2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
vaizdo įrašo nuotr. Jaunasis futbolininkas pamatęs „Arsenalo“ žaidėją S.Cazorla nesulaikė savo džiaugsmo
2015 / 04 / 17 13:32
Londono „Arsenalo“ puolėjas Santi Cazorla nustebino savo mažuosius gerbėjus atėjęs į vaikų futbolo lygos uždarą vakarą apsilankyti ir pasisveikinti su jais. Daugiau
Sirgaliai Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt „Lietuvos ryto“ sirgaliai ir vėl pasižymėjo – susitikimo Utenoje metu pradėjo svaidytis kumščiais (2)
2015 / 04 / 16 21:00
Utenos „Juventus“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ susitikime aistrų netrūko ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Per mačo ilgąją pertrauką jau ne sykį skandalingai pagarsėję sostinės klubo sirgaliai sukėlė muštynes, pradėjo svaidytis kumščiais ir spardyti žmones, taip ... Daugiau
Gaelis Monfilsas | AFP nuotr. G.Monfilsas mačo metu apgavo savo oponentą, kad laimėtų tašką
2015 / 04 / 15 21:19
28-erių Prancūzijos tenisininkas Gaelis Monfilsas (ATP-16) teniso kortuose visada stebina savo spontaniškais manevrais. Trečiadienio (04.15) mače prieš vieną geriausių ukrainiečių tenisininkų Aleksandrą Dolgopovą (ATP-71) Monake vykstančiame ATP 1000 serijos „Monte-C... Daugiau
Millsas Youtube.com Prieš atkrintamųjų startą – iš koto verčiantis „Spurs“ muzikinis siurprizas gerbėjams
2015 / 04 / 15 19:00
San Antonijaus „Spurs“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų varžybų pradžios laukia su nuotaika. Jie pristatė muzikinį klipą, kuris abejingų palikti tiesiog negali. Pasivadinę grupe „Spuran Spuran“ Mattas Bonneris, Patrickas Millsas, Aro... Daugiau
Curry Scanpix Rimta žinia varžovams: S.Curry treniruotės metu pataikė 77 tritaškius paeiliui
2015 / 04 / 15 09:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Oklendo „Golden State Warriors“ lyderis Stephenas Curry rimtai ruošiasi atkrintamosioms varžyboms. Gynėjas per treniruotę pataikė net 77 tolimus metimus iš eilės!  ... Daugiau
Žydrūnas Savickas | Youtube.com stopkadras Top 10: Stipriausi visų laikų žmonės (1)
2015 / 04 / 14 20:08
JAV portalas muscleandfitness.com, atsižvelgdamas į įvairias jėgos sporto šakas, sudarė dešimtuką stipriausių visų laikų pasaulio žmonių, į kurį įtraukė ir Lietuvos galiūną Žydrūną Savicką. Daugiau
Tito Pacausko nuotr. Pažintis su „Ledna Dvorana Maribor“ ledo ritulio arena Slovėnijoje
2015 / 04 / 14 14:44
Pasaulio jaunių čempionato I diviziono B grupės turnyras balandžio 12-18 dienomis vyksta Maribore (Slovėnijoje) esančioje „Ledna Dvorana Maribor“ arenoje, kuri talpina 300-400 sirgalių. Daugiau
vaizo įrašo nuotr. Atriedantis traukinys lenktynių „Paris-Roubaix“ metu vos nesukėlė rimto eismo įvykio
2015 / 04 / 14 11:46
Sekmadienį (04.12) vykusiose „Paris-Roubaix“ lenktynėse kai kurie dviratininkai vos spėjo prasmukti pro geležinkelio pervažą – kiti liko stovėti ir laukė pravažiuojančio traukinio. Kai kurie lenktynių dalyviai puolė kirsti pervažą dar ir tada, kai šlagbaumai leidosi ... Daugiau
vaizdo įrašo nuotr. Neperšokęs griovio nesakyk „op“: per anksti pergale pradėjęs džiaugtis atletas buvo aplenktas finišo tiesiojoje
2015 / 04 / 14 11:54
Skaudžią pamoką gavo Oregono atletas Tanguy Pepiotas, kuris dėl savo neapdairumo prarado savo lyderio poziciją. Daugiau
Robertas Maaskantas | voetbalprimeur.nl nuotr. Olandijoje treneris iš įsiūčio išdaužė atsarginių suolo langą
2015 / 04 / 14 09:00
„NAC Breda“ komandos treneris Robertas Maaskantas praeitą savaitgalį atkreipė į save pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Jis į nesėkmingą savo komandos žaidimo epizodą sureagavo išdauždamas atsarginių suolelį supančios konstrukcijos stiklą. Daugiau
Zhangas Linpengas (kair.) Kinijoje demonstruoją gerą žaidimą | AP/Scanpix nuotr. Kinijoje gynėjas įmušė nuostabų įvartį
2015 / 04 / 13 15:00
Guangdžou „Evergrande“ komandos gynėjas Zhangas Linpengas sekmadienį nustebino „Tianhe“ stadione susirinkusius žiūrovus. Daugiau
youtube.com vaizdo įrašo nuotr. 21-erių golfo žaidėjas įgyvendino vaikystės svajonę
2015 / 04 / 13 13:09
Sekmadienį vykusiame „Masters Tournament“ triumfavęs jaunasis golfo talentas Jordanas Spieth pasiekė vieną iš didžiausių savo karjeros pergalių ir pagerino visų laikų turnyro 36-ių duobučių rekordą. Daugiau
