2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Sweetney Organizatorių nuotr. 168 kilogramus sveriantis buvęs NBA krepšininkas rungtyniaus Urugvajuje (1)
2015 / 11 / 26 14:00
Buvęs Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininkas Michaelas Sweetney neįsitvirtino stipriausioje pasaulio lygoje, o tam koją pakišo ne tik per didelis svoris, bet ir psichologinės problemos. 33 metų 203 cm ūgio amerikietis nuo šiol žais Urugvajuje, kur pasi... Daugiau
facebook.com nuotr. Internautų pokštai: žiovaujantis A.Fergusonas ir varžovams siaubą keliantys klubai
2015 / 11 / 26 11:00
 Penktasis UEFA Čempionų lygos grupių etapo turas daug staigmenų nepateikė, bet tai nesutrukdė pasireikšti internautams. Į internautų akiratį pateko „Manchester United“ klubas, kuriam namuose nepavyko įmušti įvarčio ir įveikti Eindhoveno PSV komandos. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Krepšinio rungtynėse Australijoje sirgalius tyčia apipylė žaidėją alumi
2015 / 11 / 25 14:16
Australijos krepšino lygos rungtynės tarp Ilavaros „Hawks“ ir Sidnėjaus „Kings“ komandų vienam iš „Hawks“ sirgalių baigėsi anksčiau laiko. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Golfo žaidėjo S.Bowditcho smūgis sulaužė žiūrovui nosį
2015 / 11 / 25 14:48
Melburne (Australija) vykusiame „Australian Masters“ golfo turnyre Steveno Bowditcho smūgis į 11-ą duobutę nelaimingai baigėsi vienam iš turnyrą stebėjusių žiūrovų. Daugiau
Asmeninio archyvo nuotr. Stebuklas: po smegenų sutrenkimo vos pastovėjęs krepšininkas fantastišku tritaškiu pavergė žiūrovus (1)
2015 / 11 / 25 13:14
Centrinės Arizonos koledžo krepšinio komandos gynėjas Trace‘as Dimeffas sužaidė fantastiškas rungtynes prieš „Arizona Western“ ekipą. Nors jo ekipa ir pralaimėjo, amerikietis šiose rungtynėse pavergė visus žiūrovus. Daugiau
Youtube.com stopkadras Amerikietis įrodė – sutrupinti krepšinio lentą galima ir neįdedant į krepšį
2015 / 11 / 25 13:52
„UMass Lowell“ komandoje žaidžiantis amerikietis Dontaviousas Smithas įrodė, jog krepšinio lentą galima sutrupinti net ir neįdedant į krepšį. Daugiau
Radzevičius, Starkus (Domantas Pipas, Fotodiena.lt) M.Starkus ir V.Radzevičius – apie kelionę „Honda Civic“ automobiliu į Viršuliškes kartu su T.Edney ir A.Bowie (1)
2015 / 11 / 24 12:00
Šviežiausia „Žalgiris TV“ rubrika #ŽaliaBalta pasiekė antrosios laidos stotelę. Lietuvos įžymybių istorijas bei mintis apie „Žalgirio“ klubą ir krepšinį pateikiančioje rubrikoje šįkart svečiavosi keliauninkai, radijo ir TV veidai, žurnalistai bei knygų autoriai Marty... Daugiau
Anthony (Scanpix nuotr.) Rebusas: suskaičiuokite, kiek C.Anthony padėjo žingsnių prieš atlikdamas metimą (1)
2015 / 11 / 24 09:00
Niujorko „Knicks“ pergalių serija nutrūko pralaimėjimu Majamio „Heat“, o rungtynių metu vienas epizodas privertė Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) gerbėjus kaip reikiant pasukti galvas. Trečiajame rungtynių su „Heat“ kėlinyje Niujorko ekipos puolėjas Carmelo A... Daugiau
facebook.com nuotr. Internautų pokštai: „Barcelona“ treniruotė Madride, C.Ronaldo paieška ir skambutis C.Ancelotti
2015 / 11 / 22 01:00
