Kšištofas Lavrinovičius | Fotodiena/Roko Lukoševičiaus nuotr.

Galingai antroje rungtynių dalyje rungtyniavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (1/0) pergalingai pradėjo Europos taurės turnyrą.

Panevėžiečiai namuose 86:72 (23:20, 17:22, 29:14, 17:16) įveikė Jeruzalės „Hapoel“ (0/1) krepšininkus.

Aikštės šeimininkai pataikė 66 proc. dvitaškių (29/44), kai tuo tarpu varžovams leido realizuoti tik 38 proc. (16/42).

Taškų kraitį atidarė tritaškį įsmeigęs Lorenzo Williamsas, netrukus tolimą šūvį su pražanga pridėjo ir Kšištofas Lavrinovičius (7:0). Pakiliai susitikimą pradėję aikštės šeimininkai po to į savo krepšį praleido taip pat du tritaškius (7:6). Panevėžiečiai priekyje buvo iki aštuntosios žaidimo minutės, kol galiausiai svečiai išlygino rezultatą (17:17). Nepaisant to, trapią persvarą ketvirčio pabaigoje pavyko susigrąžinti – 23:20.

Šeši „Hapoel“ komandos taškai paeiliui ketvirčio pradžioje padėjo persverti rezultatą (23:26). Nuo to laiko „Lietkabeliui“ susigrąžinti pranašumo taip ir nepavyko, o vienu metu ekipas jau skyrė 6 taškai (30:36). Visgi, spurtas 6-0, kurį inicijavo keturis taškus iš jų pelnęs Adas Juškevičius, leido atstatyti pusiausvyrą (38:38). Kėlinio pabaigoje tritaškį smeigęs Curtisas Jerrellsas didino skirtumą iki keturių (38:42). Deficitą dvitaškiu pavyko apkarpyti Vaidui Čepukaičiui – 40:42.

Po didžiosios pertraukos pelnyti penki taškai be atsako padėjo perimti iniciatyvą ir susigrąžinti persvarą aikštės šeimininkams (45:42). Pastarieji netrukus surengė dar vieną sėkmingą atkarpą, šį kartą 7-0, po kurios skirtumas išaugo iki 8 taškų (56:48). „Hapoel“ klubas užkirto kelią oponentų spurtui ir sumažino deficitą (60:56). Darjušas Lavrinovičius kėlinio pabaigoje pelnė penkis taškus iš eilės, inicijavo spurtą 9-0 ir pirmą kartą rungtynėse „Lietkabelis“ įgijo dviženklį pranašumą (69:56).

Keturi taškai paeiliui ketvirto kėlinio pradžioje didino atstumą iki 17 taškų (73:56). Keturis taškus įmetė D.Lavrinovičius, tritaškį smeigė A.Juškevičius ir skirtumas perkopė jau 20 taškų ribą (80:59). Izraelio klubui dar iki rungtynių pabaigos pavyko kiek aptirpdyti deficitą, tačiau atkurti intrigos panevėžiečiai jau nebeleido – 86:72.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 20 (5/9 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud., 8 atk. kam., 27 n. b.), Lorenzo Williamsas 13 (8 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius ir Gary Taltonas po 11, Žanis Peineris 8 (4/4 dvit.), Adas Juškevičius 7.

„Hapoel“: Curtisas Jerrellsas 23 (4/7 dvit., 5/8 trit., 6 rez. perd., 30 n. b.), Austinas Daye 16 (4/6 trit.), Richardas Howellas 15, Stratos Perperoglou 8, Alenas Omičius 5.