2012 m. rugpjūčio 28 d. 16:17

TOP 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą (N-18) (1)

Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.
Justinas Gatlinas | REUTERS/Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu dopingą vartojusių sportininkų sąrašuose galima išvysti vis daugiau lietuviškų pavardžių. Vos prieš kelias savaites baigėsi maratono bėgikės Živilės Balčiūnaitės diskvalifikacija, į Londono olimpines žaidynes nevyko dopingo vartojimu apkaltinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, o vakar (08-27) spaudoje paviešinta informacija apie kanapes vartojusį rankinio žaidėją Andrių Račkauską.

Vis tik Lietuvos sportininkai negali „pasigirti“, jog jiems priklauso keisčiausi pasiaiškinimai dėl draudžiamų preparatų patekimo į organizmą. Sportas.lt siūlo susipažinti su 15 kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą.

15. Beisbolininkas Barry Bondsas

Pasiaiškinimas: „Maniau, tai buvo linų sėmenų aliejus.“

Beisbolo žaidėjas Barry Bondsas nenorėjo vartoti steroidų. Sportininkas guodėsi, kad manė, jog treneris jo kūną ištrynė sėmenų aliejumi, o ne draudžiamu preparatu.

14. Snieglentininkas Rossas Rebagliatis

Pasiaiškinimas: „Aš neįkvėpiau.“

Neilgai trukus po iškovotos pergalės 1998-ųjų olimpiadoje Rossas Rebegliatis šitaip atsiprašė Billo Clintono: „Žinoma, aš užtraukiau dūmą, tačiau jo neįkvėpiau.“

13. Futbolininkas Markas Bosnichas

Pasiaiškinimas: „Padariau tai tik dėl to, kad parodyčiau savo merginai, kaip ją myliu.“

Australijos futbolininkas Markas Bosnichas 2002-aisiais buvo savo karjeros viršūnėje, kai pasirašė sutartį su Londono „Chelsea“ klubu ir pradėjo draugauti su supermodeliu Sophie Anderton. Tuomet jis įkliuvo dėl teigiamo dopingo testo ir šitaip pasiteisino aistruoliams: „Padariau tai iš meilės. Pasakiau jai (savo merginai – aut. past.): „Kiek kokaino tu suvartosi, aš suvartosiu dvigubai daugiau.“ Būtent tai ir padariau.“

12. Tenisininkas Petras Korda

Pasiaiškinimas: „Per daug veršienos.“

Čekijos tenisininkas, kuris 1998-aisiais laimėjo prestižinį „Australian Open“ turnyrą, praėjus 6 mėnesiams po pergalės buvo diskvalifikuotas už steroidų vartojimą. Sportininkas teisinosi, jog jis labai mėgsta veršieną ir tąkart suvalgė šiek tiek per daug nandrolono prišerto veršio. Vienintelė problema buvo tai, kad mokslininkai įrodė, jog nandrolono kiekis organizme pakyla tik tuo atveju, jei žmogus vartoja veršieną kiekvieną dieną ne mažiau kaip 20 metų.

11. Bėgikas Dieteris Baumannas

Pasiaiškinimas: „Jie pripylė dopingo į dantų pastą“

Vokiečių ilgų nuotolių bėgikas Dieteris Baumannas, kuris 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą 5000 m distancijoje, buvo prigautas vartojus dopingą 1999-aisiais. Manoma, tai nebuvo sportininko kaltė. Jo teorija? Kažkas įpylė dopingo į dantų pastą. Įdomiausia yra tai, kad šis pasiaiškinimas yra įmanomas. Lengvaatletis buvo tikrintas dar kelias savaites ir dopingo kiekis kraujyje kito priklausomai nuo to, kuriuo paros metu jis buvo testuojamas. Nepaisant šio fakto, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija D.Baumanną suspendavo.

10. Beisbolininkas Dockas Ellisas

Pasiaiškinimas: „Aš neatsimenu, kurią dieną tai įvyko.“

Beisbolo žaidėjas Dockas Ellisas žaisti rungtynių į San Diegą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Sportininkas nusprendė suteikti sau šiek tiek pranašumo įsilašinęs LSD narkotiko. Kitą dieną jis pakartojo procesą. Atsikėlęs trečią dieną prieš rungtynes jis dar kartą įsilašino šio tipo narkotiko, nes galvojo, kad beisbolo mačas vyks rytoj. Sportininkas prarado koncentraciją ir buvo sučiuptas dopingo kontrolierių.

9. Bėgikas Justinas Gatlinas

Pasiaiškinimas: „Masažistė neaiškiu kremu ištrynė mano užpakalį.“

2004-ųjų olimpinis 100 m bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo diskvalifikuotas 2006-aisiais. Sportininko treneris teigia, kad dopingas atleto organizme atsirado, kada masažistė ištrynė jo užpakalį kremu, kuriame buvo steroidų. J.Gatlinas buvo diskvalifikuotas 4 metams.

8. Futbolininkė Hope Solo

Pasiaiškinimas: „Man buvo PMS“

Amerikiečių futbolininkė Hope Solo dopingo kontrolieriams užkliuvo prieš pat Londono olimpines žaidynes. Sportininkė nežinojo, kad dopingas buvo vaistuose, kuriuos ji vartoja prieš menstruacijas. Laimei, H.Solo pavyko įrodyti, kad ji nenorėjo sąmoningai vartoti dopingo, todėl galėjo dalyvauti Olimpiadoje.

7. Šuolininkas į aukštį Javieras Sotomayoras

Pasiaiškinimas: „Kubos mafija ir CŽV susimokė prieš mane.“

Kubos šuolininkas į aukštį kokainą vartojo Panamerikos žaidynėse 1999-aisiais, kuomet iškovojo aukso medalį. Kubos diktatorius Fidelis Castro stojo ginti savo šalies sportininko ir pareiškė, jog gerai žinoma kubiečių-amerikiečių mafija bei CŽV susimokė prieš J.Sotomayorą, norėdami sukelti revoliuciją.

6. Tenisininkas Richardas Gasquetas

Pasiaiškinimas: „Gavau jį pabučiavęs merginą.“

Vieno geriausių Prancūzijos tenisininkų Richardo Gasqueto organizme kokainas buvo aptiktas 2009-ųjų kovą. Sportininkas teigia, kad draudžiamas preparatas pateko jam pabučiavus merginą. Keisčiausia, jog pasiaiškinimą išgirdęs sporto tribunolas tenisininko pasigailėjo...

5. Dviratininkas Andri van der Poelas

Pasiaiškinimas: „Suvalgiau per daug uošvio pagaminto apkepo su paukštiena.“

1983 metais olandų dviratininkas Andri van de Poelas buvo sučiuptas vartojęs strichiną. Nepaisant to, kad ši medžiaga yra nuodinga, tuo laikotarpiu ji vis dar buvo vartojama mažomis dozėmis kaip stimuliuojanti priemonė. Dviratininkas teisinosi, kad strichino jo organizme atsirado suvalgius apkepą su paukštiena, kurį iškepė sportininko uošvis, taip pat garsus buvęs Prancūzijos dviratininkas, Ramonas Poulidoras.

4. Bėgikas Danielis Plaza

Pasiaiškinimas: „Savo nėščiai žmonai atlikau per daug oralinio sekso.“

1996-aisias Ispanijos bėgikas Danielis Plaza buvo apkaltintas dopingo vartojimu. Sportininkas teigė, jog draudžiami preparatai į jo organizmą pateko ... nėščiai žmonai atliekant oralinį seksą. Kai kurios nėščios moterys išskiria tam tikros rūšies hormonus, todėl lengvaatlečio žodžiai gali būti tiesa. Sportininkui tik po ilgo proceso 2006-aisiais pavyko įrodyti, kad dopingo vartojimu jis buvo apkaltintas neteisingai.

3. Bėgikas LaShawnas Merrittas

Pasiaiškinimas: „Aš tiesiog norėjau padaryti penį didesnį.“

2008-ųjų olimpinių žaidynių 400 m distancijos čempionas LaShawnas Merrittas buvo diskvalifikuotas 21 mėnesiui, nes norėjo turėti ... didesnį penį. Sportininkas atkreipė dėmesį į elektroninėje pašto dėžutėje gautą skelbimą, kuriame buvo rašoma, kokiu preparatu galima lytinį organą padaryti didesnį. Lengvaatlečiui, pavartojus šio preparato, į jo organizmą pateko dehidroepiandro sterono ir jis buvo diskvalifikuotas.

2. Sprinteris Dennisas Mitchellas

Pasiaiškinimas: „Širdies dama nusipelnė malonumo.“

Triskart olimpinis prizininkas amerikiečių sprinteris Dennisas Mitchellas buvo diskvalifikuotas dėl pakilusio testosterono kiekio organizme. Teigiamas dopingo testas buvo atliktas dieną po sportininko žmonos gimtadienio. Lengvaatletis ginasi, jog draudžiamų preparatų jo organizme atsirado, kai jis vartojo priemones, kurios padeda sukurti energingesnį seksą. D.Mitchellas teigia, jog jo mylimoji nusipelnė šio malonumo. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 2 metams.

1. Dviratininkas Tyleris Hamiltonas

Pasiaiškinimas: „Negimęs dvynys gyvena manyje.“

Amerikietis dviratininkas Tyleris Hamiltonas užima pirmą vietą kvailiausių pasiaiškinimų vartojus dopingą sąrašo viršūnėje. Sportininkas kaltinamas kraujo perpylimu, kuriuo siekė pagerinti savo pasirodymus. T. Hamiltonas siekė suminkštinti kontrolierių širdis teigdamas, jog svetimo kraujo jo organizme yra todėl, kad jame gyvena negimęs brolis dvynys.

Nuotr. šaltiniai: REUTERS/Scanpix, AP/Scanpix, RIA Novosti Scanpix, Totalprosports.com

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

UFFO
2012 / 08 / 30 15:55
negimes brolis dvynys tai galimas dalykas tai pasitaiko ypac siais laikais kai atliekamas dirbtinis apvaisinimas
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Tenisas su pačiūžomis? Tai jau išmėginta 1931 metais!
2014 / 12 / 18 12:28
Ar kada nors teko matyti tenisą ir čiuožimą sujungtus į vieną sporto šaką? Jau 1931 metais JAV buvo išmėginta ši jungtinė sporto šaka. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Puikus duetas: D.Motiejūnas ir D.Howardas vienos atakos metu varžovą apdovanojo dviem blokais
2014 / 12 / 18 10:10
Donatas Motiejūnas rungtynėse prieš Denverio „Nuggets“ rungtyniavo net 42 minutes, pelnė 18 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei blokavo vieną varžovo metimą. Daugiau
Iguodala Scanpix Šokis aikštėje A.Iguodalai kainavo techninę pražangą
2014 / 12 / 17 15:00
Praėjusią naktį Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) Andre Iguodala užsidirbo techninę pražangą už tai, kad pradėjo šokti aikštėje. Oklando „Golden State Warriors“ ekipos puolėjas taip prieštaravo rungtynių teisėjams, kurie svarbiomis akimirkomis neužfiksavo ta... Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Dešimtmečių ledo ritulyje - masinės muštynės (1)
2014 / 12 / 17 14:26
Kazachstane tarp dviejų vaikų ledo ritulio komandų įvyko masinės muštynės, kurios truko mažiausiai dvidešimt sekundžių. Daugiau
Dengas Scanpix Visiškai aklas teisėjas? L.Dengas padarė 6 žingsnius, bet tritaškis vis tiek buvo įskaitytas
2014 / 12 / 17 10:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) arbitrai toliau pasaulį stebina savo neįtikėtinu nuolaidžiavimu krepšininkams, pažeidžiantiems žingsnių taisyklę. Šį kartą Majamio „Heat“ puolėjas Luolas Dengas paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis padarė net šešis žingsn... Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Ledo ritulio sirgaliaus šokis pritraukė visų žiūrovų dėmesį
2014 / 12 / 16 16:42
Ar gali komandos sirgalius būti įdomesnis nei arenoje vykstančios rungtynės? Taip! Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Dėjimų monstras - 182 cm ūgio moksleivis J.DeLaurieras
2014 / 12 / 16 16:04
182 cm ūgio moksleivis Javinas DeLaurieras yra tikras varžovų siaubas, kurį sustabdyti itin sunku. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Baltarusijos ledo ritulio lygoje - vartininkų muštynės (1)
2014 / 12 / 15 15:50
Baltarusijos ledo ritulio lygoje - retas epizodas. Rungtynių pabaigoje tarp Molodečno „Dinamo“ ir Vitebsko „Vitebsk“ ekipų žaidėjai vienas kitam spaudė rankas, tačiau netrukus vienas iš vartininkų pričiuožė prie varžovo ir stumtelėjo jį. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Gražus bendravimas tarp varžovų komandų futbolininkų
2014 / 12 / 15 12:02
Anglijos „Premier“ lygos rungtynėse tarp „Leicester“ ir „Manchester City“ komandų įvyko epizodas, kuriame gražiai pabendravo skirtingų komandų futbolininkai. Daugiau
Chandleris Scanpix Taip būna tik NBA: T.Chandleris blokavo varžovo bandymą perduoti... sportbatį
2014 / 12 / 14 16:00
Smagus epizodas užfiksuotas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse tarp Dalaso „Mavericks“ ir Oklendo „Golden State Warriors“ komandų. „Warriors“ atakos metu komandos vidurio puolėjas Marreese‘as Speightsas pametė sportbatį. Tuo metu jisai buvo... Daugiau
Teisėjas | AFP/Scanpix nuotr. Nepaaiškinamas teisėjo sprendimas – įvartį pavertė kampiniu
2014 / 12 / 14 12:00
Aukščiausioje Belgijos lygoje buvo užfiksuotas neįtikėtinai keistas teisėjo sprendimas. Rungtynių arbitras įvartį pavertė kampiniu. Vakar vyko rungtynės tarp „Genk“ ir „Kortrijk“ klubų ir šį mačą rezultatu 3-0 laimėjo „Genk“ ekipa, tačiau rezultatas tikrai turėjo būt... Daugiau
Hardenas Scanpix Cirkas: trigubą dublį žūtbūt norėjęs užfiksuoti J.Hardenas dėl atšokusio kamuolio kovojo ir su savo komandos draugais
2014 / 12 / 14 10:00
Praėjusios nakties Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse Hjustono „Rockets“ ekipa 108:96 pranoko Denverio „Nuggets“ komandą. „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas labai norėjo pasižymėti trigubu dubliu. Likus žaisti minutę iki to jam trūko vieno atkovoto k... Daugiau
Manuelis Neueris tęsia šou Vokietijoje | SIPA/Scanpix nuotr. Tradicija tęsiasi: M.Neueris Vokietijoje kūrė šou
2014 / 12 / 13 22:00
Miuncheno „Bayern“ vartininkas Manuelis Neueris nesiliauja stebinti futbolo gerbėjų. Bavarų klubo narys šeštadienį vykusiame Vokietijos „Bundesliga“ pirmenybių mače su „Augsburg“ įsijautė į gynėjo rolę. Daugiau
Breweris Scanpix NBA galima viskas: C.Breweris atliko 6 žingsnius, tačiau taškai – įskaityti
2014 / 12 / 13 11:00
Rungtynių tarp Minesotos „Timberwolves“ ir Oklahomos „Thunder“ ekipų pirmojo kėlinio pabaigą vainikavo itin ginčytinas epizodas. Šeimininkų komandos gynėjas Corey Breweris sužingsniavo šešis kartus nesumušęs kamuolio, tačiau mačo arbitrai jo taškus įskaitė. Daugiau
Onealas Scanpix „Shaqtin' A Fool“ naujausioje dalyje – juokingiausi vaizdai iš 1980–2005 metų, tarp kurių yra ir pats Sh.O‘Nealas
2014 / 12 / 12 11:00
Išaušo penktadienis ir tradiciškai jums pristatome buvusio Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininko Shaquille‘o O‘Nealo parinktą smagiausių savaitės epizodų penketuką. Šį kartą pamatysite ne įprastus savaitės juokingiausius vaizdus, o ... Daugiau
Youtube.com stopkadras Vokietijoje populiarėja nauja sporto šaka – futbolo ir stalo teniso mišinys
2014 / 12 / 11 21:35
Vokietijoje vis labiau populiarėja nauja sporto šaka, vadinama „headis“. Šioje sporto šakoje netrūksta futbolo ir stalo teniso elementų. Daugiau
Italijoje buvo užfiksuotas netradicinis įvarčio šventimas | youtube.com nuotr. Linksmiausi 2014 metų futbolo epizodai
2014 / 12 / 11 19:00
2014 metai jau beveik pasiekė finišo tiesiąją. Kaip ir kiekvienų metų gale, portalas „TVGolo“ surenka ne tik gražiausius įvarčius, bet ir įvairias kuriozines situacijas iš viso pasaulio. Daugiau
Luisas Suarezas sulaukė kritikos | AFP/Scanpix nuotr. Internautai užsipuolė L.Suarezą
2014 / 12 / 11 12:00
Trečiadienį po paskutinių „Barcelona“ komandos Čempionų lygos grupių etapo rungtynių šešėlis krito ant naujoko Luiso Suarezo. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio Neymaro įspūdingas įvartis rungtynėse su PSG
2014 / 12 / 11 11:27
Čempionų lygos rungtynėse „Barcelona“ 3:1 įveikė PSG, o vieną iš įvarčių įspūdingai pelnė brazilas Neymaras. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Visų aštuoniolikos D.Motiejūno taškų į „Golden State Warriors“ krepšį vaizdo momentai (2)
2014 / 12 / 11 11:33
Lietuvos krepšinio žvaigždė NBA lygoje Donatas Motiejūnas ir toliau rodo įspūdingus rezultatus. Rungtynėse su Oklendo „Golden State Warriors“ lietuvis pelnė 18 taškų sugriebė 6 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimu. Daugiau
Akimirka iš vaizdelio C.Jeffersonas atliko vieną iš netaikliausių tritaškio metimų NBA lygoje
2014 / 12 / 11 11:00
Bruklino „Nets“ žaidėjas Cory Jeffersonas rungtynėse su Čikagos „Bulls“ atliko vieną iš netaikliausių tritaškio metimų NBA lygoje. Daugiau
Dimša Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt T.Dimšos blokas A.Oriakhi – gražiausias praėjusios savaitės LKL momentas
2014 / 12 / 10 10:00
Praėjusią savaitę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) vyko ne vienos atkaklios rungtynės, kurios žiūrovams padovanojo efektingų ir įspūdingų momentų. Gražiausių epizodų dešimtuke šį kartą išvysite Rashauno Broaduso ir Vaido Čepukaičio tandemą, Vaidoto Volkaus ir Michealo... Daugiau
Kamuolys Tomas Lukšys, Fotodiena.lt Kuriozas Lenkijoje: supykusi komanda tyčia visas rungtynes atidavinėjo kamuolį varžovams ir prasiženginėjo
2014 / 12 / 09 16:00
Lenkijos trečiosios lygos rungtynėse užfiksuotas kuriozas, kurio pagrindiniu dalyviu tapo Chožovo „Alba“ klubas. „Alba“ komandos vadovai prašė lygos atidėti susitikimą su Gornicos MKS krepšininkais, kadangi turėjo problemų dėl įtempto tvarkaraščio ir žaidėjų traumų. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Vienuolikos minučių vaizdo reportažas šlovinantis J.Hardeno gynybą
2014 / 12 / 09 13:53
Kitokią nuomonę apie klaikią Hiustono „Rockets“ komandos žaidėjo Jameso Hardeno gynybą nusprendė pareikšti komandos sirgalius iš Taivano. Daugiau
Amare Stoudemire'as l Instagram nuotr. Ch.Barkley patarimas vyno vonioje pozavusiam A.Stoudemire'ui: žiūrint į jų žaidimą, jis turi išgerti tą vonią
2014 / 12 / 05 21:22
NBA čempionate Niujorko „Knicks“ klubas pralaimėjo jau šešioliktą kartą. Ekipa pasiekė blogiausio starto rekordą komandos istorijoje. Daugiau
Akimirka iš youtube.com vaizdelio Vartininko pakaitalas: užsispyręs ožys atsistojo į vartus ir sutrikdė rungtynes
2014 / 12 / 05 20:12
Kretoje futbolo rungtynes trumpam nutraukė užsispyręs ožys. Nors vieną kartą buvo išvestas iš aiškės, ožys nepasidavė ir į futbolo stadioną įbėgo antrą kartą ir atsistojo į vartus. Daugiau

KATEGORIJOS:

NAUJIENŲ SRAUTAS