0
05-24, 22:00
0
0

Lietuvos ledo ritulininkai olimpinėje atrankoje neatsilaikė prieš elitinio pasaulio čempionato diviziono rinktinę gražiausių rungtynių epizodų VIDEO + fotogalerija

2016.02.11 22:41
Lietuvos - Vengrijos rungtynių akimirka | hockey.lt nuotr.

Ketvirtadienį Budapešte (Vengrija) prasidėjo 2018 m. žiemos olimpinių žaidynių atrankos H grupės turnyro kovos. Pirmajame ture Lietuvos rinktinė 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) prieš daugiatūkstantinės sirgalių minios palaikytus Vengrijos ledo ritulininkus.

Rungtynių įvarčiai:

Jau pirmojo kėlinio pradžioje lietuviai sparčiai rinkosi pražangas ir trumpam netgi liko žaisti trise prieš penkis vengrus, tačiau Mantas Armalis gelbėjo mūsiškius ir rezultatas liko nepakitęs. Geriausią progą pasižymėti lietuviai turėjo žaisdami mažumoje, kai Paulius Gintautas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką. Deja, jaunojo Lietuvos rinktinė puolėjo ataka baigėsi nesėkmingai.

Vėliau vengrų persvara ėmė vis labiau ryškėti. Jei anksčiau lietuviams dar pavykdavo smūgiuoti į varžovų vartus, tai antroje pirmojo kėlinio pusėje vengrų gynyba svečiams tapo nepralaužiama. Pirmasis rungtynių įvartis krito 15-ą rungtynių minutę (14:25). Vengrai surengė kontrataką, iščiuožę du prieš vieną Lietuvos rinktinės gynėją. Po Vilmoso Gallo smūgio ritulys atsimušė į M.Armalį ir artėjo link vartų. Lietuvos rinktinės vartininkas bandė išgelbėti savo komandą, tačiau pats M.Armalis savo lazda stumtelėjo ritulį ir šis kirto vartų liniją.

Gražiausi pirmojo rungtynių kėlinio epizodai:

Antrajame kėlinyje lietuviai džiugino drausmingu žaidimu ir neužsidirbo nė vienos pražangos. Tuo tarpu vengrai kurį laiką žaidė trise prieš penkis lietuvius, bet mūsiškiams tokia puikia galimybe išlyginti rezultatą nepavyko pasinaudoti.

Vengrų persvarą kėliniui artėjant prie vidurio padvigubino Janosas Hari (27:43). Po Istvano Bartalio smūgio J.Hari pirmasis suskubo prie ritulio, kurį atmušė M.Armalis. Lietuvos rinktinė šiame kėlinyje turėjo dvi neblogas progas pasižymėti. Vienoje iš jų mūsiškiai atsidūrė dviese prieš vieną varžovų gynėją, o kitoje Povilas Verenis iščiuožė vienas prieš varžovų vartininką, bet jo pergudrauti nesugebėjo.

Gražiausi antrojo rungtynių kėlinio epizodai:

Paskutinis rungtynių trečdalis lietuviams prasidėjo labai nesėkmingai. Po ankstyvos Danieliaus Nomanovo pražangos Frankas Banhamas (42:34) atliko fantastišką smūgį į viršutinį Lietuvos rinktinės vartų kampą. Nepraėjus nė 3 min. Danielis Kissas (45:09) nuginklavo M.Armalį ir praktiškai užtikrino vengrų pergalę.

Lietuviai per trečiąjį kėlinį 4 min. žaidė daugumoje, bet nieko pavojingesnio prie varžovų vartu nesukūrė ir atliko tik 3 smūgius (vengrai – 17). Šeimininkai rungtynių pabaigoje taip pat kiek atsipalaidavo ir ramiai išsaugojo solidų pranašumą.

Gražiausi trečiojo rungtynių kėlinio epizodai:

Vengrijos ledo ritulys pastaruoju metu išgyvena pakilimą. Šios šalies rinktinė pernai pasaulio čempionato I-ojo diviziono A grupėje iškovojo sidabro medalius ir po 7 metų pertraukos sugrįžo į elitinį divizioną, kuriame šiemet žais su Kanados, JAV, Suomijos ir kitomis galingomis rinktinėmis.

Olimpinėse žaidynėse vengrai yra žaidę tris kartus, tačiau paskutinį iš jų – 1964 m. Geriausias jų rezultatas – 7 vieta 1936 m. olimpiadoje.

Lietuvos ir Vengrijos rinktinės paskutinį kartą pasaulio čempionate susitiko 2008 m. Tuomet vengrai laimėjo 6:0, 2007 m. čempionate – 6:1. Lietuviai prieš vengrus žaidė 2014 m. Sočio olimpiados atrankoje. Tąkart mūsiškiai varžovams nusileido rezultatu 1:5. 1998 m. olimpiados atrankoje lietuviai vengrams pralaimėjo 4:9, 2010 m. olimpinių žaidynių atrankoje – 2:5.

Be Lietuvos ir Vengrijos rinktinių dėl vienintelio kelialapio į kitą atrankos etapą kovoja Estijos ir Lenkijos ledo ritulininkai. ŠIų komandų tarpusavio rungtynėse lenkai šventė pergalę rezultatu 6:2.

Penktadienį 15.30 val. lietuvių laukia dar vienos sunkios rungtynės su lenkais. Estai nuo 19 val. žais prieš vengrus.

H grupės turnyrą laimėjusi rinktinė pateks į paskutinį atrankos etapą, kuris vyks rugsėjo 1-4 dienomis. Jame dėl vienintelio kelialapio į olimpines žaidynes taip pat kovos šeimininkai latviai, vokiečiai bei austrai.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys:

0:00 min. Lietuvos rinktinės vartus gina Mantas Armalis, o vengrų - Miklosas Rajna.

3:04 min. Pirmasis pašalinimas Lietuvos rinktinės gretose - 2 baudos min. gavo Donatas Kumeliauskas.

4:30 min. Žaidžiant mažumoje Paulius Gintautas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, bet nesugebėjo pasižymėti.

4:46 min. 2 baudos min. užsidirbo ir Artūras Katulis.

9:30 min. Vengrai ir toliau žaidžia gerokai aktyviau ir nesunkiai randa kelių prie lietuvių vartų. Mūsiškius kol kas gelbėja nepriekaištingas M.Armalio žaidimas.

14:25 min. ĮVARTIS. Vengrų kontrataka du prieš vieną baigiasi įvarčių. Po Vilmoso Gallo smūgio ritulys artėjo prie vartų, o jį į vartus stumtelėjo M.Armalis, bandęs išgelbėti komandą nuo įvarčio.

15:31 min. 2 min. ant nubaustųjų suolelio praleis Justinas Vėželis.

20:00 min. Baigėsi pirmasis kėlinys. Per jį vengrai atliko net 23 smūgius į varžovų vartus, o lietuviai - vos 5.

Antrasis kėlinys:

20:00 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

24:11 min. Lietuviai pirmą kartą žais daugumoje - 2 baudos min. gavo Danielis Kogeris. Beje, kiek anksčiau lietuviai nepasinaudojo puikiai galimybe pasižymėti, iščiuožę dviese prieš vieną varžovų gynėją.

25:21 min. Vengrai lieka žaisti trise prieš penkis lietuvius. 2 baudos min. užsidirbo ir Istvanas Bartalis.

27:43 min. ĮVARTIS. Ant ledo sugrįžusio I.Bartalio smūgį atrėmė M.Armalis, bet pirmasis prie ritulio suskubo Janosas Hari ir pasiuntė jį į vartus.

33:00 min. Povilas Verenis atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, bet M.Rajna nesunkiai atrėmė lietuvio smūgį.

40:00 min. Baigėsi antrasis kėlinys. Per jį lietuviai atliko 11 smūgių į varžovų vartus, o vengrai - 20.

Trečiasis kėlinys:

40:00 min. Prasidėjo trečiasis kėlinys.

42:08 min. 2 baudos min. gavo Danielius Nomanovas.

42:34 min. ĮVARTIS. Frankas Banhamas tolimu smūgiu pasiunčia ritulį į viršutinį Lietuvos rinktinės vartų kampą.

45:09 min. ĮVARTIS. Individualų reidą įvarčiu užbaigia Danielis Kissas, dar labiau didindamas vengrų pranašumą.

48:16 min. Istvanas Sofronas praleis 2 min. ant nubaustųjų suolelio.

55:06 min. Dar viena vengrų pražanga - 2 baudos min. gavo ir D.Kissas.

60:00 min. Rungtynės baigėsi.