 Šeštadienį triuškinančiai (0-4) prieš „Barceloną“ Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione pralaimėjęs „Real“ klubas sulaukė patyčių bangos. Internautai pašiepė rungtynėse įvarčio nepelniusį Cristiano Ronaldo, užkandžiavusį Rafaelį Benitezą ir „karalių“ gerbėjus. Daugiau
Youtube.com stopkadras Absurdiškas epizodas Anglijoje: vėjas įpūtė kamuolį į vartus nuo aikštės vidurio
2015 / 11 / 20 13:23
Absurdiškas epizodas užfiksuotas vienoje iš žemesnių Anglijos futbolo lygų. Rungtynėse tarp „FC Thurrock“ ir „Romford“ komandų vieną iš įvarčių drąsiai galima įskaityti vėjui. Daugiau
Huertasas (Scanpix nuotr.) Naujoje „Shaqtin‘ A Fool“ laidoje – išsiskyrę praėjusio sezono veikėjai ir M.Huertas
2015 / 11 / 20 11:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda Shaquille‘as O‘Nealas vėl sudarė juokingiausių „Shaqtin‘ A Fool“ laidos epizodų sąrašą. Šį kartą į jį pateko praėjusiame sezone daug dėmesio sulaukęs Vašingtono „Wizards“ atstovas Marcinas... Daugiau
Youtube.com stopkadras Neįtikėtina: futbolas teisėjas iš aikštės išvarė... rungtynių komentatorių
2015 / 11 / 19 17:02
Antroje pagal pajėgumą Kosta Rikos futbolo lygoje užfiksuotas sunkiai suvokiamas epizodas – teisėjas iš aikštės išvarė rungtynių komentatorių. Daugiau
Varnelis (Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt) LKL Protų kovos: N.Varnelis prieš G.Gustą
2015 / 11 / 18 17:00
„Protų kovų“ žaidimas, kurį pristato generalinė lygos rėmėja „Tete-a-Tete Casino“ – įsibėgėja. Šį kartą prieš LKL TV kameras savo išmintimi dalinosi lygos veteranai – Nerijus Varnelis ir Giedrius Gustas. Tradiciniai klausimai apie komandos istoriją, Lietuvos krepšini... Daugiau
Neymaras | Reuters/Scanpix nuotr. Teisėjas atsisakė Neymaro marškinėlių
2015 / 11 / 18 15:00
Praėjusią naktį Pietų Amerikoje buvo užfiksuotas kuriozinis epizodas. Po pasaulio čempionato atrankos rungtynių Brazilijos rinktinės lyderis Neymaras nusimovė marškinėlius ir juos pasisiūlė padovanoti teisėjui Jose Buitrago, bet arbitras dovanos atsisakė. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Per muštynes NHL lygoje žaidėjas neteko danties (1)
2015 / 11 / 18 12:41
Šiaurės Amerikos Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) muštynės dažnas reginys žiūrovams. Šį kartą santykius kumščiais aiškinosi Anaheimo „Ducks“ žaidėjas Kevinas Bieksa ir Nešvilio „Predators“ ledo ritulininkas Mike'as Fisheris. Daugiau
Žalgirio šokėjos (Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt) Eurolygos filmavimo užkulisiai: adrenalino daugiau nei važiuojant motociklu
2015 / 11 / 18 12:00
Jau šį ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ rungtynėmis namie su Zelionos Guros „Stelmet“ pradės antrojo rato kovas Eurolygoje. Didelė krepšinio gerbėjų armija prilips prie ekranų ir tiesiogiai stebės rungtynes per kanalą „Viasat Sport Baltic“. „Žalgirio“ Eurolygos namų ru... Daugiau
Organizatorių nuotr. Mirė vienas geriausių visų laikų pasaulio regbininkų, studentai žaidėją pagerbė sušokdami „Haka“ šokį
2015 / 11 / 18 11:14
Pasaulio regbio bendruomenę sukrėtė nemaloni žinia. Sulaukęs 40 metų mirė vienas geriausių visų laikų pasaulio regbininkų Jonah Lomu iš Naujosios Zelandijos. Daugiau
Luisui Garrido kraupiai lūžo koja | AP/Scanpix nuotr. Hondūro rinktinės saugas patyrė kraupų kojos lūžį
2015 / 11 / 18 10:00
Silpnų nervų skaitytojams apačioje esančio video žiūrėti nepatariame Meksikos rinktinė šią naktį rezultatu 2-0 įveikė Hondūro rinktinę ir iškovojo antrą pergalę 2018 metų pasaulio čempionato atrankoje. Visgi šiame mače visiems labiau įsiminė ne įvarčiai, o kraupi tr... Daugiau
Youtube.com stopkadras Futbolo rungtynių įkarštyje nusišlapinęs žaidėjas susilaukė policijos dėmesio
2015 / 11 / 17 17:58
Trečioje pagal pajėgumą Belgijos futbolo lygoje žaidžiantis Philippe‘as Janssensas po vienų iš rungtynių užsitraukė policijos nemalonę. Daugiau
Neptūno sirgaliai (Domantas Pipas, Fotodiena.lt) LKL „Užribis“: „Neptūno“ sirgaliaus šou, dužęs kompiuteris ir poilsinė Šeškaus sodyba
2015 / 11 / 13 14:00
Pagrindinė lygos rėmėja lažybų bendrovė „Orakulas“ kviečia plačiai nusišypsoti ir prisminti pastarųjų savaičių įvykius kitu kampu. LKL TV rubrikoje „Užribis“ šį kartą itin netaiklus Giedriaus Staniulio baudų metimas, nesėkmingas Iano Vougiouko bandymas pelnyti taškus... Daugiau
Huertasas (Scanpix nuotr.) Naujoje „Shaqtin‘ A Fool“ laidoje – ir vėl žingsniai, „Celtics“ dueto nesusikalbėjimas bei M.Huertaso „šou“
2015 / 11 / 13 09:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda Shaquille‘as O‘Nealas pristatė naujausią „Shaqtin‘ A Fool“ laidos epizodą. Šį kartą jame žibėjo net penkis žingsnius atlikęs Šarlotės „Hornets“ įžaidėjas Kemba Walkeris ir varžovą taranavę... Daugiau
Irvingas (Scanpix nuotr.) K.Irvingas senolio kūne sugrįžo: šįkart jam iššūkį metė R.Allenas
2015 / 11 / 12 16:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) gerbėjų ilgokai laukta naujoji „Pepsi“ reklama su Klivlando „Cavaliers“ žvaigžde Kyrie Irvingu pagaliau pasirodė. Ketvirtojoje serijoje senolis Drew ir vėl sugrįžta į lauko krepšinio aikštelę. Šį kartą veiksmas vyksta Majamyje... Daugiau
Wayne Rooney | Reuters/Scanpix nuotr. W.Rooney trenkė antausį WWE žvaigždei (4)
2015 / 11 / 10 15:00
„Manchester United“ klubo puolėjas Wayne'as Rooney pirmadienio vakarą apsilankė WWE (amerikietiškų imtynių) renginyje Mančesteryje ir tapo viena vakaro žvaigždžių po to, kai trenkė per veidą imtynininkui Wade‘ui Barrettui. Daugiau
Star Wars Organizatorių nuotr. Pamirškite šokėjas: „Estudiantes“ klubas pademonstravo originalų komandos pristatymą (2)
2015 / 11 / 09 12:00
Madrido „Estudiantes“ klubas originaliai nusprendė surengti savo komandos žaidėjų pristatymą prieš miesto derbį su „Real“ ekipa. Įprastai krepšininkus į aikštę išlydi iš žavių šokėjų sudarytas koridorius, tačiau šį kartą buvo pasielgta itin originaliai – į areną skam... Daugiau
facebook.com nuotr. Internautų pokštai: R.Benitezas norėjo maisto, C.Ronaldo – 11 metrų baudinio
2015 / 11 / 09 00:00
Internautai sulaukė, kada Madrido „Real“ klubas patirs pirmą pralaimėjimą šį sezoną. Pokštų kūrėjai pasidarbavo po sekmadienį „karalių“ patirtos nesėkmės išvykoje prieš „Sevilla“ ekipą rezultatu 2-3. Internautai humoro nestokojo ir šį kartą: kol Ispanijos sostinės ko... Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS