Gintarė Scheidt | Alfredo Pliadžio nuotr.

Gintarė Scheidt | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Lietuvos buriuotojų sąjunga paskelbė geriausius 2016 metų buriavimo sporto atstovus. Tarp jų – olimpiečiai Gintarė Volungevičiūtė Scheidt bei Juozas Bernotas ir jachtos „Keturi vėjai“ (kpt. Adomas Janulionis) įgula, pasaulio ORC čempionate šiemet pasiekusi aukščiausią poziciją Lietuvos buriavimo istorijoje.

Geriausia šių metų Lietuvos buriuotoja pripažinta G. Volungevičiūtė Scheidt 2016-aisiais ne tik iškovojo 7 vietą Rio olimpinėse žaidynėse bei pateko tarp penkių geriausių pasaulio ir keturių geriausių Europos moterų buriuotojų „Laser Radial“ klasėje, tačiau ir buvo Lietuvos vėliavnešė olimpinės žaidynėse.

„Metų pabaiga yra puiki proga atsigręžti atgal į praėjusius dvylika mėnesių, įvertinti, kas per juos buvo pasiekta, ir pasveikinti mūsų stipriausius. O šiemet tikrai galime džiaugtis, kad net ir būdami maža tauta sugebame išugdyti tokius buriuotojus, kaip olimpiečiai Gintarė ir Juozas, kad mūsų jaunimas puikiai pasirodo tarptautinėse regatose ar kad turime įgulų, kurios konkurencingai varžosi tarptautiniuose ORC čempionatuose.“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis. 

Į geriausių moterų buriuotojų trejetuką taip pat pateko Viktorija Andrulytė, kuri sėkmingai dalyvaudama tarptautinėse varžybose ir iškovojo Lietuvos buriuotojams kelialapį į Rio olimpines žaidynes, bei Milda Eidukevičiūtė.

Geriausiu šių metų buriuotoju pripažintas 26 poziciją Rio olimpinėse žaidynėse užėmęs Juozas Bernotas, buriuojantis „RS:X“ klasės burlente. Į geriausiųjų trejetuką taip pat pateko jaunieji buriuotojai Karolis Janulionis ir Martis Pajarskas, kurie šiemet taip pat buvo pretendentai į olimpinę rinktinę ir išlieka viena didžiausių kitos olimpiados vilčių Lietuvos buriuotojams.

Tarp pačių jauniausių, buriuojančių „Optimist“ klase, geriausiu pripažintas Vėjas Strelčiūnas, užėmęs pirmąsias vietas tiek Lietuvos respublikos taurėje, tiek Lietuvos jaunių čempionate bei iškovojęs sidabrą Estijos „Optimist“ jachtų klasės čempionate.

Stipriausia šių metų įgula – Adomo Janulionio vadovaujama „Keturių vėjų“ įgula, iškovojusi 19 vietą Danijoje vykusiame pasaulio ORC čempionate. Ji taip pat laimėjo greičiausios jachtos titulą šių metų „Kuršių marių regatoje“ tiek pagal realų, tiek pagal perskaičiuotą laiką.

Lietuvos buriuotojų sąjunga metų įvykiu pripažino mūsų šalyje naujos „Platu 25“ jachtų klasės atsiradimą. Šiomis jachtomis buriuojantys buriuotojai šiemet ne tik „Kuršių marių regatoje“ startavo atskiroje monotipinėje grupėje, tačiau ir organizavo 12 etapų Lietuvos „Platu 25“ jachtų klasės taurės varžybas.

Metų treneriu Lietuvos buriuotojų sąjunga paskelbė olimpietį Juozą Bernotą treniruojantį Gintautą Bernotą.

Geriausiųjų 2016 metų buriuotojų pasiekimai:

Moterys:

Gintarė Volungevičiūtė- Scheidt

Rio Olimpinių žaidynių dalyvė – 7 vieta

2016 Pasaulio Laser radial čempionatas – 5 vieta

2016 Europos Laser radial čempionatas – 4 vieta.

Viktorija Andrulytė

2016 Pasaulio Laser radial čempionatas – 25 vieta

2016 Europos Laser radial čempionatas – 16 vieta.

2016 Tarptautine buriavimo regata „Kylio savaitė“- 6 vieta

Milda Eidukevičiūtė

2016 Lietuvos respublikos čempionatas Laser radial – 2 vieta

2016 Tarptautinė buriavimo regata „Rudens vėjas“ – 1 vieta

2016 Laser radial Europos taurės etapas – 1 vieta.

Vyrai:

Juozas Bernotas

Rio Olimpinių žaidynių dalyvis – 26 vieta

2016 RS:X pasaulio čempionatas – 36 vieta

2016 RS:X Lietuvos čempionatas – 1 vieta

2016 RS:X pasaulio taurė -10 vieta

Karolis Janulionis

2016 Lietuvos respublikos Laser standart čempionatas -1 vieta

2016 Europos taurės etapas – 1 vieta

2016 Ispanijos Laser standart čempionatas/ Europos taurės etapas – 3 vieta

Martis Pajarskas

2016 Europos taurės etapas – 3 vieta

2016 Europos Laser standart čempionatas – 49 vieta

2016 Lietuvis respublikos taurė -2 vieta.

Vaikai (Optimist j.kl.):

Vėjas Strelčiūnas

2016 Lietuvis respublikos taurė -1 vieta.

2016 Lietuvos jaunių čempionatas – 1 vieta

2016  Estijos optimist j.kl. čempionatas – 2 vieta

Ernestas Juškevičius

2016 Tarptautinė buriavimo regata „Rudens vėjas“ – 1 vieta

2016 Lietuvis respublikos taurė -2 vieta.

2016 Lenkijos buriavimo pirmenybės – 1 vieta

Matas Niekis

2016 Lietuvos jaunučiu sporto žaidynės – 1 vieta

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.






Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

03-25 Prienų Birštono Vytautas 16:00 Panevėžio Lietkabelis
03-25 Kėdainių Nevėžis 16:30 Pasvalio Pieno žvaigždės
03-25 Vilniaus Lietuvos rytas 17:00 Šiaulių Šiauliai
03-26 Utenos Juventus 17:00 Klaipėdos Neptūnas
03-26 Alytaus Dzūkija 18:00 Kauno Žalgiris

Eurolyga

03-23 Stambulo Anadolu Efes 20:30 Stambulo Fenerbahce
03-23 Milano Emporio Armani 21:00 Bambergo Brose Baskets
03-23 Tel Avivo Maccabi 21:05 Kauno Žalgiris
03-23 Vitorijos Laboral Kutxa 22:00 Atėnų Panathinaikos
03-24 Kazanės Unics 18:00 Maskvos CSKA
03-24 Stambulo Darussafaka Dogus 20:15 Stambulo Galatasaray
03-24 Pirėjo Olympiacos 21:00 Madrido Real
03-24 Barselonos Barcelona Lassa 22:00 Belgrado Crvena Zvezda


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 03-29 Trakai 17 : 00 Žalgiris
Ket 03-30 Stumbras 17 : 00 Utenis Utena
Ket 03-30 Sūduva 19 : 00 Atlantas

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 04-01 Liverpool 13 : 30 Everton
Šeš 04-01 Manchester United 16 : 00 West Bromwich …
Šeš 04-01 Watford 16 : 00 Sunderland
Šeš 04-01 Leicester City 16 : 00 Stoke City
Šeš 04-01 Burnley 16 : 00 Tottenham Hotspur
Šeš 04-01 Chelsea 16 : 00 Crystal Palace
Šeš 04-01 Hull City 16 : 00 West Ham United
Šeš 04-01 Southampton 18 : 30 AFC Bournemouth
Sek 04-02 Swansea City 14 : 30 Middlesbrough
Sek 04-02 Arsenal 17 : 00 Manchester City
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio U-18 II diviziono A grupės ledo ritulio turnyras

04-02 Lietuva 06:00 Pietų Korėja
04-02 Rumunija 10:30 Kroatija
04-02 Estija 15:00 Didžioji Britanija
04-04 Kroatija 06:00 Estija
04-04 Rumunija 10:30 Lietuva
04-04 Pietų Korėja 15:00 Didžioji Britanija
04-05 Rumunija 06:00 Estija
04-05 Lietuva 10:30 Didžioji Britanija
04-05 Pietų Korėja 15:00 Kroatija

Lietuvos ledo ritulio čempionatas