2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Vaizdelio iš youtube.com kadras Išsaugoti kamuolį bandęs krepšininkas apsiliejo alumi
2014 / 11 / 20 20:08
Trečiadienį vykęs JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) mačas Kreitono ekipą atstovaujančiam Toby Hegneriui nebus vienas maloniausių karjeroje. Pasiaukojančiai kamuolį išsaugoti bandęs krepšininkas apsiliejo galvą alumi. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Apmaudą dėl pralaimėjimo jaunoji stalo teniso žvaigždė išliejo ant teisėjo
2014 / 11 / 20 19:39
Jaunoji Rusijos megėjų stalo teniso žvaigždė dėl savo nesportinio elgesio tapo internautų diskusijų objektu. Daugiau
Youtube.com stopkadras Didvyriu tapęs vartininkas visus varžovų baudinius atrėmė savo veidu
2014 / 11 / 20 13:49
Kiekvienas futbolo vartininkas prieš baudinių seriją svajoja tapti rungtynių didvyriu ir nulemti savo komandos pergalę, tačiau ar toks scenarijus vartininkams visada baigiasi laimingai? Daugiau
Sarica Scanpix „Pinar Karsiyaka“ vyr. treneris buvo diskvalifikuotas, nes.. vaidino pražangą
2014 / 11 / 20 11:00
Neįprastas reiškinys užfiksuotas Europos taurės turnyro rungtynėse tarp Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ir Salonikų PAOK komandų. Ketvirtajame kėlinyje PAOK žaidėjas išprovokavo varžovų pražangą puolime ir tai nepatiko Turkijos ekipos vyr. treneriui Ufukui Saricai, kuris ma... Daugiau
Carteris Scanpix Šiltai Toronte sutiktas V.Carteris netramdė ašarų
2014 / 11 / 20 11:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynės Toronte sukėlė daugybę emocijų buvusiam šios komandos krepšininkui Vince‘ui Carteriui. Minutės pertraukėlės metu arenos kube buvo parodytas vaizdo klipas, kuriame prisimenami įspūdingiausi V.Carterio karjer... Daugiau
Nawafas Al-Abidas (deš.) pademonstravo aukštąjį pilotažą | AFP/Scanpix nuotr. Saudo Arabijoje – įvartis „raketa“
2014 / 11 / 19 22:00
Trečiadienį Arabijos „Gulf Cup“ čempionate buvo užfiksuotas nuostabus įvartis. Jo autoriumi tapo Saudo Arabijos rinktinės saugas Nawafas Al-Abidas. Daugiau
Vaizdelio iš gfycat.com kadras Australų vartininkas buvo beginklis prieš Š.Okazakio smūgį kulnu
2014 / 11 / 19 21:40
Vienas žinomiausių Japonijos futbolininkų, 28-erių metų Vokietijos klube „FSV Mainz 05“ rungtyniaujantis Šindzi Okazakis pademonstravo aukščiausią meistriškumą draugiškose rungtynėse prieš Australiją. Daugiau
Vaizdelio iš gfycat.com kadras Puikią Anglijos rinktinės ataką užbaigė tikslus W.Rooney smūgis
2014 / 11 / 19 19:30
Anglijos rinktinė pademonstravo galintį žaistį kūrybingą atakuojantį futbolą. Geriausias to įrodymas antradienį žaistose draugiškose rungtynėse svečiuose su Škotija – įspūdingas antrasis rinktinės lyderio Wayne'o Rooney įvartis. Daugiau
Kadras iš instagram.com vaizdelio Ar skandalingasis boksininkas F.Mayweatheris nuėjo per toli? (1)
2014 / 11 / 19 18:30
Skandalais garsėjantis boksininkas Floydas Mayweatheris dar kartą nustebino savo veiksmais. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Iš alaus bėgimo varžybų daugkartinis Tour de France laimėtojas L.Armstrongas pasitraukė jau po pirmojo rato
2014 / 11 / 19 17:23
Nors ir visi žino, kad amerikiečių dviratininkas Lenca'as Armstrongas vartojo dopingą, o tai darė visi, jo septynis metus iš eilės laimėtos Tour de France varžybos vis dar yra įspūdingas laimėjimas. Antra vertus, vargšelis turėjo pasitraukti jau po pirmosios Tek... Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Anglijos U-18 kapitonas įmūšė įvartį iš 40 metrų
2014 / 11 / 18 16:04
Pirmadienį Gdanske (Lenkija) Lenkijos ir Anglijos U-18 rinktinių mačą stebėti susirinkę futbolo aistruoliai turėjo progą pamatyti išties nedažną įvartį – svečių komandos kapitonas Ryanas Ledsonas įmušė įvartį iš maždaug 37-erių metrų atstumo. Daugiau
Domantas Sabonis Scanpix Žiūrovus ant kojų pakėlęs D.Sabonio galingas dėjimas
2014 / 11 / 18 10:00
Domanto Sabonio atstovaujama Gonzagos „Bulldogs“ (2/0) komanda nuskynė antrąją pergalę NCAA pirmenybėse. 18 metų 208 cm ūgio lietuvis pasižymėjo solidžiu žaidimu ir galingu dėjimu viena ranka privertė visus pakilti iš savo vietų. JAV studentų lygos rungtynėse Gonzago... Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Nauja dėjimų rūšis – galingasis „skorpionas“
2014 / 11 / 17 22:16
Geriausiu pasaulio dėjimų į krepšį meistru vadinamas kanadietis Jordanas Kilganonas sukūrė naują dėjimų rūšį – „skorpioną“. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Įspūdingi šaudymo lanku triukai
2014 / 11 / 17 20:36
Nėra tokio triuko, kurio „Dude Perfect“ pasivadinęs vyrukų kvintetas nepajėgtų atlikti. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Monrealio „Canadians“ puolėjas įmušė priklaupęs
2014 / 11 / 17 19:10
Pirmadienio NHL rungtynėse tarp Montrealio „Canadians“ ir Detroito „Red Wings“ kanadiečių gretose žaidžiantis Brendanas Gallagheris įmušė kuriozišką įvartį. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio D.Motiejūnas gražiai suklaidino S.Ibaką ir pelnė lengvus taškus
2014 / 11 / 17 10:55
Dėl pagerėjusios kovos po krepšiu giriamas Donatas Motiejūnas rungtynėse su Oklahomos „Thunder“ ekipa atkovojo daugiau kamuolių (9) nei pelnė taškų (7), tačiau viename epizode puolime pasirodė itin techniškai. Daugiau
Stephensonas  Scanpix Neįtikėtina vaidyba: sau per veidą trenkęs L.Stephensonas sugebėjo apgauti arbitrus
2014 / 11 / 16 16:00
Protu nesuvokiamas epizodas užfiksuotas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), kur ypatingai keistu elgesiu pasižymėjo Lance‘as Stephesonas. Šarlotės „Hornets“ komandos gynėjas nusprendė suvaidinti varžovo pražangą, bet tai darė itin neįprastai – trenk... Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Neįtikėtiną reakciją pademonstravęs G.Arlauskis sulaukė palyginimų su legendomis
2014 / 11 / 16 15:34
Garsiausio Rumunijos klubo Bukarešto „Steaua“ vartus ginantis 26-erių atletas Giedrius Arlauskis šeštadienio rungtynėse prieš Šveicarijos nacionalinę rinktinę pademonstravo neeilinę reakciją. Daugiau
muštynės Organizatorių nuotr. Masinės sirgalių muštynės kuriam laikui sustabdė Adrijos lygos rungtynes
2014 / 11 / 16 09:00
Šeštadienio vakarą Sofijos krepšinio arenoje buvo karšta. Vietos „Levski“ ekipa nepasipriešino Belgrado „Partizan“ krepšininkams, tačiau didžiausią sumaištį kėlė įsiaudrinę abiejų komandų sirgaliai. Antrojo kėlinio pradžioje mačas buvo sustabdytas dėl to, jog būrys a... Daugiau
Zachas Hodskinsas Organizatorių nuotr. JAV studentų krepšinio pirmenybėse debiutavo vienarankis vaikinas
2014 / 11 / 15 22:00
Zachas Hodskinsas įrodinėja, kad krepšinį gerai galima žaisti net ir be vienos rankos. Floridos universiteto antrakursis debiutavo pajėgiausiame Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) divizione. Vaikino debiutas įvyko rungtynėse su William and Mary koledžu. Daugiau
Vaizdelio iš youtube.com kadras Trileriu virtusią kovą vainikavo įspūdingas tolimas šūvis
2014 / 11 / 15 18:58
Sekmadienį vykusiose Japonijos antrosios divizijos „J2“ futbolo čempionato rungtynėse tarp „Oita Trinita“ ir „Mito Hollyhock“ vienuolikių įmuštas išties pasigėrėtinas įvartis. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Gausių ovacijų sulaukęs A.Didžbalio salto
2014 / 11 / 15 15:56
Dviejų metų diskvalifikaciją atkentėjęs Aurimas Didžbalis į sportą sugrįžo su trenksmu. Lietuvis ne tik iškovojo pasaulio čempionato dvikovės rungties bronzos medalį, tačiau ir atliko įspūdingą šuolį. Daugiau
Pergalingo įvarčio autorius Lautaro Acosta | AFP/Scanpix nuotr. Argentinoje – po neapsakomos sumaišties pergalingas įvartis įmuštas 10 pridėto laiko minutę
2014 / 11 / 15 13:00
Praėjusį savaitgalį Argentinos aukščiausioje lygoje buvo užfiksuota neįtikėtina ir kurioziška „Lanus“ klubo pergalė prieš „Arsenal de Sarandi“ ekipą. Po pirmojo kėlinio svečiai „Arsenal“ pirmavo 2-1. Savo persvarą jie išlaikė iki pat 90 minutės, tačiau per pridėtą la... Daugiau
Brettas Brownas Scanpix „76ers“ strategas lemiamu metu nusprendė spirti kamuolį ir buvo nubaustas technine pražanga
2014 / 11 / 15 12:00
Jeigu Virginijaus Šeškaus spyris į kamuolį, paliekantį aikštės ribas, buvo tik rungtynių su Bandirmos „Banvit“ puošmena, tai Filadelfijos „76ers“ stratego poelgis galėjo turėti rimtesnių pasekmių. Hjustono „Rockets“ komanda turėjo 3 taškų deficitą, kai Jamesas Harden... Daugiau
Akimirka iš vaizdelio „Stars“ vartininkas fantastiškai apgynė savus vartus
2014 / 11 / 15 12:53
Šiaurės Amerikos nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) ketvirtadienio rungtynėse tarp Los Andželo „Kings“ ir Dalaso „Stars“ ekipų pastarosios komandos vartininkas Kari Lehtonenas pasižymėjo fantastišku žaidimu - vartų sargas ištraukė „šimtaprocentinį“ įvartį. Daugiau
Organizatorių nuotr. Artėja Kalėdinė gerumo akcija „Dalinkimės gerumu!“
2014 / 11 / 15 10:28
Rudeniui keliaujant į pabaigą, pradedame užuosti žiemą – ramybės, jaukumo ir susikaupimo laiką. Kartu su Adventu prasideda ir atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulio šventės – Kalėdų. Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS