Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2017.09.12 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Aimas Fiščevas | Tito Pacausko  nuotr.

Aimas Fiščevas | Tito Pacausko nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo arba tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt tęsia tradiciją ir pradeda naują kassavaitinių lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Aukščiausios Kazachstano lygos sezoną permainingai pradėjo Rudnio „Gornyak“. Domanto Čypo atstovaujama komanda svečiuose pasidalino po pergalę – 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) ir po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) – su Petropavlovsko „Kulager“. Gynėjas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Gornyak“ (2 tšk.) užima 7-ą vietą tarp 10 komandų.


Darius Pliskauskas | Organizatorių nuotr.

Darius Pliskauskas | Organizatorių nuotr.

Anglijos lygos „Iššūkio“ rungtynėse Piterboro „Phantoms“ su Dariumi Pliskausku jau spėjo iškovoti tris pergales. „Phantoms“ namuose 6:5 (1:1, 2:1, 3:3) įveikė Basinkstouko „Bison“, o Svindono „Wildcats“ nugalėjo tiek išvykoje 4:3 (1:0, 2:1, 1:2), tiek namuose 7:4 (1:0, 3:2, 3:2). Pralaimėjimą „Phantoms“ patyrė tik išvykoje prieš „Bison“ – 0:5 (0:1, 0:4, 0:0).

D.Pliskauskas žaidė abejas rungtynes prieš „Bison“ ir mače namuose pelnė įvartį. Prieš „Wildcats“ lietuvis nerungtyniavo dėl nedidelės traumos.


Islandijos aukščiausios lygos starte Reikjaviko „Bjorninn“ su Aimu Fiščevu namuose apmaudžiai 6:7 (3:1, 3:3, 0:3) pralaimėjo „Vikingar“ klubui. Puolėjas iš Lietuvos įmušė 2 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min.

„Bjorninn“ (0 tšk.) tarp 4 komandų rikiuojasi trečia.


Markas Kaleinikovas | Organizatorių nuotr.

Markas Kaleinikovas | Organizatorių nuotr.

Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Pekino „KRS Junior“ (Kinija) su Marku Kaleinikovu svečiuose po baudinių serijos 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Maskvos „Krylya Sovetov“ (Rusija), o vėliau išvykoje du kartus nusileido Maskvos „MHK Spartak“ (Rusija) – 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) ir 1:7 (0:1, 1:2, 0:4). Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., kartą smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo 50 proc. ritulio išmetimų, antrose du kartus smūgiavo į varžovų vartus, o trečiose užsidirbo 2 baudos min. ir pralaimėjo vieną ritulio išmetimą.

„KRS Junior“ (2 tšk.) tarp 17 Vakarų konferencijos komandų rikiuojasi 4-a.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misuko atstovaujama Bostono „Bandits“ ekipa namuose du kartus nugalėjo Naujojo Džersio „Rockets“ – 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) ir 7:2 (3:1, 2:0, 2:1). Puolėjas iš Lietuvos abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Bandits“ (4 tšk.) tapo 11 komandų lygos lydere.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje „USPHL Premier“ Ričmondo „Generals“ su Ignotu Ragu svečiuose du kartus nusileido Karolinos „Eagles“ – po pratęsimo 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) ir 2:3 (0:1, 0:0, 2:2). Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Generals“ (1 tšk.) Pietryčių divizione užima 3-ią vietą tarp 6 komandų. Sezono starto dar laukia kita šio diviziono ekipa „Potomac Patriots“ su Elvinu Karla ir Dominyku Motiejūnu.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) be Dino Mukovozo žaidusi Bingamtono „Junior Senators“ komanda išvykoje du kartus sutriuškino „Skylands Kings“ – 10:2 (4:1, 3:1, 3:0) ir 9:3 (1:1, 2:1, 6:1).

„Junior Senators“ (4 tšk.) pirmauja šešių komandų Šiaurės Rytų divizione.


„Erste Bank“ jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Okanagan HC Europe“ (Austrija) komanda su Luku Washco namuose 5:3 (2:2, 1:0, 2:1) nugalėjo Linco „EHC Liwest“ (Austrija) ir 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) pranoko EC VSV (Austrija). Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nežaidė.

„Okanagan HC Europe“ (6 tšk.) A grupėje užima antrą vietą tarp 9 komandų.

„Erste Bank“ jaunimo lygoje dalyvauja 17 komandų iš Austrijos, Vengrijos, Slovėnijos ir Čekijos.


Antroje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Christiano Volodino atstovaujama „Hokki“ komanda skynė pergales – namuose 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) prieš „K-Laser/KKP“, 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) prieš „RoKi“ ir 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) prieš IPK bei išvykoje 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) prieš „SaPKo“. Lietuvis žaidė tik paskutinėse rungtynėse, bet jose nepasižymėjo.

„Hokki“ (12 tšk.) yra vienvaldžiai 17 komandų lygos lyderiai.


Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Kosto Gusevo atstovaujama Raumos „Lukko“ komanda išvykoje 4:2 (0:0, 3:0, 2:1) nugalėjo Tamperės „Tappara“, namuose 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) palaužė Vasos „Sport“ pasipriešinimą, savo arenoje 8:4 (3:2, 3:2, 2:0) pamokė „K-Vantaa“ ir namuose po pratęsimo 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) nugalėjo Kuopijo „KalPa“. Gynėjas iš Lietuvos nežaidė nė vienų rungtynių.

„Lukko“ (11 tšk.) užima 3-ią vietą tarp 17 klubų.


 „Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje „Okanagan HC Red“ (Austrija) komanda su L.Washco svečiuose po pratęsimo 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0) įveikė „EHC Liwest“, bet vėliau išvykoje 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) nusileido Vienos „UPC Capitals“ (Austrija). Pirmose rungtynėse lietuvis įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., o antrose nepasižymėjo.

„Okanagan HC White“ (Austrija) ekipa su dviem lietuviais namuose 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) nusileido „UPC Capitals“, 3:5 (1:2, 1:2, 1:1) pralaimėjo „EHC Liwest“ ir 1:6 (1:1, 0:3, 0:2) neprilygo EC VSV. Nikita Volochas pasižymėjo tik antrose rungtynėse, kuriose atliko rezultatyvų perdavimą. Vartininkas Nikita Kuzminovas rungtynėms nebuvo registruotas.

„Okanagan HC Red“ (2 tšk.) A grupėje užima 7-ą vietą, o „Okanagan HC White“ (0 tšk.) yra paskutinė – 8-a.


Antroje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Raumos „Lukko Team“ su Viliumi Bučiu namuose 6:4 (1:1, 1:1, 4:2) įveikė „S-Kiekko“, išvykoje net 0:11 (0:4, 0:4, 0:3) neturėjo vilčių prieš Porio „Assat“ ir savo arenoje 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pranoko „Kisa-Eagles“. V.Bučys pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, antrose nežaidė, o trečiose pelnė dar 2 įvarčius.

„Lukko Team“ (6 tšk.) tarp 7 grupės komandų žengia 3-ia.


Kitoje tos pačios lygos grupėje žaidžianti Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu laimėjo net ketverias rungtynes iš eilės – namuose 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) prieš Lahčio „Pelicans Akatemia“, išvykoje 8:1 (0:0, 6:1, 2:0) prieš „SaPKo“, savo aikštėje 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) prieš „Jukurit“ ir svečiuose 3:2 (2:1, 0:0, 1:0) prieš „Jokipojat“. Vartininkas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atrėmė visus 22 varžovų smūgius į vartus, o trečiose – 25 iš 26 smūgių. Antrajame ir ketvirtajame mače L.Lubys nežaidė.

„SaiPa“ (12 tšk.) pirmauja 7 komandų grupėje.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 17 metų) lygoje „K-Vantaa“ komanda su dviem lietuviais išvykoje po baudinių serijos 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1) pralaimėjo Lahčio „Pelicans“ ir namuose taip pat po baudinių serijos 3:4 (1:1, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1) nusileido Turku TPS. Pirmose rungtynėse Martynas Grinius nerealizavo baudinio, o antrajame mače nepasižymėjo. Faustas Nausėda be keitimų gynė komandos vartus ir per dvejas rungtynes iš viso atrėmė 68 iš 73 varžovų smūgių į vartus.

„K-Vantaa“ (2 tšk.) užima 8-ą vietą tarp 13 ekipų.


Stipriausioje Šveicarijos jaunių (iki 17 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi išvykoje 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) pralaimėjo Lozanos „4 Clubs“, namuose po pratęsimo 4:3 (0:1, 3:1, 0:1, 1:0) įveikė Bylio „EHC Spirit“ ir svečiuose 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) nusileido „SCL Young Tigers“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o kituose mačuose nepasižymėjo.

„HC Lugano“ (2 tšk.) lenkia dvi komandas ir užima 11-ą poziciją.


Danijos jaunių (iki 17 metų) lygoje dviejų lietuvių atstovaujama „Herning“ komanda svečiuose 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) pamokė „Odense“. Nikita Piazenko atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o Martynas Radzevičius nepasižymėjo.

„Herning“ (3 tšk.) tarp 6 komandų rikiuojasi trečia.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.







Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

09-21 Šiauliai 18:30 Neptūnas
09-23 Juventus 17:15 Lietuvos rytas
09-23 Dzūkija 18:00 Lietkabelis

Eurolyga

10-12 CSKA 20:00 AX Armani
10-12 Anadolu Efes 20:00 Real
10-12 Olympiacos 21:00 Baskonia
10-12 Brose 21:00 Maccabi
10-12 Unicaja 22:00 Fenerbahce
10-13 Khimki 19:30 Valencia Basket
10-13 Žalgiris 20:00 Crvena Zvezda
10-13 Barcelona 22:00 Panathinaikos
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 09-20 Utenis Utena 17 : 00 Žalgiris
Tre 09-20 Stumbras 18 : 00 Sūduva
Ket 09-21 Stumbras 18 : 00 Sūduva

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 09-23 West Ham United 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 09-23 Stoke City 17 : 00 Chelsea
Šeš 09-23 Southampton 17 : 00 Manchester United
Šeš 09-23 Swansea City 17 : 00 Watford
Šeš 09-23 Burnley 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 09-23 Everton 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 09-23 Manchester City 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 09-23 Leicester City 19 : 30 Liverpool
Sek 09-24 Brighton & Hov… 18 : 00 Newcastle United

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141