2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Parkeris Scanpix Kuriozas: arbitrui ranką paspausti norėjęs, bet atsako nesulaukęs J.Parkeris ranką padavė sau pačiam
2014 / 11 / 27 21:00
Praėjusiame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Milvokio „Bucks“ ir Minesotos „Timberwolves“ komandų susitikime užfiksuotas kurioziškas nutikimas. Pasibaigus rungtynėms prie vieno iš arbitrų priėjo „Bucks“ puolėjas Jabari Parkeris, norėjęs paspausti jam ranką. Daugiau
TV laidoje M.Jordanas išbandė jėgas prieš aktorių Sheenų duetą
2014 / 11 / 27 18:01
Gūdžiais 1986-aisiais tuomet dar tik pirmuosius žingsnius NBA žengiantis, dabar jau vienu geriausiu visų laikų krepšininku laikomas Michaelis Jordanas dalyvavo nuotaikingoje TV laidoje. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Įspūdingas A lygos epizodas: V.Baranovskis stebuklingai išgelbėjo tuščius komandos vartus (1)
2014 / 11 / 27 14:48
Rungtynėse su Pakruojo „Kruoja“ svečiai jau siuntė kamuolį į tuščius komandos vartus, tačiau neįtikėtinas greičio savybes pademonstravęs Valentinas Baranovskis sugebėjo išmušti kamuolį iš tuščių vartų ir išgelbėti savo komanda nuo įvarčio. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Neįtikėtina: ledo ritulininkas įmušė filmo vertą įvartį iš aikštės centro
2014 / 11 / 27 12:43
Ledo ritulio komandos Dalaso „Stars“ gynėjas Johnas Klingbergas vaikystėje tikriausiai buvo filmo „Nenugalimieji „Antinai“ gerbėjas. Jis sugebėjo įmušti įspūdingą įvartį iš aikštės centro taip, kaip tai padarė klasikinio filmo herojus 1994 metais, skelbia portalas to... Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Spragėsiais ir gėrimu apsipylusio „Rockets“ sirgaliaus šokis
2014 / 11 / 27 10:27
Vieni sirgaliai rungtynes stebi ramiai, kiti - audringai palaikydami savo mylimą komandą, o dar viena sirgalių grupė - trokšta, kad filmavimo kameros kryptų būtent į juos. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Fantastiškas D.Motiejūno „no-look“ perdavimas J.Hardenui
2014 / 11 / 27 09:04
Donatas Motiejūnas rungtynėse su Sakramento „Kings“ ekipa pelnė 21 tašką ir pagerino savo rezultatyvumo rekordą NBA rungtynėse. Lietuvis ne tik pasižymėjo efektyviu žaidimu, tačiau atliko ir įspūdingą perdavimą, po kurio žiūrovai plojo atsistoję. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Z.Ibrahimovičius sudarė geriausių pasaulio futbolininkų vienuolikę
2014 / 11 / 26 19:02
33-ejų bosnių kilmės Švedų futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius – neabejotai vienas ryškiausių savo kartos puolėjų. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Pirmasis L.Suarezo įvartis rungtyniaujant „Barcelona“ klube
2014 / 11 / 26 09:30
Čempionų lygos rungtynės tarp APOEL ir „Barcelona“ komandų turėtų įsiminti pastarosios ekipos žaidėjui Luisui Suarezui, kuris pelnė pirmą savo įvartį atstovaujant Katalonų klubui. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Ty Lawsonas klaidinančiu judesiu paguldė K.Hinrichą ant žemės
2014 / 11 / 26 09:27
Buvęs Kauno „Žalgirio“ ir dabartinis Denverio „Nuggets“ atakų organizatorius Ty Lawsonas rungtynėse su Čikagos „Bulls“ klaidinančiu judesiu paguldė ant žemės varžovų gynėją Kirką Hinrichą. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Įspūdinga: blokuodamas varžovo metimą krepšininkas peršoko varžovą
2014 / 11 / 25 16:08
NCAA rungtynėse Šiaurės Karolinos Duko universiteto krepšininkas Justine'as Winslowas įspūdingai apgynė savo komandos krepšį nuo garantuotų taškų - jis peršoko puolantį varžovą bei galingai blokavo jo metimą. Daugiau
Hardenas Scanpix D.Motiejūnas sulaukė įspūdingo J.Hardeno perdavimo lyg pastarasis būtų Š.Jasikevičius
2014 / 11 / 25 11:00
Hjustono „Rockets“ ekipos tandemo Jameso Hardeno ir Donato Motiejūno ataka, kuri Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) buvo sukurta praėjusią naktį, itin priminė buvusių Lietuvos rinktinės gynėjo Šarūno Jasikevičiaus ir vidurio puolėjo Eurelijaus Žukausko žaidimą. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Irano lygoje – neįtikėtinas vartininko perdavimas
2014 / 11 / 24 18:54
Šeštadienio aukščiausiosios Irano futbolo lygos „Pro League“ mačą tarp „Naft Tehran“ ir „Tractor Sazi Tabriz“ papuošė pergalinga aikštės šeimininkų ataka. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Futbolininkas išvydo raudoną kortelę vos pasirodęs aikštėje
2014 / 11 / 24 17:28
Likus vos pusvalandžiui iki šeštadienio rungtynių pabaigos, Australijos aukščiausiosios futbolo lygos lyderių Perto „Glory“ strategas Kenny Lowe tikriausiai jau modeliavo turnyrinę lentelę – jo komanda 0:2 pirmavo prieš Velingtono „Pheonix“ekipą. Daugiau
