Šaudymo iš lanko čemionatas | Organizatorių nuotr.

Šaudymo iš lanko čemionatas | Organizatorių nuotr.

 Savaitgalį Alytaus centrinio stadiono sporto salėje vykusiame Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate varžėsi 132 sportininkai. Tai yra šių varžybų rekordas.

Šis čempionatas vienoje vietoje sutraukė visų lankų grupių atstovus, o vienu metu į taikinius skriejančios 40 strėlių nepaliko abejingų nei tarp žiūrovų, nei tarp dalyvių. Pirmą kartą čempionate varžėsi ir neįgalūs lankininkai, o savo jėgas Alytuje, be suaugusiųjų, taip pat išbandė, vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir veteranų amžiaus grupių sportininkai. Iš viso varžybose išdalinti 36 medalių komplektai.

„Pagaliau šaudymo iš lanko sportas Lietuvoje pradeda vytis pasaulio tendencijas. Šis sportas labai sparčiai auga – juo užsiima vis daugiau jaunimo, o kartu ir plečiasi į visas amžiaus grupes, negalias ir lankų rūšis. Džiugu, kad atsiranda jaunų talentų, prasiskinančių kelią į suaugusiųjų grupes ir net tampančiais čempionais. Geras pavyzdys – mūsų klubo narė Kristina Abramaitytė. Ji – labai sunkiai besitreniruojanti ir laiko tam negalinti lankininkė, šiose varžybose iškovojusi du aukso ir vieną sidabro medalį“, – sakė vienas turnyro organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo direktorius Ugnius Timinskas.

16-metė K. Abramaitytė („ASRC-Žaliasis lankas“) triumfavo moterų olimpinių lankų varžybose. Ji finale 7:3 nugalėjo kitą talentingą sportininkę Julianą Semionovą (LSK). Bronzos medalis atiteko Saulei Rimkevičiūtei („SM Gaja-Kauno lankininkai“), kuri mažajame finale 6:4 įveikė Gerdą Sankauskaitę („SM Gaja-Kauno lankininkai“). K. Abramaitytė, kuri tarp suaugusių triumfavo antrus metus iš eilės, dar vieną aukso medalį pridėjo kovodama su bendraamžėmis jaunių grupėje. Ten finale ji 7:1 nugalėjo Vitaliją Balčiūnaitę („ASRC-Žaliasis lankas“). Komandų varžybose ji su ekipos draugėmis tenkinosi sidabro apdovanojimu.

„Sunki kova buvo abejose grupėse, bet suaugusių varžybose konkurencija buvo didesnė, varžovės labiau patyrusios. Apskritai varžybos buvo puikios, susirinko daug dalyvių, kas yra gerai, nes negalima atsipalaiduoti“, – įspūdžiais dalinosi K. Abramaitytė.

K. Abramaitytės pergalės nėra atsitiktinės – sportininkė treniruojasi penkias dienas per savaitę ir žada siekti aukštumų ne tik Lietuvoje.

„Sunku pasakyti, kodėl pasirinkau šią sporto šaką. Man šaudymas iš lanko teikia malonumą. Kalbant apie ateitį šiame sporte, aš turiu tikslą siekti rezultatų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėse, pasaulinio lygio, varžybose“, – pabrėžė K. Abramaitytė.

Vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo Ignas Morkeliūnas („SM Gaja-Kauno lankininkai“), kuris finale 6:0 nepaliko didesnių vilčių Taurūnui Lubiui („Klaipėdos lankininkai“). Mažajame finale Ramūnas Kašėta (Kauno sporto asociacija) 6:5 įveikė Adamą Kovalevskį (LSK).

Vyrų skriemulinių lankų varžybose aukso medalį iškovojo Remigijus Bileišis (ULK). Jis finale po atkaklios kovos 141:139 nugalėjo Valerijų Denisovą (LSK). Trečiąją vietą užėmė Marius Grigaravičius (ULK).

Tarp moterų finalas buvo itin atkaklus. Liepa Petkūnaitė (ULK) 128:127 įveikė Beatą Guobužaitę (ULK) ir pasidabino aukso medaliu.

Paprastųjų lankų grupėje tarp moterų triumfavo Margarita Matvijenko (LSK), o tarp vyrų – Aidas Jurgaitis (LSK). M. Matvijenko finale 6:2 nugalėjo Margaritą Butiakovą (LSK), o A. Jurgaitis 6:4 – Nerijų Švedą (LSK).

Ilgųjų lankų grupėse auksas atiteko Arvydui Baniui („Žaliasis lankas“) ir Aidai Grigienei („Strėlė“).

„Anksčiau Lietuvos čempionatą esame organizavę tik lauke, todėl šį savaitgalį įgijome naujos patirties. Patalpose rengiant varžybas, atsiranda tiek kitokių problemų, tiek kitokių galimybių. Visas problemas pavyko išspręsti itin greitai ir viskas praėjo sklandžiai. Tuo pačiu turime minčių, ką ateityje bus galima padaryti dar moderniau ir tobuliau, – pasakojo U. Timinskas. – Džiugu, kad varžybos buvo rekordinės dalyvių skaičiumi. Taip nutiko dėl kelių priežasčių. Pirma – lankininkai pradeda vertinti mūsų įdedamą darbą į varžybų organizavimą, antra – turėjome gražią salę ir varžyboms reikalingą inventorių. Į vieną savaitgalį sutalpinome visas lankininkų grupes, prisijungė keletas naujų“.

Komandų varžybose nugalėtojais tapo „SM Gajos-Kauno lankininkų-1“ (olimpiniai lankai, moterys), Lankininkų sporto klubo (LSK, olimpiniai lankai, vyrai), Utenos lankininkų klubo (ULK, skriemuliniai lankai, vyrai), LSK-2 (paprasti lankai, vyrai) ir „Strėlės“ (ilgieji lankai, vyrai) atstovai.

Bendroje medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė LSK (Lankininkų sporto klubas), kuriam atstovavo ir keletas Vilniaus miesto sporto centro auklėtinių. Jis iš viso iškovojo 30 medalių (aukso – 14). Antras buvo „Žaliasis lankas“, kartu su Alytaus sporto rekreacijos centro (ASRC) atstovais pelnęs 20 medalių (9 – aukso), trečias – ULK (Utenos lankininkų klubas) su 11 medalių (5 aukso).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Eurobasket 2017

08-31 Slovėnija 13:45 Lenkija
08-31 Vokietija 15:45 Ukraina
08-31 Islandija 16:30 Graikija
08-31 Lietuva 18:30 Gruzija
08-31 Prancūzija 20:00 Suomija
08-31 Italija 21:30 Izraelis
09-01 Vengrija 15:00 Kroatija
09-01 Serbija 17:00 Latvija
09-01 Ispanija 17:45 Juodkalnija
09-01 Rumunija 20:30 Čekija
09-01 Turkija 21:00 Rusija

Draugiškos rungtynės

08-23 Lietuva 19:30 Islandija
08-25 Lietuva 19:30 Ispanija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 08-22 Stumbras 18 : 00 Žalgiris
Ant 08-22 Trakai 20 : 00 Atlantas
Tre 08-23 Kauno Žalgiris 18 : 00 Utenis Utena

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 08-20 Huddersfield Town 15 : 30 Newcastle United
Sek 08-20 Tottenham Hotspur 18 : 00 Chelsea
Pir 08-21 Manchester City 22 : 00 Everton

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141