0
05-24, 22:00
0
0

„Liverpool“ sutriuškino „Villarreal“ ir Europos lygos finale žais su „Sevilla“ įvarčių VIDEO + fotogalerija

2016.05.05 23:54
„Liverpool“ - „Villarreal“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį UEFA Europos lygoje paaiškėjo finalo dalyviai. „Liverpool“ klubui padėjo namų sienos – jie panaikino įvarčio deficitą prieš „Villarreal“ klubą ir sutriušino varžovus 3-0. Finale Jurgeno Kloppo auklėtiniai surems ginklus su „Sevilla“ ekipa, kuri palaužė Donecko „Šachtar“.

Pirmasis pavojus kilo prie „Liverpool“ vartų penktą minutę – Mario Gasparas iš dešinės baudos aikšteles pusės stipriai smūgiavo į vartus, bet Simonas Mignolet sureagavo budriai ir atmušė kamuolį. Po minutės Jonathanas Dos Santosas iš patogios pozicijos prašovė virš vartų.

Iš karto po veiksmo prie šeimininkų vartų, viskas persikėl į kitą aikštės pusę ir ten krito įvartis. Po Roberto Firmino perdavimo iš kairiojo krašto Danielis Sturridge‘as smūgiavo į vartus, o kamuolys, atsimušęs nuo Bruno Soriano kūno, įkrito į vartus.

Įvartis įkvėpė „raudoniesiems“ daugiau pasitikėjimo. Jie pradėjo daugiau kontroliuoti kamuolį ir žaidė pavojingai varžovų baudos aištelės prieigose. Vienoje iš situacijų Adamas Lallana sulaukė puikaus perdavimo iš Jameso Milnerio, bet į baudos aikštelę įbėgęs futbolininkas nesugebėjo tinkamai smūgiuoti kamuolio ir pataikė kamuolį šalia kairiojo virpsto.

Kėliniui persiritus į antrą dalį, Liverpulio klubas oponentus toliau laikė užgultus savo aikštės pusėje. „Villarreal tikėjosi progų kontratakuoti, bet jų paprasčiausiai nebuvo. Stiprus šeimininkų žaidimas ir galinga „Anfield“ atmosfera neleido „submarinams“ pralaužti ledų.

Antrasis kėlinys prasidėjo „raudonųjų“ dominavimu. 50 minutę Philippe Coutinho susitvarkė su dviem gynėjais prie baudos aikštelės prieigų, pasinaudojo menkiausia galimybė smūgiuoti, bet jo šūvį pažeme sustabdė vartininkas. Po minutės J.Milneris taip pat nesukėlė problemų Alphonse Areola.

62 minutę svečių vartus išgelbėjo vartininkas. D.Sturridge‘as gavo kamuolį baudos aikštelės dešinėje pusėje, jį pasitaisė, bet smūgiavo tiesiai į varžovą. Bet jau kitoje atakoje snaiperis nesuklydo ir nuginklavo A.Oreolą, kai jis išvengė nuošalės ir neturėjo vargo prieš vieną likusį oponentą.

Nuo 71 minutės Ispanijos komandai teko likti žaisti mažumoje. Victoras Ruizas grubiai prasižengė prieš Adamą Lallaną ir gavo antrą geltoną kortelę.

„Raudonieji“ spaudė varžovus toliau ir 81 minutę pasiekė įvartį, kuris jiems leido atsikvėpti. Roberto Firmino susitvarkė su Daniele Bonera baudos aikštelėje prie galinės linijos, atidavė kamuolį į aikštelės vidurį, ten D.Sturridge‘as nesėkmingai smūgiavo, bet A.Lallana pataisė smūgį ir tiksliai pasižymėjo.

Iki mačo galo rimtesnių įvykių nebuvo užfiksuota – „Liverpool“ sužaidė solidžiai ir triumfavo bendru rezultatu 3-1. Kitame mače „Sevilla“ komanda namuose 3-1 patiesė Donecko „Šachtar“ klubą ir triumfavo poroje 5-3. Europos lygos finalas įvyks gegužės 18 dieną.