0

„TonyBet“ krepšininkai užtikrintai nugalėjo „Juventus“ klubą (statistika)

2014.05.04 16:47
M.Linkevičius surinko dvigubą dublį (Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos pirmajame susitikime Prienų „TonyBet“ krepšininkai savoje arenoje 88:70 (23:6, 20:21, 21:15, 22:21) užtikrintai nugalėjo Utenos „Juventus“ klubą.

Prieniškiams dėl traumų negalėjo padėti Arvydas Šikšnius, Gintaras Kadžiulis, Paulius Ivanauskas ir Dovydas Šemeklis.

Saulius Kulvietis rungtynes pradėjo dvitaškiu, tačiau aikštės šeimininkai atsakė spurtu 13:0 ir po Mindaugo Lukauskio baudos metimo bei Artūro Valeikos dvitaškio sužaidus keturias minutes padidino persvarą iki dviženklės – 13:2. Negana to, „Tonybet“ komanda pelnė dar penkis taškus be atsako ir likus žaisti dvi minutes svečius jau slėgė šešiolikos taškų deficitas – 2:18. Nors Nikitos Barinovo ir Keyrono Sheardo metimai kiek atgaivino svečių puolimą, po tragiškai sužaistų pirmųjų dešimties minučių Virginijaus Sirvydžio auklėtinius slėgė septyniolikos taškų deficitas - 6:23.

Atsigavę po startinio jaudulio, „Juventus“ krepšininkai kiek sėkmingiau pradėjo antrąjį ketvirtį bei po keturių Sauliaus Kulviečio taškų iš eilės sumažino deficitą iki trylikos taškų – 12:25. Svečių situaciją dar labiau pablogino K.Sherdui skirta ketvirtoji asmeninė pražanga, po kurio Prienų komandos pranašumas šoktelėjo iki dvidešimties taškų – 37:17. Kėlinio pabaigoje Aido Viskonto ir Jeremy Hazellio tikslių atakų dėka uteniškiams pavyko kiek sumažinti deficitą, tačiau įpusėjus mačui ir toliau įtikinamai pirmavo „Tonybet“ klubas – 43:27.

Situacija nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Sužaidus keturias minutes du taškus su pražanga pelnė Artūras Valeika, kuris vėl sugrąžino aikštės šeimininkams dvidešimties taškų pranašumą – 55:35. Ketvirčio viduryje čiurnos traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Edgaras Stanionis, o prieniškiai tik dar labiau didino savo persvarą. Likus žaisti pusantros minutės komandas jau skyrė 24 taškai (66:42), o prieš paskutines dešimt minučių „Tonybet“ pirmavo rezultatu 66:49.

Ketvirtąjį kėlinį dviem tolimais metimais pradėjęs K.Sheardas vėl kiek sumažino „Juventus“ atsilikimą (57:70), bet netrukus amerikietis užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Spurtavę 8:0 prieniškiai vėl susigrąžino triuškinančią persvarą (77:57) ir ją išsaugojo iki pat mačo pabaigos. „Tonybet“ klubas laimėjo rungtynes (70:88) ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Nugalėtojams Martynas Linkevičius pelnė 18 taškų (3/7 tritaškiai, 12 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis – 17, Artūras Valeika – 15, Laimonas Kisielius – 12 (8 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis – 10, Žygimantas Janavičius pridėjo 9 taškus.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė Jeremy Hazellis (6 atk. kam., 5 kld.), po 15 surinko Aidas Viskontas (4 kld.) ir Saulius Kulvietis.