negalėjo prasidėti. Žurnalistas vis kartojo vieną žodį, o tai prajuokino M.Kalnietį. Daugiau
Que Ngoc Hai sulaukė griežtų sankcijų | Reuters nuotr. Už šiurkščią pražangą – pusės metų diskvalifikacija
2015 / 09 / 18 14:00
Vietnamo futbolo federacija nusprendė griežtai kovoti prieš neleistinus veiksmus futbolo aikštėje. Daugiau
twitter.com nuotr. Beviltiškas E.Hazardo baudinys Čempionų lygos rungtynėse tapo internautų pajuokų objektu
2015 / 09 / 17 12:54
Londono „Chelsea“ klubas vienintelis iš Anglijos ekipų pergalingai pradėjo naująjį Čempionų lygos sezoną, trečiadienį namuose 4:0 sutriuškindamas Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipą. Daugiau
twitter.com nuotr. Ne tą buteliuką paėmęs vejos prižiūrėtojas sugadino amerikietiško futbolo aikštę
2015 / 09 / 16 20:01
„St.Edward“ vidurinės mokyklos amerikietiško futbolo komandai teks ieškoti naujos aikštės, kurioje būtų galima pratęsti sezoną. Daugiau
Nevykusi S.Ramoso vaidyba Čempionų lygoje tapo internautų pašaipų taikiniu (1)
2015 / 09 / 16 11:40
Vienas iš Čempionų lygos favoritų Madrido „Real“ klubas antradienį galingai pradėjo A grupės etapą, namuose 4:0 sutriuškindamas svečius iš Ukainos – Donecko „Shakhtar“ futbolininkus. Daugiau
Stopkadras Skardinę alaus prieš trečiąjį kėlinį išgėręs ledo ritulio vartininkas buvo išvarytas iš aikštės
2015 / 09 / 15 12:34
Troškulys yra viskas – šia legendine fraze galėjo įsitikinti Virdžinijos universiteto ledo ritulio komandos vartininkas Jake‘as Andersonas, prieš trečiąjį kėlinį arenoje išgėręs skardinę alaus. Daugiau
Mario Gotze | AFP/Scanpix nuotr. M.Gotze milijoniniam „Facebook“ gerbėjui iškepė pyragą
2015 / 09 / 10 08:00
Miuncheno „Bayern“ klubo saugas Mario Gotze ištesėjo savo pažadą apdovanoti dešimtmilijoninį jo „Facebook“ paskyros gerbėją ir pats jam iškepė pyragą. Daugiau
AFP/Scanpix nuotr. Sudaryta brangiausiai per visą istoriją įsigytų futbolininkų vienuolikė (3)
2015 / 09 / 09 17:22
Futbolo klubų išlaidos, skirtos įsigyti žaidėjams, pastaraisiais metais auga labai sparčiai. Internete pasirodė brangiausiai per visą istoriją įsigytų futbolininkų vienuolikė, kurioje dominuoja pastarojo dešimtmečio „pirkiniai“. Daugiau
Scanpix nuotr. Neįtikėtina: futbolo rungtynėse varžovui koją sulaužęs gydytojas pats suteikė oponentui pirmąją pagalbą
2015 / 09 / 09 15:41
Ketvirtoje pagal pajėgumą Norvegijos futbolo lygoje užfiksuotas kiek kuriozinis įvykis. „Korsvoll“ komandos žaidėjas Espenas Schjervenas, dirbantis gydytoju, grubiai prasižengė prieš „Arvoll“ futbolininką Torgeirą Hoasą, kuriam po susidūrimo su varžovu lūžo koja. Daugiau
Parkeris AFP-Scanpix Naujasis treneris: T.Parkeris mačo metu pats ėmė braižyti derinį Prancūzijos rinktinei (1)
2015 / 09 / 08 00:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono metu kilo daug kalbų apie tai, kad kartais LeBronas Jamesas perima trenerio pareigas iš Davido Blatto. Analogišką situaciją galėjome pamatyti ir Europos pirmenybėse. Įtemptose Prancūzijos ir Lenkijos rungtynėse Tony Par... Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS