Varžybų dalyviai | Organizatorių nuotr.

Varžybų dalyviai | Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 13-14 dienomis įvyko aštuntasis atviras Lietuvos povandeninės žūklės čempionatas. Varžybos vyko Molėtų rajono Dūrių bei Baltųjų Lakajų ežeruose. Šių metų varžybose varžėsi 43 sportininkai iš Lietuvos bei Estijos.

Varžybų dalyviai savo nuožiūra rinkosi ežerą ir pirmą, ir antrą varžybų dieną. Abi dienas laimikių paieškai sportininkai turėjo po 6 valandas jiems skirto varžymosi laiko.

Įdomi kova laukė ir šiais metais, nes į varžybas susirinko visi stipriausi Lietuvos sportininkai, kurie jau keletą metų iš eilės nebeleisdavo Latvijos atstovams nugalėti ne tik Lietuvoje rengiamose varžybose, bet ir Latvijos pirmenybėse.

Šiais metais nugalėtojas paaiškėjo tik po antros dienos starto. Iš praeitų metų nugalėtojų tik vienam sportininkui pavyko sėkmingai startuoti ir pagaliau nugalėti. O tai rodo, kad Lietuvoje didėja konkurencija ir formuojasi stiprių povandeninės žūklės sportininkų karta, neužleidžianti lyderių pozicijų ilgai pirmavusiems šios sporto šakos ekspertams iš kaimyninių šalių.

Tęsiant gražią praeitų metų tradiciją, pirmos dienos varžybų dalyvių laimikiai atiteko Molėtų vaikų globos namams.

Varžybų dalyviams vaikai taip pat paruošė malonių staigmenų, įteikdami jiems pačių pieštus piešinius, mainais į sugautą laimikį.

Varžybų metu buvo varžomasi dėl didžiausios žuvies prizo bei dviejose kategorijose:

- vyrų individuali rungtis;

- vyrų komandinė rungtis;

Šių metų varžybose nedalyvavo moterys ir jauniai.

Komandinėse pirmenybėse vienai komandai galėjo atstovauti 3 sportininkai.

Nugalėtojai buvo išaiškinami pagal surinktą taškų skaičių. Taškai buvo skaičiuojami pagal sugautos žuvies svorį: 1 gramas - 1 taškas; už kiekvieną sugautą leidžiamo dydžio žuvį buvo skiriami papildomi 500 taškų. Maksimalus „įskaitinis“ žuvies svoris - 5000 gr., sugavęs didesnę nei 5 kg žuvį, sportininkas gali gauti maksimaliai 5500 taškų, nepriklausomai nuo žuvies svorio. Sportininkams taip pat grėsė ir baudos taškai už mažesnių nei nustatyta žuvų sugavimą bei vėlavimą grįžti į krantą po varžymuisi skirto laiko.

Šių metų čempionate triumfavo lietuvis Andžej Alechnovič, kuris pirmos dienos varžyose nebuvo sugavęs nei vienos žuvies ir tik puikus antros dienos rezultatas jam leido užkopti ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio į antrą vietą nustumiant po pirmos dienos varžybų pirmavusį kitą lietuvį Aleksandr Petrov, o jo komandos draugas Henrik Jacyno pasipuošė bronzos medaliu.

Tiesiog puikų rezultatą šių metų pirmenybėse komandinėje rungtyje pademonstravo komanda „Neriam“. Puikus šios komandos narių, A.Petrov, H.Jacyno bei R.Smailio, pasirodymas nepaliko jokių vilčių kitoms komandoms iš kurių taip pat puikų rezultatą pademonstravę „Nasrai“ komandos nariai atsiliko beveik 6000 taškų. Praeitų varžybų komandinės rungties nugalėtojai „Nasrai“ šių metų čempionate tenkinosi antra vieta. Trečia vieta komandinėje rungtyje atiteko komandai „Space.lt“, kurios sėkmę lėmė vieno jos nario A.Tkač puikus pasirodymas.

Varžybų rezultatai:

Vyrų individuali rungtis:

1. Andžej Alechnovič (Lietuva) – 10620 taškų.

2. Aleksandr Petrov (Lietuva) - 9640 taškų.

3. Henrik Jacyno (Lietuva) - 7250 taškų.

Komandinė rungtis:

1. NERIAM / Lietuva (A.Petrov, H.Jacyno, R.Smailys) - 21700 taškų.

2. NASRAI / Lietuva (A.Alechnovič, R.Petraitis, T.Čiulkinys) - 16000 taškų.

3. SPACE.LT / Lietuva (A.Tkač, A.Ivanovas, A.Doncov) - 7050 taškų.

Prizas už didžiausią žuvį atiteko Andrej Tkač, kuriam pavyko sugauti 5230 gr svėrusią lydeką.

Varžybų nugalėtojai, prizininkai bei visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, diplomais bei gausiais rėmėjų prizais: dovanų kuponais, povandeninei žūklei skirtais kostiumais, šautuvais, peiliais, kaukėmis, prožektoriais ir kitais daiktais, skirtais povandeninei žūklei.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

10-18 „Šiauliai“ 19:00 „Lietkabelis“
10-19 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „CBET“
10-19 „Nevėžis“ 17:00 „Neptūnas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-16 Palanga 15 : 00 Sūduva
Šeš 10-19 Riteriai 13 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 10-19 Panevėžys 17 : 00 Atlantas
Šeš 10-19 Žalgiris 19 : 00 Stumbras