Manuelis Neueris dar kartą žaidė su ugnimi | AFP/Scanpix nuotr. M.Neueris atliko dar vieną rizikingą triuką Vokietijoje
2014 / 11 / 24 16:00
Miuncheno „Bayern“ komandos vartininkas Manuelis Neueris šeštadienį Vokietijos „Bundesliga“ čempionate dar kartą žaidė su ugnimi. Daugiau
Wesley Johnsonas | Scanpix nuotr. Įspūdingas W.Johnsono dėjimas per D.Gallinari
2014 / 11 / 24 09:02
NBA rungtynėse tarp Denverio „Nuggets“ ir Los Andželo „Lakers“ komandų, pastarosios žaidėjas Wesley Johnsonas greitoje atakoje įspūdingai įkrovė kamuolį per varžovų žaidėją Danilo Gallinari. Daugiau
Pozzecco Scanpix Įsiutęs G.Pozzecco susiplėšė marškinius ir buvo išvarytas iš aikštės
2014 / 11 / 24 08:00
Italijos pirmenybių rungtynės tarp Milano „Emporio Armani“ ir Varezės „Openjobmetis“ komandų dar antrajame kėlinyje baigėsi vyriausiajam treneriui Gianmarco Pozzecoo. Emocingasis italas nesutiko su teisėjų skirta pražanga jo auklėtiniui prieš varžovų aukštaūgį Samard... Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Argentinos „Superclasico“ papuošė įspūdingą reginį sukūrę žiūrovai
2014 / 11 / 21 18:06
Futbolo derbiai paprastai pasižymi įtampa aikštėje ir už jos ribų. Kol žaidėjai stengiasi pranokti priešininkus įmušdami daugiau įvarčių – aistruoliai siekia perrėkti bei kitaip užgožti priešininkų sirgalių buvimą. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Aidint sirenai įspūdingą dėjimą atlikęs NCAA žaidėjas išlygino rezultatą
2014 / 11 / 21 18:09
Antradienį vykusio Amerikos studentų lygos NCAA susitikimo tarp „Manhattan“ ir Masačusetso universiteto „UMass“ komandų metu žiūrovai buvo pamaloninti įspūdingos namų ekipos atakos. Daugiau
Vaizdelio iš vine.co kadras Marškinėlius ant ledo sviedęs „Maple Leafs“ fanas tris metus negalės lankytis namų arenoje
2014 / 11 / 21 16:58
Kanadiečiai, kuriuos amerikiečiai laiko savotiška musų brolių estų versija, garsėja savo pakantumu ir ramiu būdu, tačiau ir jie turi savo kantrybės ribas. Daugiau
Garnettas, Knightas Scanpix Juokingiausi NBA savaitės epizodai: sugrįžęs J.McGee, pasimetęs S.Ibaka ir iš po krepšio nepataikęs B.Knightas
2014 / 11 / 21 11:00
 Išaušo penktadienis ir tradiciškai jums pristatome buvusio Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininko Shaquille‘o O‘Nealo parinktą smagiausių savaitės epizodų penketuką. Penketuką pradeda Šarlotės „Hornets“ atstovas Lance&l... Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Išsaugoti kamuolį bandęs krepšininkas apsiliejo alumi
2014 / 11 / 20 20:08
Trečiadienį vykęs JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) mačas Kreitono ekipą atstovaujančiam Toby Hegneriui nebus vienas maloniausių karjeroje. Pasiaukojančiai kamuolį išsaugoti bandęs krepšininkas apsiliejo galvą alumi. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Apmaudą dėl pralaimėjimo jaunoji stalo teniso žvaigždė išliejo ant teisėjo
2014 / 11 / 20 19:39
Jaunoji Rusijos megėjų stalo teniso žvaigždė dėl savo nesportinio elgesio tapo internautų diskusijų objektu. Daugiau
Youtube.com stopkadras Didvyriu tapęs vartininkas visus varžovų baudinius atrėmė savo veidu
2014 / 11 / 20 13:49
Kiekvienas futbolo vartininkas prieš baudinių seriją svajoja tapti rungtynių didvyriu ir nulemti savo komandos pergalę, tačiau ar toks scenarijus vartininkams visada baigiasi laimingai? Daugiau
Sarica Scanpix „Pinar Karsiyaka“ vyr. treneris buvo diskvalifikuotas, nes.. vaidino pražangą
2014 / 11 / 20 11:00
Neįprastas reiškinys užfiksuotas Europos taurės turnyro rungtynėse tarp Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ir Salonikų PAOK komandų. Ketvirtajame kėlinyje PAOK žaidėjas išprovokavo varžovų pražangą puolime ir tai nepatiko Turkijos ekipos vyr. treneriui Ufukui Saricai, kuris ma... Daugiau
Carteris Scanpix Šiltai Toronte sutiktas V.Carteris netramdė ašarų
2014 / 11 / 20 11:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynės Toronte sukėlė daugybę emocijų buvusiam šios komandos krepšininkui Vince‘ui Carteriui. Minutės pertraukėlės metu arenos kube buvo parodytas vaizdo klipas, kuriame prisimenami įspūdingiausi V.Carterio karjer... Daugiau
Nawafas Al-Abidas (deš.) pademonstravo aukštąjį pilotažą | AFP/Scanpix nuotr. Saudo Arabijoje – įvartis „raketa“
2014 / 11 / 19 22:00
Trečiadienį Arabijos „Gulf Cup“ čempionate buvo užfiksuotas nuostabus įvartis. Jo autoriumi tapo Saudo Arabijos rinktinės saugas Nawafas Al-Abidas. Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS