2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Caroline Wozniacki C.Wozniacki plaukai įstrigo teniso raketėje
2014 / 08 / 28 11:39
Danė Caroline Wozniacki antrame „US Open“ turnyro etape prieš Aliaksandra Sasnovich pateko į keblią situaciją. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio R.Federeris kamuoliuką atmušė tarp kojų, paplojo net M.Jordanas
2014 / 08 / 27 09:50
Gyva krepšinio legenda Michaelis Jordanas stebėjo pirmąjį „US Open“ teniso turnyro ratą, kuriame susitiko Rogeris Federeris ir Marinko Matosevičius bei pamatė retą epizodą. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Merginų dvikovoje - vienas įspūdingiausių nokautų istorijoje
2014 / 08 / 26 09:39
Vienoje iš UFC organizuotame „Xplode Fight Series: Tidal Wave“ turnyre Liza Carmouche įspūdingai nokautavo savo varžovę Katie Anita Runyan. Daugiau
Robbie Keane‘as | AFP/Scanpix nuotr. Katastrofiškas smūgis virto rezultatyviu perdavimu
2014 / 08 / 25 13:00
Sekmadienį JAV vykusiose MLS čempionato rungtynėse, kuriose susitiko Los Andželo „Galaxy“ ir Vankuverio „Whitecaps“, Kalifornijos klubo kapitonas Robbie Keane‘as nevykusį smūgį pavertė rezultatyviu perdavimu. Daugiau
Vakaro žvaigždė - juoda katė „Barcelona“ žaidėjų pasirodymą užgožė juoda katė
2014 / 08 / 25 11:00
Vakar „Barcelona“ klubas pradėjo naująjį „La Liga“ sezoną. Jis katalonams prasidėjo pergalingai, nes jie savo aikštėje 3-0 įveikė „Elche“ klubą. Du įvarčius nugalėtojams įmušė Lionelis Messi ir vieną pridėjo jaunoji komandos žvaigždė Muniras El Haddadi. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Įvartį ledo ritulininkas atšventė čiuoždamas ant galvos
2014 / 08 / 25 09:53
Australijos ledo ritulio lygoje Ricas Del Basso originaliai atšventė įmuštą bulitą. Daugiau
Akimirka iš vine.co vaizdelio Įspūdingas D.Mitchello dėjimas viena ranka
2014 / 08 / 24 14:43
Krepšinio stovykloje „Elite 24“ Niujorke (JAV) toliau siautėja būsimos žvaigždės. Daugiau
Rungtynių akimirka | AFP/Scanpix nuotr. Teisėjas neįskaitė nuostabaus vartininko įvarčio (1)
2014 / 08 / 24 14:00
Šeštadienį startavęs naujasis Ispanijos „La Liga“ čempionatas sulaukė dramatiškų rungtynių Malagoje. Ten vietos „Malaga“ ekipa rezultatu 1-0 įveikė Bilbao „Athletic“, bet, panašu, mačas turėjo baigtis lygiosiomis 1-1. Daugiau
maracanafoot.com nuotr. Žiūrovo mestas daiktas iš futbolininko atėmė gyvybę
2014 / 08 / 24 12:00
Puolėjas iš Kamerūno Albertas Ebosse Bodjongo šeštadienį tragiškai iškeliavo anapilin po futbolo rungtynių, kuriose susitiko jo atstovaujamas Tifinago „Kabylie“ ir Alžyro „Alger“ klubai. Daugiau
Cristiano Ronaldo | Reuters/Scanpix nuotr. C.Ronaldo taranavo varžovą kumščiais (3)
2014 / 08 / 24 11:00
Po Ispanijos Supertaurės kovų pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota Madrido „Real“ lyderio Cristiano Ronaldo ir Madrido „Atletico“ gynėjo Diego Godino dvikova. Tiesa, urugvajiečiui kovoti su portugalu nebuvo lengva, nes pastarasis į pagalbą pasitelkė kumščius. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Krepšinio stovykloje Niujorke – būsimų žvaigždžių beprotiškiausi dėjimai
2014 / 08 / 24 00:20
Bleacherreport.com „Elite 24“ stovykloje Niujorke (JAV) užfiksavo pačius beprotiškiausius dėjimus į krepšį. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Ch.Brownas krepšinio aikštelėje parklupdė varžovą
2014 / 08 / 24 00:14
Chrisas Brownas pasaulyje gerai žinomas kaip dainininkas, tačiau neprastus įgūdžius jis rodo ir krepšinio aikštelėje. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio S.Williams teniso kamuoliuku išmušė parduotuvės vitrinos stiklą
2014 / 08 / 22 23:26
Avinti aukštakulniais ir dėvinti aptemptą sijoną pirmoji pasaulio raketė Serena Williams teniso kamuoliuku išmušė parduotuvės vitrinos stiklą. Daugiau
Akimirka iš vine.co vaizdelio G.D.Santosas įvartį pelnė „Astanos“ vartininko panosėje
2014 / 08 / 22 15:28
Ketvirtadienio rungtynėse, kuriose susitiko „Astanos“ (Kazachstanas) ir „Villarreal“ (Ispanija) klubai, gražų įvartį realizavo pastarojo klubo futbolininkas Giovani Dos Santosas. Daugiau
Sustabdyta video akimirka Šiurpią traumą patyręs P.George'as taip pat neatsispyrė „lediniam iššūkiui“
2014 / 08 / 22 12:13
„Lediniam iššūkiui“ neatsispyrė ir Indiana „Pacers“ ekipos puolėjas Paul George‘as. Primename, jog 24-ejų metų amerikietis šią vasarą turėjo atstovauti Jungtinėms Amerikos Valstijoms pasaulio čempionate, tačiau pasirengimo metu patyrė kraupią traumą. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Gražus žaidimas: R.Rubio blokas ukrainiečiui ir greita ataka
2014 / 08 / 22 11:35
1,94 cm ispanas Ricky Rubio draugiškose rungtynėse su Ukraina pademonstravo, kad gali ne tik sėkmingai skirstyti kamuolius komandos draugams. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio „Ledinis iššūkis“ kitaip: šaltas vanduo iš ore kybančio sraigtasparnio
2014 / 08 / 21 22:50
„Ledinis iššūkis“ pasiekė ledo ritulininką kanadietį Paulą Bissonnette‘ą. Šis parodė stebinantį originalumą ir ištvermę šalčiui. Daugiau
Akimirka iš vine.co vaizdelio Įspūdinga: po D.DeRozano perdavimo viena ranka – A.Drummondo dėjimas
2014 / 08 / 21 21:25
Draugiškose rungtynėse, kuriose JAV rinktinė į miltus sumalė Dominikos Respublikos krepšininkus, Andre Drummondas ir DeMaras DeRozanas parodė įspūdingą tandemą. Daugiau
Akimirka iš instagram.com vaizdelio J.Linas gimimo dienos proga mamos veidą įmurdė į pyragą (1)
2014 / 08 / 21 20:23
„Lakers“ gynėjas Jeremy Linas nestokoja šmaikštumo. Gimimo dienos proga jis savo mamos veidą įmurdė į pyragą. Daugiau
Youtube.com sustabdyta akimirka M.Materazzi ir vėl provokuoja Z.Zidane'ą?
2014 / 08 / 21 17:07
„Ledinis iššūkis“ kasdien įtraukia vis daugiau sportininkų visame pasaulyje. Šią pramogą išbandė ir karjerą jau baigęs italų futbolininkas Marco Materazzi, kuris iššūkio metu ir vėl provokuoja prancūzų futbolo legendą Zinedine‘ą Zidane‘ą. Daugiau
V.Šeškus iššūkį atlaikė (Fotodiena.lt nuotr.) V.Šeškus nepabūgo sūnaus mesto „Ledinio iššūkio“ ir metė pirštinę K.Maksvyčiui
2014 / 08 / 20 21:00
„Ledinio iššūkio“ virusas nenustoja plisti ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Šįkart ledinio vandens nepabijojo naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Virginijus Šeškus. Pirštinę strategui drįso mesti ne kas kitas, o sūnus Domantas, taip pat prisidėjęs pr... Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Ledo ritulininkas P.Nausėda originaliai priimė P.Rulevičiaus „Ledinį iššūkį“ (2)
2014 / 08 / 20 16:33
Lietuvos ledo ritulio rinktinės ir Elektrėnų „Energijos“ žaidėjas Petras Nausėda priimė kolegos iš rinktinės Pijaus Rulevičiaus „Ledinį iššūkį“. Daugiau
Davido Bussto trauma TOP 10: siaubingiausios futbolininkų traumos
2014 / 08 / 20 16:04
Sportas.lt jau buvo pristatęs hypun.com sudarytą siaubingiausių visų laikų krepšininkų traumų 10-uką. Šįkart siūlome susipažinti su 10 futbolininkų, vardan sporto patyrusių skausmingiausius sužeidimus. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio N.Djokovičius linksmai pasišaipė iš „Ledinio iššūkio“ (1)
2014 / 08 / 20 12:39
„Ledinis iššūkis“ kasdien įtraukia vis daugiau sportininkų visame pasaulyje. Šią pramogą išbandė pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius. Daugiau
J.Valančiūno neįbaugino šaltis (Fotodiena.lt nuotr.) „Ledinio iššūkio“ nepabūgo ir J.Valančiūnas, estafetę perdavęs Lietuvos krepšinio legendoms
2014 / 08 / 19 18:00
Didelio susidomėjimo visame pasaulyje sulaukęs „Ledinis iššūkis“ vis labiau plinta ir Lietuvoje. Šįkart šalčio nepabūgo Lietuvos rinktinės ir Toronto „Raptors“ ekipos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Aukštaūgis iššūkį metė Lietuvos krepšinio legendoms – Arvydui Sa... Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS