„Neptūno“ direktorius O.Kurauskas: „Tikrai nesiruošiame būti grupės autsaideriais“

Osvaldas Kurauskas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Prie dviejų didžių Lietuvos komandų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ kitą sezoną VTB Vieningoje lygoje prisijungs ir Klaipės „Neptūno“ klubas.

Nors ši žinia buvo netikėta ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos krepšinio sirgaliams, tačiau klubo vadovybė teigia, kad tai - gerai apgalvotas sprendimas.

Sekmadienį ištraukus VTB lygos burtus paaiškėjo, kad klaipėdiečiams B grupėje teks kovoti su Maskvos CSKA, „Žalgirio“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“, Liubercų „Triumf“, Krasnojarsko „Jenisej“, Minsko „Minsk“, Rygos VEF bei Nymburko ČEZ komandomis.

Krepšinio specialistams kyla abejonių, ar praėjusį sezoną vangiai net Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pasirodęs „Neptūno“ klubas bus pajėgus varžytis su stipriausiomis Europos komandomis. Abejonių kelia ir ekipos finansinė padėtis, nes be pajėgių krepšininkų didelių finansinių išteklių reikalaus tolimos kelionės į Rusijos glūdumas.

„Vakarų Ekspresas“ pakalbino „Neptūno“ direktorių Osvaldą Kurauską, kuris optimistiškai žiūri į artėjantį sezoną.

Daugelis žinią apie "Neptūno" dalyvavimą VTB sužinojo tik sekmadienį, ištraukus burtus. Ar tai buvo spontaniškas sprendimas?

Ne, tai ilgo darbo rezultatas, buvo pasitarimai su Lietuvos krepšinio federacija, miesto vadovais. Be to, buvo nuolat jaučiamas visuomenės spaudimas dėl to, kad Klaipėda turi didžiulį potencialą, o komandos užimamos pozicijos netenkino. Kalbėdami apie ilgalaikes klubo perspektyvas ir tolimesnį vystymą nusprendėme, kad galime dalyvauti tokiame pajėgiame turnyre. Esami rėmėjai žadėjo padidinti paramą, tikimės, kad atsiras naujų rėmėjų.

Ar yra galimybė, kad "Neptūnas" turnyre vis dėlto nedalyvaus.

Sprendimai jau priimti ir neatšaukiami. Komanda jau anksčiau buvo pristatyta lygos vadovybei, ji susitiko ir apie tai kalbėjosi su miesto valdžia.

‒ Kalbant apie komandos žaidėjų sudėtį ir finansus reikėtų tikėtis gana didelių permainų.

‒ Tikimės, kad sprendimas žaisti VTB padės mums prisivilioti pajėgių žaidėjų. Apie biudžetą kalbėti sunku - skaičiaus šiuo metu neįmanoma pasakyti. Tačiau dabar svarbiausia, kad mes žaisime tokio lygio turnyre, pirmaisiais metais mūsų pagrindinis tikslas nėra jį sudrebinti ir nuveikti kažką įspūdingo.

‒ Kaip vertinate lygos burtus?

‒ Kalbant apie komandų geografiją galima sakyti, kad mums pasisekė - Latvija ir Baltarusija čia pat.

Silpnų komandų nėra, grupės rungtynėse galima tikėtis pergalių, ypač namų rungtynėse - manau, kad jų metu visos "Švyturio" arenos tribūnos bus pilnos, o sirgaliai - tarsi šeštasis mūsų komandos žaidėjas. Tikrai nesiruošiame būti grupės autsaideriais, nors nesilygiuojame į "Žalgirį" ar CSKA, bet ir šios komandos nėra neįveikiamos. Niekada negali žinoti, kaip sužaisi - juk "Žalgiriui" esame pralaimėję vos vieno taško skirtumu.

‒ Tačiau teks vykti ir į Krasnojarską, iki kurio nuo Klaipėdos - per 5 tūkst. km. Ką manote apie tai?

‒Taip, ši kelionė tikrai bus sunkesnė už kitas, tačiau ją kompensuoti turėtų kitos, kurių metu tokių didelių atstumų nereikės įveikti. Prieš burtus "Jenisej" ir "Astana" ekipos buvo paskirstytos į skirtingus krepšelius - tai komandos, į kurias kelias tolimiausias. Galbūt geriau būtų buvusi Astanos ekipa - į šį miestą yra tiesioginis skrydis iš Rygos.

Šaltinis: Vakarų ekspresas
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (0)

Shakuras Fotodiena.lt Eurolygos šeštosios savaitės gražiausių epizodų dešimtuke – M.Shakuro dėjimas (VIDEO)
2014 / 11 / 22 10:00
Eurolygoje trečiąją pergalę iškovojusios Klaipėdos „Neptūno“ ekipos krepšininkų ataka pateko į šeštosios savaitės gražiausių epizodų dešimtuką. Trečiojo kėlinio pradžioje Vitorijos „Laboral Kutxa“ žaidėjai mėgino išsimesti kamuolį iš užribio, tačiau Deividas Gailius ... Daugiau
Marcas Gasolis Scanpix M.Gasolis pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą ir lėmė „Grizzlies“ pergalę (VIDEO)
Pusę Memfio „Grizzlies“ (11/2) komandos išguldęs žarnyno virusas nesukliudė siekti pergalės savo žiūrovų akivaizdoje. Marco Gasolio vedama Memfio ekipa 117:100 (25:16, 30:25, 27:29, 35:30) nugalėjo Bostono „Celtics“ (4/7) krepšininkus. Vidurio puolėjas iš Ispanijos p... Daugiau
Nowitzki, Bryantas Scanpix „Lakers“ išvykoje patvirtino prasčiausiai besiginančios NBA ekipos vardą
2014 / 11 / 22 09:00
Dalaso „Mavericks“ (10/3) ekipa sužaidė rezultatyviausias rungtynes per pastaruosius penkerius metus ir namie 140:106 (38:27, 30:32, 42:24, 30:23) sutriuškino Los Andželo „Lakers“ (3/10) komandą. Dalaso krepšininkams tai šeštoji pergalė paeiliui Nacionalinėje krepšin... Daugiau
Jamesas Scanpix „Cavaliers“ nerado pergalės kelio Vašingtone
LeBrono Jamesas pralaimėjo kovą dėl kamuolio puolant ir nusivylęs liko stovėti varžovų aikštės pusėje, o kiti keturi Klivlendo „Cavaliers“ krepšininkai bandė dengti penkis Vašingtono „Wizards“ žaidėjus. Tai atsitiko ketvirtajame kėlinyje, kai svečiai iš Klivlendo tur... Daugiau
Valančiūnas Scanpix J.Valančiūnas svariai prisidėjo prie vienos įspūdingiausių pergalių „Raptors“ istorijoje
2014 / 11 / 22 08:00
Prieš sekmadienį vyksiantį susitikimą su Klivlendo „Cavaliers“ ir LeBronu Jamesu Toronto „Raptors“ vyriausiasis treneris Dwane‘as Casey nerimavo dėl mačo su Milvokio „Bucks“. „Jei nepasirūpinsime šiomis rungtynėmis, tuomet „Bucks“ sukels keblumų, – pabrėžė ... Daugiau
Andersonas Fotodiena.lt Lemiamo metimo nepataikęs J.Andersonas: galbūt kitą kartą nusišypsos laimė
2014 / 11 / 22 00:00
Kai Sergio Rodriguezas realizavo abu baudos metimus ir Kauno „Žalgiris“ lemiamai atakai turėjo dar 5 sekundes, tapo aišku, jog kamuolį savo rankose turės Jamesas Andersonas. Po minutės pertraukėlės sugrįžę žalgiriečiai viską atliko teisingai ir amerikietis priėmė kam... Daugiau
Ercegas, Marjanovičius Scanpix Naudingiausias Eurolygos savaitės žaidėjas – karjeros mačą sužaidęs Z.Ercegas
Naudingiausiu Eurolygos šeštojo turo krepšininku tapo Stambulo „Galatasaray“ komandos aukštaūgis iš Serbijos Zoranas Ercegas. 29 metų 211 cm ūgio krepšininkas per 41 žaidimo minutę į Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšį įmetė 32 taškus (3/8 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 14/... Daugiau
Marcusas Williamsas Scanpix M.Williamsas pagerino Eurolygos rezultatyvių perdavimų rekordą
Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos įžaidėjas Marcusas Williamsas pagerino Eurolygos rezultatyvių perdavimų rekordą. Dvikovoje su Stambulo „Galatasaray“ komanda, kuriame prireikė dviejų pratęsimų, amerikietis atliko 17 rezultatyvių perdavimų ir taip aplenkė 2011 metų lap... Daugiau
Kuzminskas Scanpix Dar vieną puikų mačą sužaidęs M.Kuzminskas – vienas pagrindinių pergalės kalvių
Ketvirtąją pergalę Eurolygos B grupėje iškovojo Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Malagos „Unicaja“ (4/2) komanda, namuose 82:73 (22:23, 22:18, 22:22, 16:10) pranokusi Zagrebo „Cedevita“ (1/5) ekipą iš Kroatijos. 25 minutes žaidęs M.Kuzminskas pasižymėjo 14 taškų (6/8 ... Daugiau
Rochestie Scanpix Žemutinio Naugardo komanda pergalėmis pavijo „Žalgirį“
Trečiąją pergalę Eurolygos A grupėje iškovojo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (3/3) komanda, kuri svečiuose 89:82 (30:25, 23:21, 10:19, 26:17) pranoko grupės autsaiderius Sasario „Dinamo“ (1/5) krepšininkus. Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo 29 taškus (5/9 t... Daugiau
Zamojskis, Ercegas AFP-Scanpix Reto grožio krepšinio spektaklis Stambule baigėsi laimingai M.Pociaus komandai
2014 / 11 / 21 22:00
Klaipėdos „Neptūno“ varžovų Eurolygos D grupėje dvikovą po dramatiškos kovos laimėjo Martyno Pociaus atstovaujama Stambulo „Galarasaray“ (3/3). Ji namuose po dviejų pratęsimų rezultatu 110:103 (22:16, 23:24, 9:23, 28:19, 28:21) palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (3/3).... Daugiau
Songaila Fotodiena.lt D.Songaila: gaila, kad rungtynių baigtį nusprendė ne žaidėjai, o teisėjai
Kauno „Žalgiriui“ Eurolygos rungtynėse namuose nepavyko palaužti Madrido „Real“ ekipos ir po dramatiškos kovos nusileisti rezultatu 66:68. Žalgirietis Darius Songaila po mačo neslėpė nusivylimo pralaimėtomis rungtynėmis ir buvo įsitikinęs, kad paskutiniojo kėlinio pa... Daugiau
Šeškus Domantas Pipas, Fotodiena.lt V.Šeškui bloga nuo auklėtinių nesugebėjimo susikaupti LKL rungtynėms
Vilniaus „Lietuvos rytas“ žaidė dar vienas sudėtingas rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Po pergalės prieš Alytaus „Dzūkiją“ Virginijus Šeškus ir vėl nerado priežasčių, kodėl jo auklėtiniams nepavyksta tinkamai nusiteikti šalies pirmenybių mačams. Daugiau
Krapikas Fotodiena.lt G.Krapikas norėjo santykius aiškintis pratęsime, P.Laso nuspėjo lemiamą „Žalgirio“ ataką
Kauno „Žalgirio“ komanda itin apmaudžiai išleido pergalę iš savo. Eurolygos šeštajame ture šalies čempionai 66:68 paskutinėmis sekundėmis nusileido Madrido „Real“ ekipai, nors likus žaisti kelias minutes pirmavo 9 taškais. Ispanijos komandos vyriausiasis treneris Pab... Daugiau
Milka Fotodiena.lt „Prienai“ ketvirtajame kėlinyje įrodė pranašumą prieš „Nevėžį“ (VIDEO)
2014 / 11 / 21 20:00
Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) penktąją pergalę iškovojo „Prienų“ (5/8) krepšininkai, kurie namuose rezultatu 79:70 (21:13, 20:23, 16:19, 22:15) nugalėjo ir toliau nesėkmes skinančią Kėdainių „Nevėžio“ (2/11) ekipą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Prienai“ turėjo 3 ta... Daugiau
Rytis Pipiras NKL/Saulius Čirba „Perlo-MRU“ krepšininkai nugalėjo „Žalgirio“ dublerius
2014 / 11 / 21 19:00
Vilniaus „Perlas-MRU“ (11/4) toliau važiuoja aukščiausia pavara. Penktadienį (11.21) sostinės krepšininkai išvykoje 82:73 įveikė Kauno „Žalgirio“ dublerius (7/8). Mindaugo Sakalausko auklėtiniai liko NKL turnyro lentelės viršuje. Ar „Perlas-MRU“ taps vienvaldžiu čemp... Daugiau
Anderonsas Domantas Pipas, Fotodiena.lt „Žalgiris“ skaudžiai išleido neeilinę galimybę parklupdyti „Real“
2014 / 11 / 21 18:00
Kauno „Žalgirio“ (3/3) krepšininkai nepasinaudojo neeiline galimybe parklupdyti Madrido „Real“ (5/1) klubą. Gintaro Krapiko auklėtiniai po dramatiškos kovos namuose rezultatu 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15) nusileido Jono Mačiulio atstovaujamam „Karališkaj... Daugiau
Juškevičius, Baronas Domantas Pipas, Fotodiena.lt Galingai ketvirtąjį kėlinį sužaidęs „Lietuvos rytas“ palaužė „Dzūkiją“
Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (10/2) komanda, kuri namuose 87:71 (29:23, 21:21, 15:19, 22:8) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7/6) ekipą. Rungtynės prasidėjo 5 vilniečių taškais be atsako (5:0), tačiau svečiai nepaleido ai... Daugiau
Jeffery Tayloras Scanpix NBA žaidėjų asociacija dėl J.Tayloro diskvalifikacijos pateiks apeliaciją
2014 / 11 / 21 17:00
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) nubaudė nusikaltimą įvykdžiusį Šarlotės „Hornets“ puolėją Jeffery Taylorą ir skyrė jam 24 rungtynių diskvalifikaciją. Tiesa, NBA žaidėjų asociacija ruošiasi pateikti apeliaciją dėl tokio sprendimo, mat teigiama, kad skirta bausm... Daugiau
Kamuolys Tomas Lukšys, Fotodiena.lt „Zanavyko” skundas buvo patenkintas: du NKL pirmenybių arbitrai suspenduoti
2014 / 11 / 21 16:00
2014 metų, lapkričio 15 dieną, po rungtynių Šilutėje „Zanavyko” klubas pateikė NKL vykdančiajam direktoriui G.Grybauskui skundą. Jis vėliau buvo perduotas LKF TA prezidentui K.Pilipauskui su prašymu išnagrinėti rungtynių tarp „Šilutės” ir „Zanavyk... Daugiau
Lucasas AFP-Scanpix NBA neįsitvirtinęs J.Lucasas kelsis į Kiniją ir prisijungs prie A.Harringtono ekipos
Įžaidėjas Johnas Lucasas niekaip nerado vietos Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), tad karjerą tęs Kinijoje. Skelbiama, kad 32 metų 180 cm ūgio atakų organizatorius apsivilks Fujiano „Quanzhou Bank“ ekipos marškinėlius. Amerikietis praėjusį sezoną atstovavo J... Daugiau
Jacksonas Scanpix Ph.Jacksonas: „Lakers“ turi gerą trenerį, bet to nepakanka – reikia talentingų žaidėjų
2014 / 11 / 21 15:00
Philas Jacksonas Los Andželo „Lakers“ komandai vadovavo vienuolika sezonų ir penki jų baigėsi klubo triumfu ir iškovotais čempionų žiedais. Žvelgiant į dabartinę „Lakers“ situaciją, matomas priešingas vaizdas: komanda sąskaitoje turi 3 pergales ir 9 pralaimėjimus, ta... Daugiau
Allenas Scanpix D.Riversas tikisi, kad R.Allenas apsivilks „Clippers“ marškinėlius
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) veteranas Ray‘us Allenas kol kas yra laisvasis agentas ir neapsisprendžia, ar tęs karjerą ir kur, jei nuspręs tai padaryti. Los Andželo „Clippers“ vyriausiasis treneris Docas Riversas viliasi, kad 39 metų 196 cm ūgio... Daugiau
Jordanas Scanpix Gražiausių NBA dienos epizodų penketuke karaliauja „Clippers“ žaidėjų dėjimai (VIDEO)
Praėjusią naktį vyko vos dvejos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynės, tad šįkart lyga pristato gražiausių epizodų penketuką, o ne dešimtuką. Trečiojoje vietoje atsidūrė Los Andželo „Clippers“ ekipos ataka: vidurio puolėjas DeAndre Jordanas sugavo komand... Daugiau
Jenningsas Scanpix N.Youngas ir B.Jenningsas įspėti už vaidybą (VIDEO)
2014 / 11 / 21 13:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vadovai įspėjo Los Andželo „Lakers“ puolėją Nicką Youngą ir Detroito „Pistons“ įžaidėją Brandoną Jenningsą dėl vaidybos. Abu krepšininkai imitavo varžovo pražangą, kai atakavo krepšį iš trijų taškų zonos. Jeigu vaidyba pasikar... Daugiau
Šilinskis Robertas Dačkus, Fotodiena.lt NKL autsaiderę papildė būrys žinomų krepšininkų
2014 / 11 / 21 12:00
Pastaruoju metu gerėjantį krepšinį demonstruojanti, bet be pergalių (0/14) pirmajame NKL rate likusi Kauno „JAZZ-Diremta“ sulaukė rimto pastiprinimo. Rolando Urkio treniruojamą ekpą papildė aukštaūgiai Darius Šilinskis ir Vaidas Trepočka, atakuojantis gynėjas Malcolm... Daugiau