Globe Staff nuotr. I.Thomas užuot pabaigęs manevrą ir dėjęs į krepšį atliko įspūdingą rezultatyvų perdavimą
2015 / 04 / 13 11:04
Bostono „Celtics” gynėjas Isaiah Thomas mačo metu su Klyvlando „Cavaliers” atliko įspūdingą rezultatyvų pasą. Daugiau
Organizatorių nuotr. Po istorinės pergalės – R.Berankio salto į baseiną
2015 / 04 / 12 12:05
Nuostabią teniso savaitę dvejetų varžybose pajėgiausias Lietuvos žaidėjas Ričardas Berankis baigė triumfu ATP 250 serijos turnyru Hjustone. Finale lietuvis su rusu Teymurazu Gabašviliu 6:4, 6:4 nugalėjo Treatą Huey iš Filipinų ir amerikietį Scottą Lipsky. Daugiau
Youtube.com stopkadras J.Valančiūno nesėkmė privertė nusišypsoti „Raptors“ atsarginius žaidėjus (3)
2015 / 04 / 12 11:15
Penktadienio rungtynės prieš Orlando „Magic“ Jonui Valančiūnui puolime nebuvo pačios geriausios – lietuvis prastai atakavo ne tik krepšį (3 taiklūs dvitaškiai iš 7 mestų), bet ir... puodelį. Daugiau
Michaelas Jordanas | Reuters/Scanpix nuotr. Top 10: M.Jordano įžeidimų „aukos“ (2)
2015 / 04 / 11 20:40
Geriausiu visų laikų pasaulio krepšininku dažnai vadinamas Michaelas Jordanas aikštėje pasižymėjo ne tik fantastišku žaidimu, bet ir kandžiomis replikomis. Sportas.lt Jums pateikia dešimtuką labiausiai nuo M.Jordano kalbų nukentėjusių asmenų. Daugiau
Organizatorių nuotr. MMA kovoje Brazilijoje moteris greičiau nei per minutę nugalėjo vyrą
2015 / 04 / 11 15:46
Kol pasaulio žiniasklaidoje nerimsta diskusijos, ar viena pajėgiausių moterų mišrių kovos menų (MMA) sportininkių Ronda Rousey galėtų ringe nugalėti vyrą, Brazilijoje toks įvykis jau užfiksuotas Daugiau
TonyBet savo klientams tiesiogines sporto transliacijas rodys nemokamai
2015 / 04 / 09 10:09
Viena didžiausių šalies lažybų bendrovių, TonyBet nuo šiol savo klientams teiks ir tiesioginių sporto transliacijų internetu paslaugas. Bendrovės atstovai teigia, kad sporto varžybas nemokamai stebėti galės visi registruoti TonyBet vartotojai. Daugiau
fkcukaricki.rs nuotr. Serbijoje – puikus įvartis „skorpiono“ stiliumi
2015 / 04 / 08 21:00
Trečiadienį pergalę iškovojusios ir į Serbijos taurės finalą patekusios Belgrado „Čukarički“ komandos saugas Slavoljubas Srničius atsidūrė dėmesio centre. Daugiau
Muhammadas Ali ir Sonny Listonas Top 10: Garsiausios sporto sąmokslo teorijos
2015 / 04 / 08 20:07
Sporto pasaulyje nutikus kam nors keisto ir netikėto sąmokslo teorijų šalininkai netrukus randa savitą paaiškinimą tam tikram įvykiui. Sportas.lt Jums pateikia dešimtuką garsiausių visų laikų sporto sąmokslo teorijų. Daugiau
Wesley Sneijder | AFP nuotr. W.Sneijderis suklaidino 4 varžovus vienu metu (1)
2015 / 04 / 08 16:03
Vokiečių futbolininkas Wesley Sneijder pelno begalę ovacijų, tačiau ne veltui. Jis iš viso yra laimėjęs 11 žymių trofėjų per savo sėkmingą futbolininko karjerą žaisdamas didžiausiuose Europos klubuose. Daugiau
vaizdo įrašo nuotr. Lisabonos „Benfica“ saugas E.Salvio mačo metu pademonstruoja neįtikėtinai apgaulingą manevrą
2015 / 04 / 08 11:27
Lisabonos „Benfica“ saugas Eduardo Salvio sugrąžino „the Aurelio“ triuką į Europos futbolo žaidimo eigą mače prieš Funchalo „National“ komandą. Likus keletui minučių futbolininkas pademonstravo įspūdingą manevrą, pasinaudojęs, kad „Benfica“ pirmavo rezultatu 3:1, tok... Daugiau
vaizdo įrašo nuotr. Futbolininkas trenkia teisėjui į veidą, o vėliau bando pasišalinti iš aikštės, kai atvyksta policija
2015 / 04 / 08 11:20
Tai yra dar viena kiek šmaikšti istorija Graikijos futbolo žemesniojoje lygoje – futbolo žaidėjas mačo metu trenkė teisėjui ir vėliau bandė pasišalinti iš įvykio vietos bėgdamas iš aikštės per kalnus. Daugiau
youtube.com vaizdo įrašo nuotr. J.Noah ir vėl nepraleido progos patraukti L.Jameso per dantį
2015 / 04 / 07 15:11
Nacionalinės krepšinio asocijacijos (NBA) rungtynėse tarp Čikagos „Bulls“ ir Klivlendo „Cavaliers“ pykčiai tarp dviejų žaidėjų atrodo niekaip negali pasibaigti. Daugiau
vaizdo įrašo nuotr. Ledo ritulininkų pergalės šventimas – žmonių domino grandinė
2015 / 04 / 03 10:27
Lokomotivo „Yaroslavl“ atkrintamųjų varžybų metu pergalę šventė originaliai. Rusijos ledo ritulio komanda po pergalės išėjo iš proto ir pradėjo siautėti – darė demonstracijas bei sumanė padaryti gyvos žmonių grandinės domino dalelių kritimą. Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS